שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שותפו לשעבר של גונן שגב לתא בכלא: "היו כמה תקריות, עפו וינטלטורים לכיוון שלו"

  השחקן גדי סבן ריצה בעשור הקודם מאסר בגין מעשה מגונה ובחלק מהזמן שהה בכלא עם השר לשעבר שמואשם כעת בריגול. לאולפן ynet הוא סיפר: "שגב התנשא על אסירים וסוהרים. הוא חשב שהוא הכי חכם בעולם והיה חסר רגשות. כשרפול מת הוא אמר לי: 'ככה מתים? הוא אידיוט מושלם'"

   

  שותפו לכלא של שגב: "היו כמה תקריות"    (צילום: בראל אפרים)

  שותפו לכלא של שגב: "היו כמה תקריות"    (צילום: בראל אפרים)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  השחקן לשעבר גדי סבן, שנידון באמצע העשור שעבר למאסר בגין ביצוע מעשה מגונה במועדון בתל אביב, שהה חלק מהזמן באותו תא בכלא עם השר לשעבר גונן שגב – אז רק עבריין סמים ומרמה וכיום גם נאשם בריגול נגד ישראל לטובת איראן. בראיון הבוקר (ג') לאולפן ynet סיפר סבן על התנהלותו של שגב בין כותלי הכלא, שלדבריו הייתה מתנשאת והובילה לעימותים – לעיתים אלימים – עם אסירים אחרים ואפילו סוהרים.

   

  "בכלא, אם תרצה או לא תרצה, אתה תהיה חייב לשנות את האופי", אמר. "בהתחלה היו כמה תקריות. היו כמה וינטלטורים שעפו לכיוון שלו. היו כמה תקריות שאחריהן הוא הבין שהאופי הזה לא יעזור לו לשרוד את הכלא. אז אתה מבין את זה מאוד מהר עם אסירים בתא קטן".

   

  על אופיו של שגב הוסיף סבן: "מדובר בטיפוס שהוא חושב שהוא הכי חכם בעולם וכולם אידיוטים. הוא יגיע גם לאלוהים ויתווכח איתו, 'אלוהים, בחייך, ככה בוראים, ככה עושים בן אדם?'. הוא יכול לתת לך תחושה ש'בוא, אתה מטומטם. אני בעל הדעה למרות שאין לי את המאה, אבל אתה אידיוט'. אפילו הסוהרים לא כל כך חיבבו אותו כי הוא היה מדבר איתם מלמעלה. למשל הוא היה אומר לסוהר מקסים: 'מקסים, ב-16:00 יש לי עורך דין. עכשיו השעה 15:20. אני יודע שקשה לך לעשות את החישוב, זה עוד 40 דקות. אז תבוא תוריד אותי. בסדר?'. זה הביא אותו לא פעם לתקריות. אסירים, אם יש דבר שמאוד מרגיז אותם, זה כשאתה מדבר איתם בצורה שחצנית".

  גונן שגב וגדי סבן (צילום: יריב כץ)
  גונן שגב (מימין) וגדי סבן(צילום: יריב כץ)

  סבן הוסיף: "בכלא, אם אתה מחזיק באיזה מקצוע, ישר נופלים עליך. בגלל שהוא רופא היו באים אסירים ואומרים: 'גונן, הבן שלי לא מרגיש טוב'. הוא היה שואל מה יש לילד וקובע: 'זה אולקוס' ואומר לו איזה תרופות לתת. אחר כך בא עוד איזה אחד ואומר לו: 'גונן, הבן שלי לא מרגיש טוב'. שגב עונה לו: 'זה קילה'. מתוך איזה חמש דיאגנוזות - שלוש אולקוס ושתיים קילה. פעם בא מישהו וביקש ממני להעיר אותו כי הבן שלו לא מרגיש טוב. אמרתי 'אין מה להעיר אותו. יש לבן שלך או אולקוס או קילה'.

   

  "בהתחלה הפריע לו העשן של הסיגריות. אמרתי לו, 'תגיד לי איפה אתה נמצא, באיכילוב?'. הוא רצה גם לשנות את הכלא. הוא חשב שאולי גם לא יעשנו בחדר אבל בסופו של דבר הוא הבין שהוא יצטרך להשתנות מול הפורמט הזה שנקרא כלא. הוא קיבל את זה שהוא צריך להתנהג קצת יותר נורמלי ולהיות קשוב ולוותר על דברים שהוא לא רוצה. מה שכן, הוא כל הזמן הכין ספגטי בכלא, הוא היה אמון על הספגטי.

   

  "זה הטיפוס, חסר רגשות. חושב רק על עצמו. לא מעניין אותו שום דבר. הוא בן אדם אינטליגנטי אבל באינטליגנציה הרגשית משהו פגום. כשרפול מת הוא אמר לי 'אוי, בחייך, ככה מתים?'. אמרתי לו מה ככה מתים, הוא ישב איתך (במפלגה). הוא ענה לי 'אוי גדי, עזוב אותך, הוא אידיוט מושלם".

   

  - עד כמה הוא היה פגוע מהמדינה?

  "הוא לא היה פגוע. זה טיפוס שלא נפגע. הסתבכנו? בוא נראה איך נצא מזה, ננצל את זה לטובתי, נעשה מזה כסף. זה הטיפוס".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים