שתף קטע נבחר

האישה הודתה שעסקה בזנות - אישור יהדותה בוטל

בהחלטה חריגה קבעו הדיינים כי אובדן הבושה "מעלה חשש כבד שאין מדובר בבת ישראל", ופתחו את תיק היהדות שלה. לאחר שהאישה, אמה ואחותה הוכרו בעבר על ידי בית הדין כיהודיות, סעיף הלאום שלהן ישונה - והאישה נקנסה ב-25 אלף שקלים

בית הדין הרבני פסל את יהדותה של אישה והורה לרשות האוכלוסין לשנות בהתאם את רישום הלאום שלה ושל בני משפחתה, זאת לאחר שהודתה כי עסקה בזנות. הדיינים קבעו כי הדבר "מעלה חשד כבד" כי "לא מדובר בבת ישראל", אף שכבר הוכרה בעבר ככזו על ידי בית הדין, ושלחו אותה לבירור יהדות יסודי, שבסיומו נפסק כי היא איננה יהודייה.

 

<<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

ההחלטה החריגה התקבלה לאחר שבמהלך דיון בתיק הגירושין של האישה בשנת 2015 בבית הדין הרבני האזורי בחיפה, הטיח בה בעלה כי היא זונה. הוא ננזף על ידי הדיינים, ובתגובה טען כי יש בידיו קטע וידיאו ששודר בטלוויזיה, ובו היא נראית מודה בכך בעצמה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

בפרוטוקול הדיון מתואר כיצד האיש "מציג סרטון שבו לדבריו האישה מודה שהיא זונה ושהיא נשואה לעבד", "בית הדין האזין לסרטון, שכאמור פורסם בתקשורת, ואכן לתדהמתו האישה מודה בפה מלא ובריש גלי שעסקה בזנות" ו"בית הדין נחרד והופתע מהדברים המזעזעים שנאמרו בסרטון על ידי האישה".

 

הבירור העלה: המסמכים מזויפים

במהלך תמוה קבעו ראש ההרכב, הרב דניאל אדרי, והדיינים הרב בן ציון הכהן רבין והרב אלעד עלי, כי על פי מאמר חז"ל "ישראל רחמנים, ביישנים וגומלי חסדים" הרי ש"כשהסירה האישה מעל פניה את מסווה הבושה הטבעית שיש לכל בר ישראל, עלה חשד כבד לבית הדין שאכן לא מדובר בבת ישראל".

 

  (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

הדיינים הודו בפסק הדין כי אין מדובר ב"תיק בירור יהדות שיגרתי" וציינו כי בעבר "ניתן אישור יהדות לאם המבקשת, למבקשת עצמה וכן לאחות המבקשת", אך טענו כי "הואיל והדבר היה לפני שנים רבות, בזמן שבית הדין עדיין לא העסיק מברר יהדות מקצועי, ולאור התנהגותה של האישה בריש גלי ובפרסום מעשיה ועבודתה לעיני מיליוני צופים... יש לפתוח תיק יהדות ולברר שוב את יהדותה".

 

בתחילה סירבה האישה להגיע לבירור בכמה מועדים שנקבעו לה, ובית הדין נאלץ לזמנה בצו הבאה. לבסוף, בלית ברירה, התייצבה להליך, אך מסמכים שבאמצעותם ביקשה להוכיח את יהדותה נשלחו לבדיקת מז"פ והתבררו כמזויפים. בעקבות כך היא הוכנסה לרשימת מעוכבי החיתון עד שיושלם הבירור בנוגע למעמדה.

 

וכך כתב חוקר היהדות בחוות דעתו: "המבקשת ואמה, במזימתן להטעות את בית הדין, הגדילו לעשות יותר מכל זייפן אחר שנחשף במשך שנות עבודתי כמברר יהדות. מלבד טענות כוזבות וזיוף תעודות, מסע השקרים של המבקשת כלל אף פברוק נתונים במערכת הממוחשבת של מרשם האוכלוסין האוקראיני, תוך כדי החקירה בבית הדין".

 

רישום הלאום ישונה

הדיינים בחיפה העירו כי "בהתאם להתנהלות החריגה של המבקשת, הייתה אף ההחלטה חריגה בחריפותה", וקבעו: "עיכוב הנישואין הזמני שהוציא בית הדין כנגד המבקשת וכנגד בני משפחתה יהפוך לעיכוב נישואין קבוע. יש להעביר החלטה זו למרשם האוכלוסין במשרד הפנים לצורך שינוי רישום הלאום".

 

עוד נכתב בהחלטה: "לאור חומרת המעשים הרבים להטעות את בית הדין ולבזבז זמן שיפוטי יקר בתיק שנמשך מעל שלוש שנים, וכל זה בטענות שווא, קובע בית הדין שיש לחייב את המבקשת בהוצאות לטובת קופת המדינה בסך של 25 אלף ש''ח. בית הדין מוצא לנכון לפרסם את ההחלטה כדי להרתיע את הרוצים לרמות את בית הדין ולהוציא אישור יהדות שיקרי על ידי הצגת מסמכים מזויפים או בדרכים אחרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בית הדין הרבני
צילום: גיל יוחנן
מומלצים