שתף קטע נבחר

ח"כ איתן כבל ונוני מוזס נחקרו בתיק 2000

מו"ל ידיעות נחקר שוב במסגרת חידוש חקירת פרשת השיחות בינו לבין ראש הממשלה נתניהו. גם ח"כ איתן כבל הגיע לחקירה שנייה באזהרה

 

ארנון (נוני) מוזס, מו"ל ידיעות, נחקר היום (יום ה') ביחידת להב 433. גם חבר הכנסת איתן כבל (המחנה הציוני) הגיע להיחקר באזהרה בפעם השנייה.

 

חקירותיהם של השניים נמשכו כארבע שעות. מהמשטרה נמסר כי חקירת כבל התקיימה בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה.

 

השניים נחקרו במסגרת פרשת השיחות בין מוזס לראש הממשלה בנימין נתניהו (תיק 2000). על פי הפרסומים כשהפרשה נחשפה, מוזס שוחח ממושכות עם נתניהו על עסקה שתסייע ל"ידיעות אחרונות" בשוק הפרינט ולרה"מ בסיקור אוהד יותר.

נוני מוזס  בדרך לחקירה במשרדי להב 433 (צילום: יריב כץ)
נוני מוזס (משמאל) ואחד מאנשי המשטרה בדרך לחקירה במשרדי להב 433(צילום: יריב כץ)

איתן כבל בדרך לחקירה במשרדי 433 (צילום: יאיר שגיא )
כבל עם הגעתו לחקירה ביחידת להב 433(צילום: יאיר שגיא )
 

בחדשות 2 דווח אז על "מידע שהגיע אל המשטרה על מעורבותו ותיווכו לכאורה של נתניהו עם אנשי עסקים בניסיון להכניס אותם שותפים ב'ידיעות אחרונות', כדי שהוא יזכה, כך לכאורה עפ"י המידע, לתקשורת טובה יותר.

 

בסוף החודש שעבר פורסם כי המשטרה העבירה בחודש אפריל בקשה ללשכת ראש הממשלה לחקור את נתניהו. ההערכה, כך לפי הדיווח, היא שיידרשו עוד שלוש או ארבע חקירות לראש הממשלה בכל שלושת התיקים: תיק המתנות (1000), תיק שיחות נתניהו-מוזס (2000) ותיק בזק (4000). השבוע נתניהו מסר עדות, שלא כחשוד, בפרשת הצוללות (תיק 3000).

 

עוד דווח כי הפרקליטה המלווה, עו"ד ליאת בן ארי, צפויה להעביר לפרקליט המדינה שי ניצן את סיכום תיק 1000. כמו כן נטען כי עד המדינה ניר חפץ סיפק שמות נוספים לחוקרים וטען שבמהלך נסיעה למנהטן קיבלה אשת ראש הממשלה שרה נתניהו כרטיסי אשראי ועמם היא קנתה לעצמה מתנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ, אבי מועלם
מוזס וכבל
צילום: יריב כץ, אבי מועלם
מומלצים