שתף קטע נבחר

בעל השליטה החדש בקופיקס: רמי לוי

רשת רמי לוי מממשת את אופציית השליטה שלה ברשת קופיקס. רוב חברי הדירקטוריון בקופיקס ימונו ע"י רמי לוי, שמסר כי "הרכישה תאפשר לנו לזרז את תהליך החדירה אל תוך מרכזי הערים, ובפרק זמן קצר"

בעלים חדש לרשת קופיקס: רשת רמי לוי שיווק השקמה דיווחה על מימוש האופציה בה החזיקה, לשליטה ברשת בתי הקפה קופיקס. עם השלמת העסקה הערב (ג'), יגדיל רמי לוי את אחזקותיו בקופיקס, מ-20% ל-50.01%, אחזקה המקנה לו שליטה ברשת. זאת, בתמורה למניות רמי לוי בשיעור של כ-1.38% מההון (אחרי ההקצאה). מימוש האופציה כפוף לאישור האסיפה הכללית של קופיקס.

 

רמי לוי משלים את ההשתלטות על קופיקס

רשות ההגבלים אישרה: רמי לוי נכנס כשותף לקופיקס

 

בעל השליטה החדש: רמי לוי (צלם: תומי הרפז, ענת מוסברג) (צלם: תומי הרפז, ענת מוסברג)
בעל השליטה החדש: רמי לוי(צלם: תומי הרפז, ענת מוסברג)

בתחילת חודש מרץ אישרה רשות ההגבלים העסקיים את כניסתו של רמי לוי כשותף בקופיקס. העסקה אושרה ללא תנאים מגבילים, בשל היעדר החפיפה בין סניפי רמי לוי לסניפי קופיקס. בשלב הראשון רכש לוי 20% מקופיקס, לפי שווי של 105 מיליון שקל. במסגרת ההסכם, ניתנה לו גם אופציה לרכוש עוד 30.01% מהחברה במשך שנתיים. כעת, כאמור, הוחלט ברשת רמי לוי לממש את האופציה. 

 

רשת רמי לוי תקבל ללא תמורה גם כ-30% ממניות חברת הבת סופר קופיקס. זאת, לאחר שרשת קופיקס הודיעה לשותפיה בסופר קופיקס על מימוש האופציה לרכישת מלוא אחזקותיהם (כ-50%) בתמורה לכ-35 מיליון שקל. עם השלמת העסקה, תוחזק רשת סופר קופיקס ישירות בידי חברת רמי לוי בשיעור של כ-30%, וכ-70% יוחזק בידי רשת קופיקס.

 

בנוסף, הוסכם על הסדרת היחסים בין רשת קופיקס לבין רשת רמי לוי, בכל הנוגע למינוי הדירקטורים בחברה, כך שמרבית הדירקטריון בקופיקס ימונה על ידי רשת רמי לוי.

 

רמי לוי מסר בהודעה לעיתונות כי "אנו שמחים לדווח על השלמת השלב השני בעסקת קופיקס - מימוש האופציה לרכישת השליטה ברשת. בכוונתנו ליישם את האסטרטגיה העסקית שלנו גם בסניפים העירוניים – ולאפשר את סל המוצרים הזול ביותר ביחס לסביבה, לשפר את מגוון המוצרים ולהקפיד על איכות ושירות.

 

"רשת קופיקס מפעילה כיום כ-30 סניפי מרכולים במרכזי הערים וכ-130 בתי קפה, כאשר במהלך השנתיים הקרובות אנו צופים שרשת קופיקס תרחיב את פעילותה ותמנה למעלה מ-50 סניפי מרכולים וכ-150 בתי קפה. אנו מאמינים שיכולות הניהול והסחר שנצברו לאורך השנים ברשת רמי לוי, יבואו לידי ביטוי בפעילות קופיקס כבר בטווח הזמן המיידי. רכישת השליטה ברשת קופיקס, לצד רכישת השליטה ברשת גוד פארם בחודש מאי האחרון, יאפשרו לנו לזרז את תהליך החדירה אל תוך מרכזי הערים ובפרק זמן קצר".

 

 

 

רשת רמי לוי שיווק השקמה מפעילה 49 סניפים (מתוכם שלושה סניפים בזכיינות), ובכוונתה לפתוח שני סניפים נוספים במהלך השנה. לאחרונה השלימה הרשת את רכישת השליטה (50%) ברשת גוד פארם, המפעילה תשעה סניפים עירוניים בתחום הפארם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צלם: תומי הרפז
רמי לוי וקופיקס
צלם: תומי הרפז
מומלצים