שתף קטע נבחר

צפו: נחש באבני הכותל המערבי

המתפללות שהגיעו לעזרת הנשים לא ציפו לזה: נחש זעמן מטבעות הגיע לשאת תפילה בכותל המערבי, וגרם לבהלה ומבוכה. מתפללות הבחינו בו מציץ מבין האבנים, ולמקום הוזעק לוכד נחשים

 

 

אבני הכותל ראו כבר נחשים בימיהם, אבל המתפללות שהגיעו אמש (יום ד') לעזרת הנשים לא ציפו לזה: נחש זעמן מטבעות (לא ארסי) הגיע לשאת תפילה בכותל המערבי, וגרם לבהלה ומבוכה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

 

הנחש בחר את המיקום הקדוש, בעזרת הנשים – גבוה בין אבני הכותל המערבי (בשליש העליון של הקיר) מסיבות פרקטיות: בחיפוש אחר מזון המצוי בשפע באזור: יונים וביצי יונים. מרבית הזוחלים מתכוננים לאכילה האחרונה לקראת החורף הקרב, ולכן פעילים יותר מאשר בחודשי הקיץ החמים, גם בשעות היום, שבמהלכן הם מחפשים אחר מזון או מקורות מים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

אמרו לי: "ככה זה חרדים, מזניחים את הילדים"

תהיו דתיים גם על הכביש/ הרב אברהם סתיו

 

מתפללים ששהו במקום סיפרו כי הוא הציץ מבין החרכים במסגרת חיפושיו, ובכל פעם שראה יונה – יצא. מתפללות שהסתכלו למעלה שמו לב לדבר, והזעיקו את הסדרנים של הקרן למורשת הכותל המערבי. אלה קראו ללוכד נחשים מיומן, גולן שריר, שלכד אותו בהצלחה ואף זכה למחיאות כפיים מצד הנוכחות במקום.

 

הגולשים מצאו רמזים

הגולשים מצדם, לא נותרו אדישים: "אחרי יום של פילוג, אחרי אש של מחלוקת, אחרי שעלתה באש משפחה שלמה - נחש זעמן יצא מבין אבני הכותל", כתבה אחת הגולשות, בהתייחסה לאירוע הבחירות ואסון התאונה בכביש 90. "כמה סמלי הזעם הזה במקום שנחרב בגלל פילוג ומחלוקת, במקום שעלה באש ששורפת את לבנו עד היום. קיבלנו איתות אזהרה מהאבנים הקדושות..."

 

הלוכד עם נחש הזעמן בכותל (צילום: באדיבות הקרן למורשת הכותל המערבי)
הלוכד עם נחש הזעמן בכותל(צילום: באדיבות הקרן למורשת הכותל המערבי)

 

גולש אחר ביקש להזכיר כי זהו "אחד משרשרת של אסונות" שפוקדים את המקום, בהתייחס לנפילת האבן בכותל הדרומי, לפני כארבעה חודשים.

 

זעמן המטבעות השייך למשפחת הזעמניים איננו נחשב לנחש ארסי. על גופו כתמים כהים בצורת מטבעות, ומכאן גם מקור שמו. הדמיון לנחש הצפע המצוי הארסי, בעל מעויינים על גבו, מסייע לזעמן מפני טורפים פוטנציאליים בטבע, אך בקרב המפגשים עם בני האדם לרוב הוא מזוהה בשוגג כנחש ארסי, וסובל מפגיעות קטלניות.

 

זעמן המטבעות מגיע לאורך של כ-120 ס"מ, וניזון ממכרסמים, ציפורים וזוחלים קטנים. כל מיני הנחשים בישראל נחשבים למוגנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות הקרן למורשת הכותל המערבי
הלכידה
צילום: באדיבות הקרן למורשת הכותל המערבי
מומלצים