שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צייד באפריקה - וראש עיר בנס ציונה
  ראש העיר הנבחר שמואל בוקסר ספג ביקורות עזות לאחר שב"ידיעות אחרונות" נחשף תיעוד שלו ממסע ציד באפריקה. לפני כשבועיים יריבו שחר רובין הגיש נגדו תלונה על פריצה למחשב וגניבת נתונים. למרות הכל, בוקסר ניצח ברוב של כמעט 60%

  ראש עיריית נס ציונה הנבחר, שמואל בוקסר (צילום: ספארי סומרסבי)
  ראש עיריית נס ציונה הנבחר, שמואל בוקסר(צילום: ספארי סומרסבי)

  "ידיעות אחרונות" חשף כי המתמודד לראשות נס ציונה, שמואל בוקסר, נוהג לצאת למסעות ציד באפריקה ולצוד זברות, אנטילופות ועוד. נחשפו תמונות של בוקסר כשהוא רוכן מעל חיות כשבקרבתו רובה ציד. למרות החשיפה - בוקסר נבחר שלשום (ג') לעמוד בראשות העיר, ברוב סוחף של כמעט 60%.

   

  מסע הציד של בוקסר פורסם במגזין של "ספארי סומרסבי" בדרום אפריקה. שם, נכתב כי הגיע לשמורת הטבע יחד עם חברו בחודש מאי 2017. תמונותיהם התנוססו בעלון של השמורה, יחד עם חיות שצדו. הכותבים במגזין הגדירו את בוקסר ואת חברו כ"חברים טובים של השמורה שצדים איתנו מאז שנת 2015". לפי המגזין, השניים צדו לא פחות מ-17 זברות, בופאלו ואנטילופות שונות.

  ראש עיריית נס ציונה הנבחר, שמואל בוקסר (צילום: ספארי סומרסבי)
  (צילום: ספארי סומרסבי)

  ראש עיריית נס ציונה הנבחר, שמואל בוקסר (צילום: ספארי סומרסבי)
  (צילום: ספארי סומרסבי)

   

   

  החשיפה, והביקורת בעקבותיה, יצרו הד גדול הן בתוך העיר ותושביה, והן בקרב פעילים למען זכויות בעלי חיים ואישי ציבור. בין היתר פרסם ארגון "בוחרים למען החיות" הודעה בה קרא למצביעים בעיר לזכור את שמו של בוקסר - "כדי לדעת את מי לא לבחור".

   

  לאחר שהגן על עצמו בתחילה, פרסם בוקסר התנצלות בה אמר: "אני מתנצל בפני מי שנפגע. העיסוק בציד שנוי במחלוקת ואני מתחייב שלא לקחת בו חלק".

   

  הבחירות המקומיות - כתבות נוספות:

  ניפגש ב-13 בנובמבר: אלו הערים שהולכות לסיבוב שני

  המהפכים וההפתעות: כל התוצאות בערים המרכזיות

  חולדאי חוגג: "האריה הזקן הצליף"

  אבי גבאי אחרי ההישג בחיפה: "יהב הציע דיל וסולחה עם כחלון, סירבתי"

   

  רכילות עסקית שמואל בוקסר ()
  צייד באפריקה - ראש עיר בנס ציונה
   

   

  בוקסר הוא אדם אמיד, בעבר היה בעלי אחד היקבים הגדולים בישראל. כיהן במשך תקופה ארוכה כחבר מועצה בנס ציונה, ואף שימש כסגן ראש העיר ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ולבנייה. הוא יחליף בתפקיד ראש העיר את יוסי שבו, שכיהן בתפקיד ב-25 השנים האחרונות ובחר שלא להתמודד לאחר חמש קדנציות.

   

  הוא כאמור גרף כמעט 60% מהקולות הבוחרים בעיר, אל מול מספרים נמוכים בהרבה של יריבו שחר רובין. בנס ציונה מתגוררים כ-50 אלף תושבים.

   

  גולשים רבים ברשת מיהרו להגיב על בחירתו. אחת הגולשות כתבה כי "אולי הבעיה היא בי ואולי לא, אבל אני באמת מנסה להבין איך אחרי כל הפרסומים, ההתרעות, התגובות והתמונות על האדם השפל הזה, הוא נבחר לכהן כראש עיריית נס ציונה? איך? תסבירו לי, כי אני לא מבינה".

   

  גולש אחר תקף אף הוא את תושבי נס ציונה וכתב: "זוכרים את שמואל בוקסר? האיש שבזמנו הפנוי נוהג לצאת למסעות ציד באפריקה? זה שהתמונות המזעזעות שלו ליד מגוון חיות מתות שברו את הפייסבוק לפני חודש, וקיבלו אלפי שיתופים ותגובות נזעמות? הלילה הוא נבחר לראשות העיר נס ציונה. תודה על זה, חברים יקרים מנס ציונה, הפגנתם רמה גבוהה מאד של סטנדרטים מוסריים וערכיים".

   

  מנגד, גולשים אחרים בירכו על בחירתו של בוקסר תוך שהם כותבים כי מדובר באדם "בעל אומץ רב וכישרון, שנכון להתמודד מול אתגרים".

   

  שחר רובין סגן ראש עיריית נס ציונה (צילום: ראובן קפוצנסקי )
  הסגן שחר רובין - התלונן כי בוקסר פרץ למחשבו האישי(צילום: ראובן קפוצנסקי )

   

  בוקסר עמד בפני ביקורת נוספת: לפני כשבועיים פורסם כי שחר רובין, יריבו של בוקסר שהתמודד מולו, ומי שהיה עד כה סגן ראש העיר, הגיש נגדו תלונה במשטרה על גניבת מאגרי נתונים, חדירה למחשבו האישי ושליחת הודעות נגדו לאנשי הקשר שלו. בעקבות המקרה עברו רובין ואנשי צוותו

  להתנהל באמצעות טלפונים "טיפשים" שאינם ניתנים לפריצה. 

   

  ממטה בוקסר נמסר בתגובה: "מצער לשמוע שכך נוהג מתמודד לראשות העיר כאשר הוא מבין שהוא נכשל כישלון חרוץ בבחירות. יש לציין כי לאורך כל תקופת הקמפיין אנשי רובין פועלים לילות כימים בהכפשות ודברים שהנייר איננו סובל, כלפי כלל המתמודדים לראשות העיר. למרות כל אלו, שמואל בוקסר הקפיד לאורך כל תקופת הקמפיין שלא להתעסק בהכפשות כלפי אף אחד מהמתמודדים, מתוך הבנה שיש לו עיר לנהל מחר.

   

  "תושבי נס ציונה הם אנשים חכמים ומבינים זאת היטב, כך גם התומכים המועטים שנותרו לרובין. כל שנותר להם הוא להמשיך ולרוץ לעיתונאים עם סיפורים מצוצים מהאצבע, בתקווה כי אלה יצילו את ספינתם הטובעת ממילא. אנו סומכים על משטרת ישראל שתעשה את עבודתה נאמנה ותמצא כי התלונה היא פרי הזיות וחרדות מפני הכישלון".


  פורסם לראשונה 31/10/2018 23:34

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ספארי סומרסבי
  שמואל בוקסר - ניצח ברוב של כמעט 60%
  צילום: ספארי סומרסבי
  מומלצים