שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

כפר יונה: מגדלים עם 7,500 דירות חדשות

ועדות התכנון החליטו להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית להקמת רובע מגורים חדש במערב העיר, עם בניינים של עד 20 קומות ושני פארקים גדולים. כ-1,500 מהדירות יהיו קטנות. וגם: בבני ברק יוקם מתחם חללי עבודה חדש. צנרת התכנון

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז שבמינהל התכנון, החליטה היום (ד') לאשר להפקדה להתנגדויות הציבור תוכנית להקמת רובע מגורים חדש במערב כפר יונה, הכוללת 7,500 יחידות דיור. התוכנית תופקד בפועל בעוד מספר חודשים.

 

רובע המגורים צפוי להשתרע על פני שטח של כ-1,500 דונם, וממוקם ממערב ליישוב הבנוי הקיים, מצפון לפרדסיה וממזרח לאזור התעסוקה העתידי שמתוכנן לעיר, הגובל בכביש 4. מדובר בתוכנית התואמת את תוכנית המתאר הכוללנית לעיר, על הפקדתה הוחלט באפריל השנה.

 

במרכז הרובע יעבור רחוב העצמאות (דרך 57 הקיימת), שיהפוך מדרך ארצית לדרך מקומית. לאורך הרחוב מוצע מרכז עירוני חדש, הכולל מסחר, מבני ציבור וגנים ציבוריים המקושרים לפארק הרובעי. שטחי מסחר נוספים מוצעים לאורך רחוב וייצמן ובחלקה הדרומי של התוכנית.

 

צפו: כך נראים המשרדים החדשים של אמזון בת"א

תוכנית מתאר לקריית טבעון; הכניסה לבת ים מתחדשת

 

כפר יונה תוכנית בנייה (הדמיה: משרד צמיר אדריכלים ומתכנני ערים בע
(הדמיה: משרד צמיר אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ)
 

במרכז הרובע יוקם פארק רובעי אורכי מצפון לדרום, על שטח של כ-165 דונם. הפארק יקשר את כל חלקי הרובע ויחבר את האזור הבנוי של העיר ממזרח עם פארק עירוני גדול שמתוכנן ממערב על שטח של כ-390 דונם, באמצעות רשת מעברים להולכי רגל ושבילי אופניים.

 

מתוך כלל יחידות הדיור, 500 דירות יוקצו עבור דיור מוגן ו-1,500 יוקצו עבור דירות קטנות. בצמוד לפארק מתוכננת בניית מבני מגורים של עד 9-6 קומות, במרכז המתחם מתוכנן בינוי בגובה של 15-10 קומות ובשולי הרובע בנייה גבוהה יותר, של 19-15 קומות. בנוסף, לאורך ציר העצמאות תותר בנייה עד 20 קומות וחזית מסחרית.

כפר יונה תוכנית בנייה (הדמיה: משרד צמיר אדריכלים ומתכנני ערים בע
(הדמיה: משרד צמיר אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ)

במזרח התוכנית ובצמוד למרקם הבינוי הקיים, מוצעת "שדרת החינוך" הכוללת מבני ציבור ובהם גני ילדים, בתי ספר ומוסדות ציבור לצרכי תרבות, דת ורווחה.

 

בהיבט התחבורתי, מערך הדרכים במתחם ממשיך את הדרכים הקיימות בכפר יונה. בנוסף, התוכנית כוללת מערכת שבילים להולכי רגל ולרוכבי אופנים, הקושרת בין חלקי הישוב אל המרחב הפתוח מצפון, מדרום וממערב, וכן לאזור התעסוקה, לבית העלמין ולפרדסיה. עוד מוצע במסגרת התוכנית: תוואי לתחבורה ציבורית ומסוף תחבורה.

 

התוכנית, ביוזמת עיריית כפר יונה, נערכה על ידי משרד צמיר אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ. יו"ר הוועדה המחוזית מרכז, שירה ברנד, ציינה כי "התוכנית מניחה תשתית תכנונית ארוכת טווח להתפתחות העיר, על ידי מתן היצע יחידות דיור איכותי ומגוון לצד מבני ציבור ופארקים. זאת, כדי להבטיח איכות חיים מיטבית לכלל תושבי כפר יונה".

 

מתחם חללי עבודה משותף חדש בבני ברק

חברת ייזום הנדל"ן עמית גרופ הודיעה על הקמת מתחם חללי עבודה משותפים בבעלות פרטית, במגדל 'H בר כוכבא' המוקם בלב מתחם העסקים BBC בבני ברק. המתחם צפוי להיפתח בתוך כשלושה חודשים, עם אכלוס המגדל, ב-1 בינואר 2019.

מתחם חחלי עבודה משותף בני ברק BUSY (הדמיה: עמית גרופ)
מתחם חללי העבודה המשותף המתוכנן בבני ברק(הדמיה: עמית גרופ)
 

מגדל המשרדים שבבעלות קבוצת חג'ג' עתיד לכלול 22 קומות. המגדל תוכנן על ידי 'בר לוי' אדריכלים וכולל לובי מפואר, מעליות מהירות ושירותי שמירה, ניקיון ואחזקה 24/7.

 

מתחם חללי העבודה, ששמו Busy, משתרע על פני הקומה השלישית של המגדל, בשטח של כ-1,060 מ"ר. במסגרת פריסייל מציעה החברה משרדים מעוצבים ומרוהטים בשטחים שנעים בין 10 לכ-20 מ"ר, במחירים של החל מכ-299 אלף שקל, בליווי בנקאי מלא של בנק לאומי ועם אופציה למימון של עד 85% מהעסקה.

 

צחי פרנקל, מנכ"ל ובעלים עמית גרופ, ציין כי "המתחם החדש שיצרנו מהווה אלטרנטיבה למתחמי עבודה משותפים הקיימים בשוק, בכך שהוא מעניק את כלל השירותים הקיימים במתחמי עבודה משותפים - אך בעלות נמוכה מהותית של כ-35% מהשכרת משרד על בסיס חודשי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: משרד צמיר אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ
הדמיה: משרד צמיר אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ
מומלצים