שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ניצחון להורים לילדים אלרגיים: סייעות גם בגני הילדים
  אחרי ההסכמה לגבי כיתות א'-ב', משרד החינוך הודיע כי גם בגנים ימשיכו ילדים אלרגיים לקבל זכאות לסייעת אישית

  לאחר הלחץ הציבורי, ההפגנות מול ביתו של שר החינוך נפתלי בנט והמחאה של ההורים - משרד החינוך הודיע כי גם בגני הילדים לא יחול שינוי בהעסקתן של הסייעות לילדים אלרגיים וכי הילדים שזכאים לסייעת אישית יקבלו זאת. בתחילת החודש הודיע משרד החינוך כי גם בכיתות א'-ב' תימשך העסקת הסייעות בשנת הלימודים הבאה.

   

  המשבר נולד לפני כמה חודשים על רקע כוונת משרדי הבריאות והחינוך לסיים את העסקתן של הסייעות ולעבור למודל של "סייעת סביבתית" בבתי הספר, כלומר סייעת אחת לכל בית ספר במקום לכל ילד, ותוספת של סייעת שלישית בגנים שבהם יש שתי סייעות, לצד הכשרתן להתמודדות עם ילדים אלרגיים.

  מודעות אבל לילדים אלרגיים ()
  מחאת ההורים לילדים אלרגיים

  כיום זכאים הילדים לסייעת שתפקידה להרחיק אותם מהמזון או מהחומר שאליו הילד או הילדה אלרגיים, ליצור סביבה נקייה ובטוחה עבור הילד. לאחר שנודע על כוונות המשרדים, הזהירו ההורים מפני השלכות ההחלטה, וטענו כי מדובר בסיכון חיי ילדיהם. גם הסתדרות המורים, שאמונה על המורים בבתי הספר היסודיים ועל הגננות - התנגדה נחרצות להחלטה ואף הכריזה בעקבותיה על סכסוך עבודה.

   

  בשבועות האחרונים, לקראת תחילת שנת הלימודים בספטמבר, החליטו ההורים להחריף את מאבקם והפגינו מדי מוצאי שבת מול ביתו של השר בנט ברעננה. בהפגנה האחרונה אף עוכבו לחקירה ארבע אימהות. כמה ימים לפני כן תלו ההורים "מודעות אבל" בכניסה לבניין משרד החינוך בתל אביב, שעליהן נכתב, בין היתר, "בצער רב וביגון קודר אנו מודיעים על מותו בטרם עת של ילד אלרגי לשומשום כי לא היה מי שיזריק לו אפיפן בגן".

   

   

  אתמול נפגשו נציגי ההורים עם שר החינוך. "במהלך שנת הלימודים הקרובה יוקם צוות מקצועי שיעסוק בגיבוש המתווה", אומרים במשרד החינוך. "בצוות ישתתפו נציגי משרדי החינוך, האוצר והבריאות, מרכז השלטון המקומי, ארגוני המורים ונציגים מארגוני ההורים השונים, לרבות עמותות העוסקות בנושא".

   

  "אני מברכת על החלטת משרד החינוך לבטל את גזרת הקיצוץ", אמרה מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד. "ההחלטה מוכיחה שגם המנכ"ל וגם השר קשובים לרחשי השטח ומבינים את חשיבות הנושא לילדים, להורים ולעובדי הוראה".

   

  מעמותת יהל לאלרגיות מזון, שהובילה את המאבק, נמסר: "אלפי הורים יכולים לנשום לרווחה וליהנות מחופשת הקיץ תוך שהם יודעים שגם בשנת הלימודים הקרובה יהיה מי שידאג לשלומם של ילדיהם בביהס ובגנים. כעת, כחלק מצוותי העבודה של משרד החינוך ועמותת יהל, הסתדרות המורים ועוד, שמתחילים את עבודתם כבר ביום חמישי הקרוב, אנו נוודא כי גם הילדים הגדולים יותר במערכת, יזכו למעטפת ההגנה הנדרשת. אנו מקווים שלא נידרש שוב להיאבק על זכותם הבסיסית של ילדינו לחזור בשלום מהגן ומבית הספר".

   

  ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון (כולנו), יו"ר הוועדה לזכויות הילד בכנסת, אמרה: "אני מברכת על כך שמשרד החינוך נענה לדרישת הוועדה בדיון שקיימנו אתמול בנושא. ילדים אלרגיים זכאים להשתלב באופן מלא בכל המסגרות החינוכיות ואנו חייבים להגן עליהם. לצורך כך יש לנקוט שורת צעדים שאליהם יהיו מחויבים כל הגורמים הרלוונטיים. כל עוד זה לא קורה ולא כל הצדדים נרתמים, אין לבטל את מערך הסייעות, שלמרות שהוא נותן מענה חלקי, מדובר בפתרון הטוב ביותר שקיים במציאות הנוכחית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים