שתף קטע נבחר

מחר האישום נגד הסייעת מפ"ת: הריגה ופגיעה בילדים לאורך זמן

הצעירה האוקראינית שגרמה למותה של הפעוטה יסמין וינטה ותועדה במצלמת אבטחה, תואשם גם בפגיעה בילדים אחרים בפעוטון במהלך עבודתה במקום

 

 

כתב אישום יוגש מחר (יום ב') נגד הסייעת שחשודה שהרגה בחודש שעבר את יסמין וינטה בת השנה וחודשיים בפעוטון בפתח תקווה. הפרקליטות תאשים אותה בבית המשפט המחוזי בלוד בהריגה ובסעיפים נוספים בגין פגיעה בילדים נוספים לאורך זמן.

 

מממצאי החקירה של משטרת פתח תקווה העלו חשד שלפיו הסייעת (23), אזרחית אוקראינה ותושבת ארעית שהועסקה כסייעת בגן, גרמה למותה של הפעוטה סמוך לשעה 14:00 ב-16 במאי, כאשר השכיבה אותה ופעוט נוסף לישון. החקירה חשפה את המקרה אף שעל הגופה לא התגלו סימני אלימות וההתרשמות הראשונית של גורמי הרפואה הייתה כי אין חשד לעבירה.

 

במהלך בדיקת נסיבות האירוע גבו החוקרים עדויות מצוות הגן, מגורמי רפואה וכן מהורי הפעוטה - נתינים מולדביים. הם הוציאו צו חיפוש לגן ובאמצעותו מכשיר מקליט וידאו דיגיטלי (DVR) שאליו הייתה מחוברת מצלמת אבטחה שצוות הגן סבר שאינה פועלת. החוקרים צפו בסרטון בחדר המשחקים וגילו שמהלך ההריגה לכאורה צולם במלואו.

יסמין וינטה הפעוטה ()

הוריה של יסמין וינטה ז
הוריה של יסמין וינטה ז"ל(צילום: משי בן עמי )

בסרטון נראית הסייעת סוחבת את הפעוטה ביד אחת והולכת עמה כשהיא תלויה באוויר לעבר מזרון המונח על הרצפה. היא השליכה אותה בחוזקה לקרקע ופניה נחבטו במזרון. הסייעת סחבה פעוט נוסף, השכיבה אותו לצד הקורבן, נטלה שמיכה, זרקה אותה על הפעוטות באופן שכיסה את כל גופם ואז נשכבה עליהם עם פלג גופה העליון. גופם שימש לה מעין כרית והיא צפתה במסך הסלולר שהיה בידיה.

 

כאשר הפעוטה החלה לזוז הפכה אותה הסייעת פעם נוספת, כיסתה אותה ונשכבה עליה בחוזקה עד שחדלה לנוע.

 

אמה של הפעוטה המנוחה, דורינה וינטה, אמרה בריאיון לאולפן ynet: "יסמין הייתה הכול בשבילי. אני בוכה כל היום". לדבריה, הסייעת שוחחה עמה בטלפון אחרי התקרית: "היא הייתה רגועה ושאלה אותי איך אני מרגישה, היא הייתה בטוחה שהיא לא עשתה כלום".

 

האם הוסיפה: "יסמין הייתה ילדה מושלמת. רק שבועיים לפני שהיא מתה היא התחילה ללכת. היא הייתה חייכנית, ילדה שמחה כל כך ויפה, ובגלל מעשה אכזריות של אישה אחת היא לא איתנו. היא מתה בשביל כל ילד וילד בגן הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפעוטה המנוחה יסמין וינטה
מומלצים