שתף קטע נבחר

נשיאת הקהילה בבריטניה: "מתמודדים עם אנטישמיות חסרת תקדים"

מי שמשמשת גם כסגנית נשיא הקונגרס היהודי העולמי טוענת כי ראש הלייבור, ג'רמי קורבין, מעורר דאגה גם מחוץ לבריטניה - ולמעשה, בכל העולם היהודי: "אנחנו מודאגים ולא נשתוק, נראה ששום דבר לא עומד להשתנות מצדו"

 

הקהילה היהודית בבריטניה עסוקה בחודשים האחרונים במלחמה חסרת פשרות במנהיג הלייבור ומי שעלול להיות מנהיגה הבא של בריטניה, ג'רמי קורבין. הוא מסתחבק עם מחבלים עם דם על הידיים, מסרב לגנות אירועי טרור – ואף מונע את אימוץ ההגדרה המקובלת לאנטישמיות. אבל נשיאת הקהילה היהודית בבריטניה מודאגת אף יותר: בראיון לאולפן ynet היא טוענת כי קורבין הוא אך סימפטום לתופעת האנטישמיות במדינה, שגואה והולכת.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"אנחנו מתמודדים עם רמות חסרות תקדים של אנטישמיות, עלייה בפשעי שנאה ודאגה עצומה", אומרת מארי ון-דר זיל. "לכן זה מאוד מדאיג אם קורבין יקבל את השלטון. בנוסף להיותי נשיאת הקהילה היהודית בבריטניה, אני גם סגנית נשיא הקונגרס היהודי העולמי ואני יכולה לומר לך שהדאגה קיימת בכל העולם היהודי".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

ון-דר זיל מכנה את קורבין "איום פוטנציאלי" על החיים היהודיים בבריטניה. "מי שמתרועע עם מחבלים ולא מגנה, למשל, את טבח הספורטאים במינכן, לא יכול לזכות באמינות. הקהילה היהודית בבריטניה נתקלת בקשיים בהתמודדות עם נושאים של אנטישמיות שמגיעים מכיוון מפלגת הלייבור", היא מוסיפה. "זה מעורר דאגה רבה, משום שב'לייבור' מסרבים לקבל את ההגדרה הבינלאומית לאנטישמיות".

 

"זה חסר תקדים שמנהיג האופוזיציה ייטול חלק בטקסי אזכרה של טרוריסטים, כשיש קורבנות שצריך להתנצל בפניהם", ון-דר זיל אומרת. "הוא מכנה את עצמו 'איש של שלום' – ואז משתתף באזכרות של מחבלים. זה מעורר זעם. הקשרים הארוכים שלו צריכים להיחשף. הוא צריך להתמודד עם העבר שלו ואף להתנצל עליו".

 

מארי ון-דר זיל, נשיאת הקהילה היהודית בבריטניה, נגד ג'רמי קורבין ()
"המילים שלו חלולות". מארי ון-דר זיל, נשיאת הקהילה היהודית בבריטניה, נגד ג'רמי קורבין

 

ון-דר זיל מתארת עניין אמיתי בדעת הקהל הבריטית, הרבה בזכות פעילותה של הקהילה בממלכה. "הקהילה היהודית לא תהיה מושתקת", היא מבהירה. "אנחנו אומרים: 'די'. מספיק זה מספיק. מה שקורה היום במדינה זה חסר תקדים. אנחנו מקווים שהוא יתנצל על עברו. יש לו עוד דרך ארוכה עד להשלמה עם הקהילה היהודית. כרגע אין שום הוכחות שמשהו עומד להשתנות מצדו. מעשים גוברים על מילים, והמילים שלו חלולות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים