שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הווידוי של המתנקש בכלא: "הפרצוף של דבורה מופיע לי בחלומות"

  שני עדי תביעה מרכזיים, שהובילו לאישום נגד רוצחי דבורה הירש לעיני ילדיה, חיזקו את הראיות בתיק. עמיר בן שימול, שלחץ על ההדק, סיפר לאחד מהעדים במעצר בכלא שקמה כי הירי מייסר אותו. משה רובין, שמילט את היורה, הסביר והפיל איתו את יניב (ניבי) זגורי: "כשניבי נותן הוראה - צריך לבצע"

   

   

  יניב (ניבי) זגורי בבית המשפט    (צילום: רועי עידן)

  יניב (ניבי) זגורי בבית המשפט    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בזה אחר זה הצליחו חוקרי היחידה המרכזית של מחוז נגב לגייס את עדי התביעה, שהובילו לראיות נגד הנאשמים ברצח דבורה הירש לעיני ילדיה. ברקע כתב האישום שהוגש היום (ה') נגד יניב (ניבי) זגורי, משה רובין ועמיר בן שימול בגין הרצח שזעזע את הדרום במרץ 2016, מתבררים פרטים חדשים על אודות המתנקש בן שימול: "הפרצוף של דבורה מופיע לי כל הזמן בחלומות", אמר מי שלחץ על ההדק בעת מעצרו בתיק אחר. במסגרת ההסכם עמו קיבל העד מהמדינה 150 אלף שקל ונמחקו לו תיקים שאותם הגדירה הפרקליטות "מינוריים".

   

  הנרצחת דבורה הירש (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
  הנרצחת דבורה הירש(צילום: ישראל יוסף)

   

  לפי כתב האישום, שהגישה פרקליטות מחוז דרום, בן שימול התקרב אל רכבה של מי שהייתה אז גרושתו של עד המדינה טל קורקוס, וירה חמש יריות לעבר צווארה ופלג גופה העליון דרך חלון הנהג הסגור. הירש התמוטטה, ובן שימול נמלט בריצה מהחניה, חזר לרכב שבו המתין לו רובין - ואז השניים נמלטו מהמקום והותירו את הקורבן מתבוססת בדמה ברכבה עם ילדיה, בני 3, 6 ו-8.

   

  פענוח רצח דבורה הירש    (צילום: דוברות המשטרה)

  פענוח רצח דבורה הירש    (צילום: דוברות המשטרה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  במשך שנתיים אספו חוקרי הימ"ר ראיות, ובמהלכן נרצחו גם הגרוש קורקוס, שהעיד בעבר נגד זגורי, ועד תביעה נוסף - אלישע סבח. זגורי ואנשיו החליטו לחסל את כל מי ש"פתח את הפה" נגדו ועזר למשטרה. גיוס של עדים נוספים היווה משימה קשה.

   

  המתנקש בן שימול, שרצח אישה חסרת הגנה מול שלושת ילדיה, לא ידע מנוח. הדמות של הקורבן "קדחה" את מוחו בכל רגע שעצם את עיניו. אחרי הרצח נשלח בן שימול למעצר בגין חשד בתיק אחר, ושם פגש את מי שיהפוך לאחד מעדי התביעה בתיק. השניים נפגשו בכלא שקמה והתחברו, ובשלב מסוים האיש שלחץ על ההדק התוודה בפניו על הרצח של הירש. הוא סיפר לו על הייסורים שתקפו אותו, ועל כך שפרצופה של הירש מגיח כאמור לחלומותיו.

   

  זגורי הכיר היטב את עד התביעה הראשון שהצליחו המשטרה והפרקליטות לגייס. מי שהיה ראש ארגון פשע בדרום אפילו ביקש מעד התביעה הזה לחסל את הגרוש של הירש, טל קורקוס, וגם את הוריו. זגורי, שמואשם גם ברצח של עד המדינה קורקוס, לא רצה להותיר זכר ממי שהפיל אותו ובמקביל רצה להרתיע אחרים מלהעיד נגדו.

   

  זגורי אמר לעד התביעה כי הוא דורש "פיצוי" בגין ההוצאות המשפטיות שלו. עד התביעה ביקש מזגורי שיחוס על חייה של הירש ואף הציע לשלם לו 300 אלף שקל - הכסום שהצליח לגייס תמורת חייה. לאחר מכן שמע זגורי שהירש מתכוונת לחדש את הקשר עם קורקוס והוא זעם.

  יניב (ניבי) זגורי (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
  יניב (ניבי) זגורי(צילום: הרצל יוסף)

  רצח טל קורקוס, אלישע סבח ודבורה הירש ()

  עד התביעה אף הציע לערוך מפגש בין זגורי להירש, על מנת שיראה כי אין בכוונתה לחדש את הקשר עם הגרוש ואף כדי שיסלח לה. זגורי הסכים לכך ובעקבות כך נקבע מפגש. זגורי מצדו הבטיח לשוחח עם הירש, ואף אמר כי אם ישתכנע שאין בכוונתה להיות בקשר עם קורקוס - הוא יסלח לה וינשק אותה.

   

  הירש חששה מהמפגש, אך עד התביעה הציע שבתו בת חמש תתלווה אליהם על מנת להפיג את חששותיה. ואולם, כשהירש הגיעה לנקודת המפגש, בחניה ליד ביתה, המתין לה המתנקש בן שימול. לפי כתב האישום, רובין הסיע את בן שימול לאזור - ולאחר הירי נמלטו כאמור השניים מהזירה.

   

  רובין לעד התביעה: "לא אני לחצתי על ההדק" 

  עד התביעה הבין שזגורי הפיל אותו בפח, כשהסתייע בו על מנת לטמון מלכודת להירש. לאחר הרצח נפגש עד התביעה עם רובין. "כשניבי נותן הוראה - צריך לבצע", אמר רובין לעד התביעה אך ציין כי לא הוא זה שלחץ על ההדק אלא בן שימול. עדי התביעה שלכדו ברשתם את בן שימול ורובין משלימים למעשה את הראיות בתיק, ובכך תומכים אחד בעדותו של השני.

   

  זגורי טען בחקירתו כי אינו סומך על חוקרי ימ"ר נגב, טען כי הם אובססיביים לגביו, רודפים אותו ו"תופרים" לו תיקים. בעימות מול עד התביעה שהפיל את רובין, טען זגורי כי הוא שקרן אך יחד עם זאת הודה כי הוא קיבל ממנו כסף. עם זאת טען זגורי כי נסיבות העברת הכסף שונות ממה שמתואר בכתב האישום.

   

  רובין טען בחקירתו כי הוא חף מפשע ושהמשטרה רודפת אותו. בעימות מול עד התביעה, טען רובין כי מדובר בשקרן שרק רוצה להציל את עצמו מתיקים אחרים שתלויים ועומדים נגדו. עד התביעה הראשון שגויס על ידי הרשויות יקבל מהמדינה במסגרת ההסכם עמו 300 אלף שקל.

  יניב (ניבי) זגורי (צילום: רועי עידן)
  יניב (ניבי) זגורי בבית המשפט(צילום: רועי עידן)

  עו"ד בן נתן ()
  עו"ד בן נתן

  עו"ד פורת ()
  עו"ד פורת

  עו"ד אורי בן נתן, סנגורו של זגורי, אמר: "כתב האישום מבוסס בעיקר על עדותו של עד עבריין שגויס על ידי משטרת ישראל ואשר טוען כי בסמוך לאחר הרצח הנאשמים התוודו בפניו על מעורבותם. הבעיה היא שהוא 'טרח' לספר זאת רק בחלוף שנתיים מהרצח ועקב העובדה שהוא עצמו מואשם בכתב אישום חמור של ניסיון רצח ועבירות נשק ואלימות. יתרה מכך, עדותו אינה עדות ישירה הואיל ולא היה עד ראיה. נראה לי שלא ניתן להוכיח אשמה פלילית בעבירת רצח".

   

  עו"ד עידו פורת, סנגורו של בן שימול, מסר בתגובה כי מרשו מכחיש את ההאשמות נגדו.

   

  עו"ד יואב קישון, המשנה לפרקליט מחוז דרום, אמר בעקבות הגשת כתב האישום נגד זגורי, בן שימול ורובין כי "נחצו כל הקווים האדומים האפשריים. נרצחה אישה לנגד עיני ילדיה מפני שבעלה היה עד נגד הנאשמים. במדינה מתוקנת לא יכול להיות מצב כזה שבו אנשים יירצחו משום שהם או קרוביהם שימשו כעדי תביעה. לכן נעשה כל מאמץ למצות את הדין עם הנאשמים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים