שתף קטע נבחר

עובדי המחשוב של קבוצת הבינלאומי מנסים לשבש את המיזוג עם אוצר החייל

העובדים הודיעו כי לא יבצעו את השירותים הטכנולוגיים הנדרשים למיזוג הבנקים, ולא ישתפו פעולה עם עובדי הקבלן אשר יובאו מבחוץ לצורך העבודות הנדרשות. הרקע: מו"מ תקוע מול ההנהלה לשיפור תנאיהם. הוועד: "ההנהלה מנסה למרוח זמן". הנהלת הבנק: "הבנק נערך למיזוג ופועל לביצועו באופן המיטבי ביותר"

לאחר הדיון שהתקיים בוועדת הכספים לגבי המיזוג הצפוי בין הבנק הבינלאומי לבנק אוצר החייל, ועד עובדי חברת מתף (חברת המחשוב של קבוצת הבינלאומי, הודיע הבוקר (ב') כי העובדים יחלו בשיבושים, ולא יבצעו את השירותים הטכנולוגיים הנדרשים למיזוג הבנקים. 

 

עוד בערוץ הכלכלה

 

עוד הודיעו היום העובדים כי לאור העובדה שהנהלת החברה החלה בגיוס של עובדי קבלן לשם ביצוע העבודות הנדרשות עובדי החברה לא ישתפו פעולה עם העובדים שהובאו מבחוץ ,ולא ינתנו לעובדים אלו הרשאות וגישה לתוכנות המיחשוב ותמנע מהם גישה לביצוע העבודות שלשמם הם הובאו. לדברי העובדים גיוס עובדי חוץ אלו על ידי ההנהלה בוצע במטרה לפגוע בהתארגנות העובדים במתף.

 

 (צילום: עומר הכהן ) (צילום: עומר הכהן )
(צילום: עומר הכהן )

מתף המעסיקה כ-550 עובדים, היא חברת המחשוב של קבוצת הבינלאומי, המספקת ומתפעלת את כלל טכנולוגיית המידע, המחשוב, התקשורת ואבטחת המידע לכל הבנקים בקבוצת הבינלאומי: הבנק הבינלאומי, בנק אוצר החייל, בנק מסד, יו-בנק ובנק פאג"י.

 

עובדי מתף התאגדו בהסתדרות לפני כשנה וחצי, ולאחר מספר חודשים נציגות העובדים וההנהלה החלו במו"מ לחתימת הסכם קיבוצי ראשון בחברה. העובדים הכריזו על סכסוך עבודה לפני כחצי שנה, לאחר "סחבת ממושכת ומכוונת בניהול המשא ומתן מצד ההנהלה, קליטת עובדים שלא בהעסקה ישירה וכוונת ההנהלה לערוך שינויים מבניים בחברה באופן חד צדדי" לטענתם. 

  

לפני חודש אישרו דירקטוריון הבנק הבינלאומי ודירקטוריון אוצר החייל את המיזוג של בנק אוצר החייל, המוחזק בבעלות של 100% על ידי הבינלאומי. כאשר התכנון הוא לבצע זאת בדומה למיזוגים שערכה קבוצת הבינלאומי בעבר, כגון במקרה של מיזוג בנק פאג"י: כך, אוצר החייל יישמר כמותג עצמאי גם לאחר מיזוגו המשפטי לתוך הבינלאומי.

 

יו"ר ועדי עובדי מתף, רן שהרבני, אמר כי: "המטרה שלנו היא לחתום על הסכם קיבוצי ראשון שישווה את התנאים של עובדי מתף לתנאים של עובדים דומים בקבוצת הבינלאומי. לא נמשיך להסכים לאפליה הזאת. ההנהלה מנסה רק למרוח זמן כדי לפורר את ההתארגנות שלנו. אנו מקווים שההנהלה תתעשת ובימים הקרובים תשב עם נציגות העובדים כדי להתקדם במשא ומתן מול העובדים בצורה משמעותית".

 

מהבנק הבינלאומי נמסר: "עובדי מתף התאגדו וקיבלו קביעות בנוסף לתנאי השכר שלהם, שכבר כיום הם גבוהים בהשוואה לחברות דומות בענף. אבל יש להם דרישות לא הגיוניות שלא ניתן להסכים להן. הבנק נערך למיזוג ופועל לביצועו באופן המיטבי ביותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים