שתף קטע נבחר

פרשת בזק: נתניהו ייחקר היום בפעם השמינית

בתום הפוגה ארוכה בחקירות, יתייצבו הבוקר חוקרי להב 433 מול ראש הממשלה ויעמתו אותו עם עדותו של עד המדינה ניר חפץ. בסוף השבוע ייחקרו מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס וח"כ איתן כבל בפרשת 2000

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייחקר היום (ג') שוב בנוגע לפרשת בזק-וואלה! (תיק 4000). מדובר בחקירתו השמינית של ראש הממשלה שמגיעה לאחר ההפוגה הארוכה בחקירות, שנבעה בין היתר בגלל אילוצים ביטחוניים והמתיחות בצפון.

 

חוקרי היחידה הכלכלית בלהב 433 יתייצבו הבוקר מול נתניהו לחקירה נוספת והם צפויים לעמת את ראש הממשלה עם עדותו של עד המדינה ניר חפץ שקושר את נתניהו ליחסי השוחד לכאורה עם שאול אלוביץ' ואתר "וואלה!".

 

 

שאול אלוביץ' בתחנת דלק ליד לה
שאול אלוביץ' (מימין) סמוך ללהב 433(צילום: יאיר שגיא)

חפץ, שהיה איש הקשר מול מערכת "וואלה!", טען בין השאר כי בתמורה להקלות הרגולטוריות שקיבל אלוביץ' בבזק, הוענק למשפחת נתניהו סיקור אוהד באתר. חפץ עצמו היה האיש, לדבריו, שיישם את המדיניות הזאת.

 

במהלך החקירה, ולאחר חתימתו על הסכם עד המדינה, הצליחו החוקרים להגיע למכשיר הסלולרי של חפץ, שבו על-פי החשד התקבלו הוראות מבני משפחת נתניהו - בעיקר מרעייתו שרה ובנו יאיר - וכן הוראות השיבוש לכאורה שהועברו למחיקת מסרים כאלה ואחרים.

 

יאיר נתניהו ושרה נתניהו (צילום: מוטי קמחי, MCT)
יאיר נתניהו ושרה נתניהו(צילום: מוטי קמחי, MCT)

 

בשבועות האחרונים הצליחו חוקרי היחידה לפצח את כל ההודעות שנמחקו, ומחר צפוי נתניהו להתעמת עם הראיות. נתניהו כבר טען בעבר שהוא עצמו לא העביר מסרים כאלה ומבחינתו הוא לא העניק שום הקלות לשאול אלוביץ בבזק, ואף לא קיבל שום תמורה מאתר "וואלה!". עם זאת, עדותו של חפץ משלימה את עדותו של עד המדינה שלמה פילבר, לשעבר מנכ"ל משרד התקשורת, שקשר גם הוא את נתניהו להקלות שקיבלה בזק.

 

בסוף החודש שעבר פורסם בחדשות 2 כי המשטרה העבירה בחודש אפריל בקשה ללשכת ראש הממשלה לחקור את נתניהו. ההערכה, כך לפי הדיווח, היא שיידרשו עוד שלוש או ארבע חקירות לראש הממשלה בכל שלושת התיקים: תיק המתנות (1000), תיק שיחות נתניהו-מוזס (2000) ותיק בזק (4000).

 

עוד דווח כי הפרקליטה המלווה, עו"ד ליאת בן ארי, צפויה להעביר לפרקליט המדינה שי ניצן את סיכום תיק 1000. כמו כן נטען כי עד המדינה ניר חפץ סיפק שמות נוספים לחוקרים וטען שבמהלך נסיעה למנהטן קיבלה אשת ראש הממשלה שרה נתניהו כרטיסי אשראי ועמם היא קנתה לעצמה מתנות.

 

בסוף השבוע הקרוב צפויה להתחדש גם החקירה בפרשת 2000 (נתניהו-מוזס), שאליה צפוי להגיע גם מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס. כמו כן, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) זומן לחקירה שנייה באזהרה בנוגע לפרשה.


פורסם לראשונה 11/06/2018 21:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA, יובל חן
נתניהו ואלוביץ'
צילום: EPA, יובל חן
מומלצים