שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תוכנית המחאה הגאה: שורת הפגנות ששיאן בעצרת בכיכר רבין ביום ראשון בערב

  פורסמה רשימת אירועי המחאה הצפויה ביום שביתת קהילת הלהט"ב. מאהל מחאה בשדרות רוטשילד בתל אביב, הפגנות ומפגשים בחיפה, בבאר שבע, בעפולה ובמקומות נוספים, צעדת מחאה למען טרנסיות ועצרת מחאה המונית בכיכר רבין. במקביל, קמפיין רשת צובר תאוצה: "מתעוררים על החיים שלנו"

   

   

  הפגנה נגד חוק הפונדקאות    (צילום: אבי חי)

  הפגנה נגד חוק הפונדקאות    (צילום: אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  קהילת הלהט"ב שפתחה במחאה ציבורית על רקע חוק הפונדקאות המפלה שעבר בכנסת בתמיכת ראש הממשלה בנימין נתניהו, מתכננת שורת אירועי מחאה ששיאם בעצרת המונית שתתקיים ביום ראשון ב-20:00 בכיכר רבין. חברות רבות במשק הצטרפו לקריאת אגודת הלהט"ב וההסתדרות, מאפשרות לעובדיהן לשבות ביום ראשון, ולא ינכו יום חופש משכרם.

   

  תחת הכותרת "לא נשתוק עוד! ביום ראשון הקהילה הלה"טבית יוצאת לרחובות: הגיע התור שלנו!", פורסמה בצהריים (יום ו') הודעה מטעם הקהילה הלהט"ב שבה מפורטים אירועי המחאה במקומות שונים בארץ. ביום ראשון ב-10:00 יפעל מאהל המחאה בשדרות רוטשילד עם אולפן חי שבו יתארחו נסלי ברדה, ניצן הורביץ, אורנה בנאי, גל אוחובסקי, נדב בורנשטיין, אסי עזר, בל אגם, נדב אבוקסיס, מושיק גלאמין, ליאון ויואב. באולפן יימסרו עדכונים חיים מכל מוקדי המחאה.

  מפגינים נגד חוק הפונדקאות בכיכר רבין בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  מפגינים נגד חוק הפונדקאות בכיכר רבין בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  מפגינים נגד חוק הפונדקאות בכיכר רבין בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  מפגינים נגד חוק הפונדקאות בכיכר רבין בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  הפגנות מתוכננות להתקיים ביום ראשון ב-10:00 בכיכר פריז בירושלים, בצומת אלי כהן (קניון הנגב) בבאר שבע, ברחוב העצמאות בחיפה מתחת ל"בניין הטיל", בצומת עזריאלי בתל אביב (דרך קפלן-דרך בגין) ובצומת כרמיאל. מפגשי מחאה יתקיימו בבית הפתוח בירושלים, רחוב הסורג 2, החל מהשעה 14:00. בבית הקהילות בחיפה, רחוב מסדה 6, החל מהשעה 14:00. במרכז מורים בבאר שבע מ-11:00, ברחבת הספרייה באבן יהודה ב-17:00 ובכיכר העצמאות בעפולה ב-19:00.

   

  צעדת מחאה למען הטרנסים והטרנסיות תצא ביום ראשון בשעה 18:30 משדרות וושינגטון בשכונת פלורנטין בתל אביב ותסתיים בשעה 20:00 בכיכר רבין, שם תחל עצרת מחאה המונית בסימן שוויון זכויות, הכרה והזכות לביטחון. ביום חמישי ב-19:30 יתקיימו אירועי גאווה בסלון - מפגשים אישיים עם חברות וחברי הקהילה בכל רחבי הארץ. במקביל יתקיים אירוע גאווה בלוד. ב-2 באוגוסט יתקיים מצעד הגאווה בירושלים בהובלת הבית הפתוח.  

   

  אחרי החברות והארגונים – קהילת הלהט"ב פונה למפורסמים

  ל-ynet נודע כי התארגנות של קהילת הלהט"ב פועלת לרתום 120 דמויות מפתח מכל התחומים לקמפיין ויראלי תחת הסיסמה "מתעוררים על החיים שלנו". מדובר על אותו חמ"ל שהפעיל לחץ על החברות והארגונים להצטרף לשביתה וכלל את מור שובבו הראל, עידו רוזנבליט, ואלון מיכאלי-מוליאן.

   

  מאיה בוסקילה ()
  מאיה בוסקילה

  אסף זמיר ()
  אסף זמיר

  סתיו שפיר ()
  סתיו שפיר

  עפר שכטר ()
  עפר שכטר

   

  תמיכת החברות הגדולות במשק 

  ביומיים שחלפו הודיעו שורה ארוכה של חברות גדולות במשק מכל המגזרים על כך שייאפשרו לעובדיהן להשתתף ביום השביתה של קהילת הלהט"ב מבלי שייפגעו זכויותיהם. חברת טבע הודיעה כי תאפשר לעובדים הגאים לשבות, כמו גם בזק, סלקום, יס, הוט, פייסבוק ישראל, לאומי קארד ישראכרט, נטפים, סופר פארם, כלל ביטוח, ישראייר שתאפשר לעובדים שיגיעו ללבוש חולצות שחורות כאות מחאה, מוטרולה, אלקטרה מוצרי צריכה ועוד. ברשת שופרסל אמרו: "מי מעובדינו שירצה לצאת להפגנה, יוכל לעשות זאת מבלי שיחויב וזאת על פי תיאום עם המנהלים בשטח".

    

  בית החולים הראשון שהצטרף לגל המחאה הוא איכילוב בתל אביב, שהודיע לעובדיו כי "נוכח פניית אנשי צוות מקרב הקהילה הגאה ומתוך הזדהות עם מאבקה של הקהילה לשוויון זכויות, בית החולים יאפשר לעובדיו חברי הקהילה שמעוניינים להשתתף במחאה ביום ראשון להיעדר מעבודתם. עובדים אלו מתבקשים לתאם פרטנית את היעדרותם עם מנהליהם הישירים".

   

  נתניהו: "אתמוך בחוק שיכלול אבות"

  נתניהו: "אתמוך בחוק שיכלול אבות"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  גם באל על הודיעו כי "החברה תומכת ומחבקת את אנשי קהילת הלהט"ב בפעילותם למען שיוויון מלא בכל תחומי החיים. נעשה ככל שידנו משגת לאפשר לאנשינו לקחת חלק במחאה ביום ראשון הקרוב, תוך התחשבות בלוח הטיסות הגדוש של אל על בשיא עונת הקיץ ומבלי לפגוע חלילה בקהל לקוחותינו". חברת "ישראייר" פרסמה הודעה דומה.

   

  אתמול פרסם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן חוזר לכל הוועדים ברחבי הארץ שבו קרא לוועדים ולהנהלות לאפשר לעובדים המשתייכים לקהילת הלהט"ב לקחת חלק במחאה מבלי לפגוע בזכויותיהם. גם עובדי ההסתדרות יוכלו להשתתף ביום השביתה מבלי שייפגעו זכויותיהם: "המאבק למען שוויון זכויות של קהילת הלהט"ב הוא מאבק חשוב על פניה של החברה הישראלית. בתור התנועה החברתית הגדולה והמשפיעה בארץ, ההסתדרות מתנגדת לכל סוג של אפליה".

   

  יו"ר ועד העובדים של רשות שדות התעופה, פנחס עידן, הודיע אתמול בבוקר: "מאושר לכם בזאת לקחת חלק בפעילות המחאה נגד אישור חוק הפונדקאות בכנסת, על ידי שביתת הלהט"ב שתתקיים בט' באב, יום ראשון. הנכם רשאים להצטרף לחברי וחברות הקהילה ולהיעדר מהעבודה ביום ראשון, וזאת בהודעה מוקדמת לממונה עליכם".

   

  העתירות לבג"ץ

  ביום שני ידון בג"ץ בעתירה שדורשת להשוות את הרישום של הורים להט"בים לילד לרישום של הורים הטרוסקסואלים. היום, כאשר נולד ילד להורים הטרוסקסואלים נשואים שניהם נרשמים באופן אוטומטי כהוריו, ואם הם לא נשואים הם רק צריכים להגיש הצהרה משותפת על הורות. כך מבוצע הרישום בין אם מדובר באב שהוא בעל קשר גנטי לקטין ובין אם מדובר בזוג שנעזר בתרומת זרע.

   

  כאשר מדובר בלסביות, משרד הפנים רושם רק את האם שילדה ומסרב לרשום את האם השניה. זאת, בין אם האם שלא ילדה היא בעלת קשר גנטי לילדה (האם שילדה נשאה ביצית מופרית של האם שלא ילדה) ובין אם בנות הזוג נעזרו בתרומת זרע. האם שלא ילדה יכולה להירשם רק לאחר שהיא מקבלת צו מבית משפט למשפחה שמכיר בהורות שלה.

   

  ביום רביעי ידון בג"ץ בעתירה שדורשת להנפיק תעודות לידה עם שמות של שני הורים מאותו מין. חוק מרשם האוכלוסין קובע שאחרי אימוץ תונפק תעודת לידה עם שמות של ההורים המאמצים. המדינה טוענת שצו ההורות של לסביות הוא בעצם אימוץ מרוכך, אבל מסרבת להנפיק תעודות לידה עם שתי אמהות או שני אבות. גם במקרה של אימוץ סגור (שהילד לא יודע את זהות הוריו מלידה) המדינה מסרבת להנפיק תעודת לידה עם שמות של שני הורים מאותו המין.

   

  תעודת לידה היא התעודה היחידה בעלת התוקף הבילאומי המזהה את הקטין. בלעדיה, יש קושי משמעותי במתן זכויות לילד, קבלת ויזה עבורו וכדומה. בעבר נתנו תעודות לידה עם שמות של שתי אמהות לזוגות נשים, אבל תעודות לידה אלו בוטלו רטרואקטיבית בשנה האחרונה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  מחאת קהילת הלהט"ב בתל אביב
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים