שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לפני כשנתיים: הסייעת הנאשמת בהריגה נחשדה בתקיפה

  אינה סקיבנקו, הנאשמת בהריגת הפעוטה יסמין וינטה ז"ל, נחקרה ב-2016 בחשד שהכתה ילד באמצעות בקבוק - אך התיק נגדה נסגר מחוסר ראיות. הורים בפתח תקווה: "אף אחד לא יודע מה קורה עם הילד שלו בגן". שר הרווחה כץ הורה על סגירת הפעוטון

   

   

  מהומה בדיון בבית המשפט    (צילום: משי בן עמי)

  מהומה בדיון בבית המשפט    (צילום: משי בן עמי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הערב (יום ב'), לאחר הדיון בהארכת מעצרה של אינה סקיבנקו, הסייעת הנאשמת בהריגתה של הפעוטה יסמין וינטה ז"ל ובהתעללות בתינוקות בשמונה הזדמנויות שונות, נודע כי לפני כשנתיים נפתחה נגדה חקירה בחשד לתקיפת קטין, לאחר שאחת האימהות בפעוטון טענה כי ראתה אותה מכה ילד בראשו באמצעות בקבוק. במקביל, הורה הערב שר הרווחה חיים כץ על סגירת הפעוטון "מאשה והדוב" בפתח תקווה שבו עבדה סקיבנקו.

   

  בנוגע למקרה משנת 2016, טענה הסייעת להגנתה כי חשדה שהילד מתכוון לנשוך ילד אחר - ולכן הכתה אותו כדי למנוע זאת. יצוין כי לילד לא נגרם נזק והתיק נסגר בהיעדר ראיות. מפרקליטות מחוז מרכז נמסר:"מדובר בתלונה מלפני שנתיים אשר נמצא כי לא נתמכה בראיות מספיקות להעמדה לדין פלילי ומשכך נסגר התיק בהיעדר ראיות".

   

  אינה סקיבנקו ()
  אינה סקיבנקו

  יסמין וינטה הפעוטה ()
  יסמין וינטה ז"ל

   

  מטעמו של שר הרווחה חיים כץ נמסר כי "בבדיקה שערכו גורמי המקצוע ב' מאשה והדוב' בפתח תקווה, עלה כי מדובר במסגרת שמחולקת לשני פעוטונים ומופעלת על ידי גורם אחד. בפעוטון הראשון, שבו אירע מקרה ההתעללות, שהו 15 פעוטות בגילאי לידה עד שנה וחצי עם שתי מטפלות בלבד, ללא כל הכשרה מקצועית לצוות.

   

  "במעון השני נמצאו שתי מטפלות ומנהלת מסגרת - בסך הכול שלושה אנשי צוות - ללא הדרכה חינוכית וללא תעודות השכלה בנמצא. לנוכח הממצאים, שר הוצא צו סגירה מיידי למקום בו שהתה הפעוטה יסמין ז"ל וכן נבחנת סגירתו של הפעוטון הנוסף. "לא נאפשר למסגרות עם כוח אדם לא מיומן ומקצועי שמהווה סכנה לשלומם ובטיחותם של הילדים להמשיך לפעול", אמר השר כץ. "לצד המשך קידום חוק הפיקוח והצבת מצלמות במסגרות לגיל הרך, נגביר את ביקורות הפתע במעונות היום. כל מסגרת שתמצא לא ראויה - תיסגר". 

   

  בעקבות המקרה: הפגנת הורים בתל אביב    (צילום: אבי חי)

  בעקבות המקרה: הפגנת הורים בתל אביב    (צילום: אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הורים מפתח תקווה שהגיעו לדיון בבית המשפט הביעו תרעומת על מצב הגנים בעיר. אחת האימהות כינתה אותו "נורא" וטענה כי "בגנים שבהם שוהים ילדים המשתייכים לאוכלוסייה הרוסית אין פיקוח. בגן הספיציפי הזה לא ידעו שיש מצלמות ולא הייתה גישה אליהן". עם זאת, היא ציינה כי אותו פעוטון הומלץ בעבר על ידי הורים אחרים: "אמרו שהטיפול בו טוב והאוכל שמוגש ביתי".

   

  "משהו צריך להשתנות", הוסיפה אותה אם. "לא נוכל להמשיך להתעלם מהמצב. צריך לדאוג גם לאנשים הפחות חזקים בחברה - כמו בגן הזה". אם אחרת סיפרה כי "לקחו את הסייעת הזו לטפל בילדים בלי לבדוק תעודת יושר או רישום פלילי. למה אף אחד לא בודק?".

   

  הגן ששמו הוחלף ()
  הפעוטון ששמו הוחלף נסגר

  מהומה בבית המשפט: "תסתכלי לי בעיניים"

  במהלך הדיון קראה אמה של הפעוטה המנוחה, דורינה וינטה, לעבר הסייעת: "תסתכלי לי בעיניים" והוסיפה בבכי: "היא לא הסתכלה לי בעיניים". האב ולדימיר קרא: "הלוואי שתמותי בכלא".

   

  האב אמר: "היסמין שלנו עכשיו מלאך. היא יושבת ליד אלוהים ואלוהים לא אוהב רוצחי ילדים ואת אלה שעוזרים להם. כל החיים שלי אני אתפלל לאלוהים שכל מי שעוזר לה - שיקרה להם מה שקרה לנו, ואז נראה אם זו שיטה להרדים ילדים או שזה פלילי".

   

  פרקליטם של ההורים, עו"ד ולדימיר מיסיוק, אמר: "הם מאוד חששו שיקברו אותה והמקרה יישכח. פחדנו שזה יהיה אחד מאותם 12 מקרים של תינוקות שמתו בגנים ולא הוגשו בהם כתב אישום. מצבם גרוע ביותר מבחינה נפשית. איש מאיתנו לא רוצה לעבור מה שהם עוברים היום. הנחמה היחידה שלהם היא שבזכות האירוע יתחולל שינוי דרסטי בנושא בישראל. פונים אליהם מאות אנשים וחולקים איתם את כאבם".

   

  הוריה של יסמין וינטה ז
  הוריה של יסמין וינטה ז"ל(צילום: משי בן עמי )

   

  האישום: הניפה, טלטלה והטיחה במזרן

  מוקדם יותר הוגש לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד סקיבנקו, ובו מייחסים לה סעיפי הריגה והתעללות בתינוקות בשמונה הזדמנויות שונות. נטען שהיא הטיחה אותם בחוזקה לעבר הרצפה, וזרקה תינוקות בכוח לתוך הטרמפולינות. חוות דעת פתולוגית שצורפה לכתב האישום קבעה כי מותה של וינטה נגרם מחנק.

   

  לפי כתב האישום, שהוגש על-ידי עו"ד מיטל אילן, בשנים 2018-2016 עבדה הנאשמת כסייעת בגן ילדים בפתח תקווה וטיפלה בקבוצת תינוקות בטווח הגילים שבין 3 חודשים עד לשנה וחצי. בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה התעללה הנאשמת בתינוקות בכך שאחזה בהם בכוח בזרוע, טלטלה אותם באוויר, בעטה בהם, הטיחה אותם בחוזקה אל הרצפה, גררה אותם בכוח, הניחה שמיכות על ראשם וגופם תוך שהיא מקשה עליהם לזוז ולנשום ועוד.

   

  במקרה הריגתה של וינטה מתואר בכתב האישום כי אחזה אותה בזרועה, הניפה אותה באוויר וטלטלה אותה. אז היא הטיחה אותה על מזרון לצד תינוק נוסף. לאחר מכן היא כיסתה את ראשם של התינוקות בשמיכה עבה, הידקה אותה סביבם ונשענה עליהם תוך שהיא מתעסקת בטלפון הנייד שלה.

   

  כאשר התינוקות החלו לנוע מתחת לשמיכה הידקה הנאשמת את אחיזתה בהם והניחה עליהם גם את ראשה, ומנעה בכוח כל ניסיון של התינוקת להשתחרר מאחיזתה ולהוציא את ראשה תחת השמיכה. הנאשמת לא הסתפקה בזה ועטפה וכרכה את השמיכה סביב ראשה ופלג גופה העליון של התינוקת מבלי להשאיר לה כל פתח לנשימה, ונשכבה שוב על גבי התינוקות המכוסים בשמיכה, בעודה צופה בטלפון הנייד שלה ואוזניות באוזניה. באותן דקות ניסתה התינוקת להשתחרר מלפיתת החנק של הסייעת ללא הצלחה.

   

  רק לאחר כעשר דקות בהן שכבה הנאשמת על התינוקות הכלואים בשמיכה, היא התרוממה מעליהם והתירה את השמיכה שהייתה כרוכה סביב ראשה וצווארה של יסמין וינטה. כשהבחינה הנאשמת כי התינוקת אינה מגיבה, כיסתה שוב את ראשה בשמיכה ושבה לעסוק בטלפון הנייד שלה. התינוקת נשארה מכוסה בשמיכה על גופה וראשה במשך כשעה וחמישים דקות, עד שנמצאה ללא רוח חיים על ידי סייעת אחרת.

   

  "מסוכנותה הגבוהה נלמדת מנסיבות ביצוע העבירות, נסיבות יוצאות דופן באכזריותן", נכתב בבקשת המעצר של הפרקליטות. "היא התעללה בתינוקות כדבר שבשגרה, בעודה אמונה על ביטחונם ושלומם

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים