שתף קטע נבחר

תמונות של אהבה מישראלים: "תעזרו לנו לחזק את הקהילה"

נועה כברה ואלירז ורהפטיג בנות ה-19 חוו שעות קשות ביממה האחרונה, כשליוו את אנשי הקהילה היהודית במסגרת השירות הלאומי שלהן. דקות ספורות הבדילו בין דירתן לבית הכנסת שנפגע. בראיון ל-ynet כברה מספרת על השעות הקשות ועל היוזמה הקטנה שלהן: "הם פוחדים ורצינו לעשות משהו קטן שירגיע אותם ויחזק אותם"

 

 

משעות הבוקר המוקדמות מציפות את הרשת בקשות מנערה, בת שירות לאומי בקהילה היהודית של פיטסבורג, לשלוח אליה תמונות עם הכיתוב We are with you – Pittsburgh, במטרה לחזק את חבריה לקהילה: "בטח שמעתם על מה שקרה בשבת פה, אנשים כאן די מפוחדים אחרי הפיגוע, ורצינו שתעזרו לנו לחזק אותם קצת! שייראו שבאמת כל עם ישראל ביחד איתם". בניגוד לספקולציות וההשערות הקונספירטיביות, לא עומד מאחורי ההודעה ארגון טרור מרושע – כי אם שתי נערות: נועה כברה ואלירז ורהפטיג בנות ה-19, שחוו שעות קשות ביממה האחרונה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

נועה כברה. חיפשה איך לחזק את הקהילה ()
נועה כברה. חיפשה איך לחזק את הקהילה

 

השתיים מתגוררות בצמוד לבית הכנסת "עץ החיים" שבו התרחש בשבת אירוע הטרור הקשה שגבה את חייהם של 11 בני אדם, במסגרת השירות הלאומי שלהן מטעם ארגון "בת עמי" (אלומה-אמונה) בקהילה היהודית של "סקוור היל" שבפיטסבורג, פנסילבניה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

שעות ספורות לאחר צאת השבת השחורה, נועה כברה מתקשה להירדם, ואוספת בתקווה את התמונות שמתחילות לזרום אליה מיהודים ברחבי העולם – ובעיקר מישראל. "התפללתי שחרית בבית הכנסת האורתודוכסי 'שערי תורה', שנמצא לא רחוק מהמקום בו אירע הפיגוע", היא משחזרת בראיון ל-ynet.

 

שני זרקה כהן וחברותיה באילת הצטלמו ()
שני זרקה כהן (מימין) וחברותיה באילת הצטלמו

 

"תוך כדי תפילה שמענו סירנות רבות ואז הרב דניאל וסרמן, העומד בראש הקהילה, הודיע שהיו יריות בבית כנסת קרוב, שעדיין לא יודעים כלום, אבל בינתיים נעלו את בית הכנסת כדי שאף אחד לא ייכנס או ייצא. הוא אמר שהילדים יהיו נעולים בחדרים עד שהמשטרה תגיד שאפשר לצאת".

 

בת גלים ואופיר שער מבקשים לתמוך:
בת גלים ואופיר שער מבקשים לתמוך: "מחבקים ומחזקים את הקהילה. זה יום קשה ואירוע קשה"

 

"המשכנו להתפלל"

כברה מתארת את האימה בבית הכנסת שבו נחגגה מסיבת בר מצווה בשבת: "היה פחד, היו נשים וילדים שבכו, היו כאלה שרצו ולא ידעו מה קורה. בגלל שכולם אורתודוכסים, לאף אחד לא היה טלפון ולא ידענו מה קורה. מעולם לא חוויתי אירוע דומה בארץ, אבל ברוך ה' הרב ווסרמן הרגיע את כולם, הודיע שהתפילה תימשך כרגיל, ובאמת המשכנו להתפלל".

 

בנות אמי
בנות אמי"ת אשדוד מזדהות

 

בנות אולפנת בנ
בנות אולפנת בנ"ע "צפירה" שולחות אהבה

 

כברה לא התקשרה להוריה, אף שבישראל כבר יצאה השבת והידיעות על האירוע הקשה זרמו: "אנחנו שומרי מצוות. המשפחה שלי גרה במושב הדתי בני ראם, ואחרי יציאת השבת הם שמעו את הדיווחים בתקשורת. הם ידעו שהתפללתי בבית כנסת אורתודוכסי ולא במקום שבו היה הפיגוע, ולכן קצת נרגעו. אחרי שיצאה השבת אצלי התקשרתי אליהם".

 

שולמית ברזאני מזדהה ()
שולמית ברזאני מזדהה

 

בנות אולפנת הרא
בנות אולפנת הרא"ה: עם ישראל חי
 

 

כברה וורהפטיג שליוו בכאב את אנשי הקהילה, החליטו לעשות מעשה: "הם פוחדים ורצינו לעשות משהו קטן שירגיע אותם ויחזק אותם. לכן אני קוראת לכולם בישראל וגם במקומות אחרים בעולם, לשלוח אליי תמונות עם שלט שעליו כתוב: We are with you - Pittsburgh! את התמונה בבקשה שלחו למספר שלי 412-944-5278. התמונות יעלו בדף הפייסבוק של בנות השירות בקהילה - כאן.

 

צבי ואשר טסלר מחזקים ()
צבי ואשר טסלר מחזקים

 

התמונות כבר זורמות

כברה וורהפטיג משרתות בפיטסבורג במסגרת השנה השנייה של השירות שלהן. "אנחנו מלמדות בבית הספר היהודי ומביאות לשם ישראליות ויהדות. רבים מהילדים לא יודעים מספיק על יהדות ולא מכירים את ישראל – אין להם מושג למשל מה הבירה של ישראל ומי ראש הממשלה. אנחנו פשוט עוזרות להם להכיר את המסורת ואת ישראל".

 

מיכל וולדיגר, מנכ
מיכל וולדיגר, מנכ"לית "בת עמי"

 

תלמידי
תלמידי "אנקורי" פתח תקווה: כולנו יהודים(צילום: עודד לוי )

  

בינתיים מתגייסים מרחבי הארץ – מדן ועד אילת. בת גלים ואופיר שער, הוריו של גיל-עד שנחטף ונרצח בדרכו מבית הספר, ביקשו לשלוח כוחות, ואמרו ל-ynet כי הם "מחבקים את הקהילה ומחזקים אותה. זה יום קשה ואירוע קשה". גם שני זרקה כהן שאיבדה את בעלה בפיגוע באילת, שלחה תמונה עם חברותיה. "הלוואי שיהיה זה הפיגוע האחרון", אמרה. 

 

בארגון "בת עמי" מיהרו להצטלם עם הכרזות ולשלוח לבנות השירות שלהם. גם תלמידי המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת הכינו כרזות שעליהן נכתב את שם בית הספר עם הכיתוב "אנחנו אתכם!" ושלחו אותם לנציגי הקהילה היהודית שם.

 

התלמידים - מירושלים ומשדרות, מנתניה ומעלי זהב, מעלי ומרעננה, מקדומים ומחיפה, ממעלה אדומים, מאשקלון ומרמת גן - אספו עשרות צילומים וקטעי וידאו מכל הארץ, "זה המעט שאנחנו יכולים לעשות למען אחינו שבארצות הברית", אמרה ירדן צרור, מכרמיאל.

 

ראובן פינסקי, מנכ
ראובן פינסקי, מנכ"ל השירות הלאומי אזרחי

 

מחזקים: אורי וולדיגר ועופר בורין העובדים בחברת TSG ()
מחזקים: אורי וולדיגר ועופר בורין העובדים בחברת TSG

 

הישיבה התיכונית של אמי
תיכון אמי"ת במעלה אדומים שולח חיזוקים

 

צוות
צוות השירות הלאומי אזרחי תומך בקהילה שבה בנות השירות מטעמו

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים