שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מצלמות המהירות לא אמינות? המשטרה לא מתנגדת

  המשטרה לא תגיש ערעור על פסיקת בית המשפט בעכו שמצלמות הא3 לא אמינות. למרות הארכת המועד האחרון לתשלום הדוחות, סורבה בקשת ערעור של נהג. המשטרה: מדובר טעות

  עכשיו זה סופי: למרות שהכריזה על החזרת מצלמות המהירות הנייחות (א3) לשימוש, בטענה שדו"ח הטכניון קבע שהן אמינות, נמנעה משטרת ישראל מלערער על החלטת בית המשפט בעכו שהן אינן אמינות.

   

   (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  (צילום: עידו ארז)

   

  אתמול (יום ב') חלף המועד האחרון שבו הייתה יכולה המשטרה לערער על החלטת שופט השלום בעכו, יעקב בכר, לזכות 21 נהגים שהואשמו בנהיגה במהירות מופרזת, בנימוק שאמינות המצלמות לא הוכחה. מדובר במשפט שהביא כזכור לפתיחת חקירה נגד מנכ"ל מכון התקנים אילן כרמית, בחשד לעדות שקר, לאחר שהעיד שהשתתף בניסוי שנערך עבור המכון לבדיקת אמינות המצלמות, ולא נמצאה כל הוכחה לקיומו. באגף התנועה במשטרה סירבו להגיב.

   

  "זה לא מקרי שפסק הדין הפך חלוט: הממצאים הקשים שנתגלו בחמש שנות ניהול המשפט הינם ברורים ביותר וקבעו חד משמעית שלא ניתן להסתמך על דו״חות המופקים ממערכת א3", אמר בתגובה עו"ד תומר גונן, שעמד בראש צוות עורכי הדין במשפט. לדבריו, "טוב הייתה עושה המשטרה אם במקום להשקיע את משאביה בהודעות לעיתונות, תשקול את מחיקת כתבי האישום התלויים ועומדים נגד אלפי נהגים בבית המשפט. המשרד לביטחון פנים חייב כעת לשוב ולשקול את המשך הפעלתה של המערכת, בייחוד לאחר שהוכח כי תרומתה להורדת כמות הנפגעים מתאונות דרכים זניחה, למרות מאות מליוני השקלים שהושקעו בה עד כה".

   

  למרות שהמשטרה הודיעה על הארכת מועד התשלום על דו"חות שניתנו לפני הקפאת השימוש במצלמות ל-15 לנובמבר, קיבל בימים האחרונים נהג מהצפון, שביקש לערער על דו"ח מהירות שקיבל, סירוב מהמשטרה. זאת, בטענה שהמועד האחרון לכך חלף. מדובר בדו"ח שנשלח אליו במאי, והמועד האחרון המקורי לתשלום היה ב-4 לספטמבר, כך שהוא נכלל בדו"חות שהמועד האחרון לשלמם נדחה, מה שאמור להקרין על הגשת ערעור. נהגים רבים חיכו לפסיקה בתיק הא3 בעכו כדי להחליט אם לערער או לשלם דו"חות שקיבלו.

   

  במשטרה טענו כי מדובר בטעות. "בשל כשל טכני, חלה שגיאה בתשובה שנמסרה לנהג בעקבות בקשתו להגיש את הערעור, ולכן כבר בימים הקרובים ישלח לנהג זימון לבימ"ש", נמסר מאגף התנועה. "ראוי שמקבלי ההחלטות במשטרה יתעשתו ויעמדו מאחורי מה שהם עצמם פרסמו בתקשורת ובוועדת הכלכלה של הכנסת בראשותו של ח''כ איתן כבל ויעדכנו את מערכותיהם בהתאם", נמסר ממשרד עורכי דין בר-אור, יעקבי, גונן דור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  ארכיון מצלמת מהירות צומת רמות ירושלים
  צילום: אוהד צויגנברג
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים