שתף קטע נבחר

הפרקליטות סגרה את אחד התיקים נגד גל הירש

פרשת השוחד בפרויקט פינוי הנפלים בחוף ראשל"צ: בעלי חברת "דיפנסיב שילד", שהחקירות פגעו במינויו למפכ"ל, עודכן על סגירה התיק מחוסר אשמה. החקירה המרכזית בגין שוחד לכאורה בגיאורגיה עדיין מתנהלת

 

גל הירש (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
גל הירש(צילום: עידו ארז)
 

הפרקליטות הודיעה הערב (א') על סגירת אחד משני התיקים נגד תא"ל (מיל') גל הירש, שלפני שלוש שנים אמור היה להתמנות לתפקיד מפכ"ל המשטרה אולם נפסל על רקע חקירות שנפתחו בעניינו. מדובר בפרשת החשוד לשוחד בפרויקט פינוי הנפלים בחוף ראשל"צ, בעוד החקירה השנייה נגד הירש, העוסקת בפרשת שוחד בגיאורגיה, עדיין מתנהלת.

 

פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה לשני מעורבים מרכזיים בפרשת פינוי הנפלים בחוף ראשל"צ, לימור ברזילי ומעוז איגר, כי נשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע בגין עבירת מרמה והפרת אמונים בקשר להתקשרות העירייה עם החברה שביצעה את העבודות. במקביל עודכנו החשודים האחרים – הירש, עודד שכנאי דרור שכנאי, יוסף אדם ויניב אדם - על סגירת התיק בעניינם בהיעדר אשמה.

 

במסגרת הפרשה, שנחשפה בשלהי 2015, עלו חשדות הנוגעים לאופן זכייתן של חברת "דיפנסיב שילד" (בבעלות עודד שכנאי, הירש ואחרים), וחברת אופק (בבעלות איגר), בהליך מכרז לפינוי הנפלים בחוף. על פי כתבי החשדות, פעלה ברזילי, ששימשה יועצת לראש העיר ומנהלת הפרויקט, תוך ניגוד עניינים לקידום טובתן של דיפנסיב שילד ואופק.

עו"ד טל שפירא (צילום: יצחק גולדשטיין) (צילום: יצחק גולדשטיין)
עו"ד טל שפירא(צילום: יצחק גולדשטיין)

 

פרקליטיו של הירש, עורכי הדין גיורא אדרת וטל שפירא, מסרו בתגובה כי הם מברכים על ההחלטה לסגור את התיק "באופן שיש בו כדי לנקות את הירש מכל בדל של חשד שיוחס לו לשווא בנושא זה".

 

לאורך התקופה האחרונה טען הירש כי החקירות נפתחו על מנת לסכל את מינויו, וכי התמשכותן גרמה לו עוול קשה. בשבוע שעבר ענתה לו הפרקליטות כי "לא הייתה גרירת רגליים" בחקירות שהתנהלו בעניינו. בהודעה, ששוגרה על דעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן, נמסר כי לאחר בדיקת הדברים ובירורים שנערכו, ובניגוד לטענות שהושמעו – "לאורך כל התקופה בוצעו פעולת חקירה באופן שוטף ורציף.

 

"מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת שכוללת חשדות לביצוע עבירות, הן על פי חוק העונשין והן על פי פקודת מס הכנסה, ואשר מערבת מספר לא מבוטל של חשודים, ובעלת היבטים בינלאומיים משמעותיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים