שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ניצב יורם הלוי: אם מישהו מנסה לטרפד מועמדות זה נורא ואיום
  מפכ"ל המשטרה סייר בירושלים עם מפקד המחוז, ניצב יורם הלוי, על רקע בדיקת הפוליגרף הבעייתית והערכות שכהונתו לא תוארך. הלוי התייחס לדיווחים האחרונים והבהיר: "מדובר באנשים, ההתעסקות הזו פוגעת בהם ובמשפחתם"

   

   

  כשברקע בדיקת הפוליגרף הבעייתית של מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב יורם הלוי, לצד ההערכות שכהונת המפכ"ל, רב-ניצב רוני אלשיך, לא תוארך, נפגשו השניים הבוקר (יום א') בשוק מחנה יהודה וקיימו סיור משותף כדי לעמוד אחר היערכות ופעילות הכוחות בעיר לקראת ראש השנה. הלוי נשאל על האמירות שמיוחסות לו ולפיהן אלשיך מנסה לטרפד את מועמדותו, והשיב: "אנחנו ארגון חזק, אף אחד לא מטרפד לאף אחד. אני מקווה מאוד שכל הסיפורים לא נכונים. אם הם נכונים - זה נורא ואיום".

   

  הלוי אמר עוד על יחסיו עם המפכ"ל כי המשטרה ערוכה בהיערכות לחגים, ואילו "אתם מתעסקים כרגע בדבר הזה. צר לי שזה פוגע באנשים, זה פוגע גם בי. מדובר באנשים וזה פוגע בפרטיות שלהם, זה פוגע במשפחה שלהם, זה פוגע בסביבה שהם נמצאים בה, ובטח אחרי כל כך הרבה שנים בארגון זה פוגע".

  רוני אלשיך ויורם הלוי (צילום: אוהד צויגנברג)
  ניצב הלוי והמפכ"ל אלשיך בסיור בירושלים(צילום: אוהד צויגנברג)

  המפכ"ל אלשיך נשאל האם ניצב הלוי יכול להיות מפכ"ל ראוי למשטרת ישראל. על כך הוא השיב כי "כל קציני משטרת ישראל מפכ"לים ראויים, עתידיים, וברגע שיוכרז שמחליפים מפכ"ל - כל מי שיתמודד יתמודד. אני מניח שגם יקראו לי להגיד את חוות דעתי ואגיד את חוות דעתי. בניגוד לכל מה שפורסם, אנחנו לא מייצרים רכילות ולא שום שיג ושיח בנושא קצינים בכירים בתקשורת ואפילו דוחים את זה בשאט נפש".

   

  אלשיך אמר עוד כי "לצערי, יש כל מיני בעלי עניין שרוצים להכניס את הדברים האלה לשיח, זה לא נמצא בשיח של משטרת ישראל. אני לא עוסק בזה, לא מתכוון לעסוק בזה ואני חושב שזו הדרך הנכונה". המפכ"ל נשאל גם אם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן יאריך את כהונתו, והשיב: "אינני יודע. אמרתי כמה וכמה פעמים, אני שליח כל עוד שולחים אותי. אם ישלחו אותי לעוד שנה אהיה שליח, אם לא ישלחו אותי לעוד שנה אצא לשליחות חדשה".

  ארדן ואלשיך בטקס הענקת דרגות (צילום: גיל יוחנן)
  השר לביטחון הפנים ארדן והמפכ"ל אלשיך(צילום: גיל יוחנן)

  במהלך השבוע החולף פורסמו הדלפות ממסקנות בדיקות הפוליגרף שנערכו למועמדים המובילים לתפקיד המפכ"ל הבא. אחרי שנחשף ב-ynet כי שלושת המועמדים המובילים לתפקיד הם ניצב הלוי, ניצב דוד ביתן וניצב (בדימוס) משה (צ'יקו) אדרי, נודע כי המפכ"ל אלשיך הורה על בדיקות הפוליגרף כדי למנוע בעתיד פרשות מביכות בצמרת המשטרה.

   

  בדיווחים נאמר כי הבדיקה הבעייתית ביותר לפי ההדלפה היא זו של מפקד מחוז ירושלים הלוי. לפי אחד הדיווחים, הבדיקה בעניינו העלתה לכאורה חששות להתנהגות אישית בעייתית. בדיווח אחר נאמר כי מדובר בעניין שאינו פלילי ושאירע לפני זמן רב.

   

  למרות הממצאים בעניין הלוי, המועמדות שלו לא טורפדה. השר לביטחון הפנים ארדן העביר את הממצאים בעניינו לגורמים הממונים במשרד המשפטים ובעתיד הם יועברו גם לבחינת הוועדה למינויים בכירים.

   

  לפי אחד הדיווחים, מפקד מחוז תל אביב ביתן יצא ללא רבב מהבדיקה. ניצב (בדימוס) אדרי, שמכהן כמנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, לא עבר את הבדיקה לאחר שהבין כי פניו אל מחוץ לארגון.

   

  ביום חמישי החליט בג"ץ להקפיא את הליכי הדיון בוועדה למינוי בכירים, על רקע העובדה ששניים מחברי הוועדה מקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו, ועלולה להיות להם ההשפעה על בחירת המפכ"ל הבא. בפסיקה כתב השופט מני מזוז כי "כיוון שלראש הממשלה עשוי להיות עניין בזהותו של המפכ"ל שצפוי להתמנות בקרוב, כיוון שיש לו אינטרס, לכן אסור לו להיות מעורב בהליכים שנוגעים למינוי הוועדה שצריכה לאשר את מינוי המפכ"ל".

   

  לפי העתירה שהוגשה בנושא, רו"ח איריס שטרק ויעקב נגל (שהיה מ"מ ראש המועצה לביטחון לאומי) מקורבים לנתניהו, ולכן הם לא יכולים לקחת חלק בוועדה הרגישה הממליצה על מינוי לתפקידים הבכירים ביותר, בהם זה של המפכ"ל - שיוביל את החקירות הפליליות נגד ראש הממשלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי מנלדבאום
  הלוי (מימין) ואלשיך (משמאל
  צילום: אלי מנלדבאום
  מומלצים