שתף קטע נבחר

מועצת החלב הודיעה למחלבות על ייקור החלב הגולמי

ההודעה נשלחה למחלבות תנובה, שטראוס, טרה, גד ואחרות, למרות עתירת טרה לבג"ץ בדרישה למנוע את העלייה במחיר המטרה עד ששר האוצר יחתום על ייקור המוצרים שבפיקוח. המדינה ביקשה ארכה עד יום א' להשיב לעתירה

 

 

מועצת החלב הודיעה למחלבות תנובה, שטראוס, טרה, גד ואחרות כי מחיר החלב הגולמי עולה ב-8.23 אגורות.

 

גל ההתייקרויות: גם מחירי מוצרי החלב יעלו 

משבר מחירי החלב: טרה עתרה לבג"ץ

תנובה עתרה לבג"ץ: דורשת לייקר מוצרי חלב בפיקוח

 

זאת למרות שככל הידוע, המדינה טרם הגיבה - ואף ביקשה ארכה עד ליום א' הקרוב על מנת לעשות זאת - לבג"ץ שהגישה טרה, אשר עתרה לבית המשפט בדרישה למנוע את העלייה במחיר המטרה. העתירה הוגשה במטרה לעצור את העלייה עד ששר האוצר יחתום על צו להעלאת מחירי מוצרי החלב שבפיקוח בשיעור של 3.4%, כפי שהמליצה ועדת המחירים של משרדי האוצר והחקלאות. 

 

גבר שותה חלב (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

משמעות הדבר היא שמחיר החלב יעלה לרמה של 2.07 שקלים לליטר. כיוון שהמחלבות קיבלו את המחיר החדש ממועצת החלב הן יצטרכו לשלם יותר, וייתכן שאף לייקר מוצרי חלב שמחירם אינם בפיקוח המדינה.

 

מחיר החלב הגולמי נמצא בעלייה מאז 2016 והמחלבות לא העלו מחירים, משום שהמדינה עדיין לא התירה להן להעלות את מחירי מוצרי החלב המפוקחים (כחלב בקרטון ושקית, גבינה לבנה, גבינות עמק וגלבוע במעדניה ושמנת חמוצה ומתוקה). שר האוצר משה כחלון מעכב את הייקור הזה מה שהביא את טרה להגיש עתירה נגד המדינה ולתנובה לפעול באופן דומה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים