שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אחרי החגים: מה התפללו הישראלים על קברי הצדיקים?
  רפואה שלמה או תפילה נגד עין הרע? קבלו את התפילות הכי מבוקשות - וגם על מה מבקשים התל-אביבים לעומת הירושלמים, לפי 25 אלף המשתמשים הקבועים של יישומון "תיקון" לתפילות וברכות

   

   

  תקופת החגים העמוסה בתפילות הסתיימה – זמן טוב לבדוק מה ביקשו אזרחי ישראל מריבונו של עולם: נתונים שמפרסמת אפליקציית "תיקון" על הבקשות שהועברו באמצעותה לקברי הצדיקים, מגלים כי לתל-אביבים יש קשיים בזוגיות והם התפללו ל"שלום בית" - ואילו בירושלים עדיין מצפים ל"זיווג הגון".

   

  << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

   


   

  מנהלי היישומון סקרו את העדפותיהם של 25 אלף המשתמשים הקבועים, ומצאו כי ברכה לרפואה שלמה היא המבוקשת ביותר, ואחריה למציאת בן או בת זוג ול"הצלחה בכל". במקום הרביעי – ברכה נגד עין הרע, בחמישי – הדלקת נר להצלחה ובשישי – לידה קלה. את השמינייה הפותחת חותמים הברכה לשלום בית, ולימוד תורה לעילוי נשמה של אדם שנפטר.

   

   ()
   

  מעדיפים לתרום 101 שקלים

  ניתוח הנתונים מלמד, כאמור, כי בתל אביב ביקשו ברכה לשלום בית, ובירושלים - למציאת זיווג. בחיפה התפללו לרפואה, ובבאר שבע - נגד עין הרע. המשתמשים מצרפת ביקשו גם הם בעיקר הצלה מעין רעה, ומארה"ב - ברכה להצלחה.

   

  תל אביב היא העיר שממנה הגיעו הכי הרבה בקשות ל"פדיון כפרות" בערב יום כיפור. מפילוח להגדרות דתיות עולה כי המשתמשים החרדים (אלה שתרמו דרך "תיקון" עבור עמותות מהמגזר) העניקו עדיפות גבוהה גם להצלחה בחינוך הילדים ומיקמו אותו שני, בין רפואה שלמה ל"זיווג הגון".

   

   ()
  על קברי צדיקים

  "תיקון" ניתן להורדה בחינם, והוא מציע ללקוחותיו להתפלל בקבר צדיק או לקבל ברכה מצולמת מרב חשוב בלי לצאת מהבית, תמורת תרומה סמלית שמועברת למוסד או לעמותה הרלוונטיים. על פי הנתונים, רוב המשמשים הם חילונים ומסורתיים ו-42% מהם בגילאי 44-35, גברים ונשים. הסכום המועדף עליהם לתרומה הוא 101 ש"ח.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

 1. לראשונה: בית הדין הורה - ומשרד החינוך השעה סרבנית הגט

   

   

   


 2.  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים