שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "להרוג את כל היהודים": טוויטר מתנצלת על הנושא ה"חם"
  הרשת החברתית לציוצים מתנצלת על הביטוי שהופיע ברשימת הנושאים הטרנדיים עבור תושבי ניו יורק. "הביטוי לא היה צריך להופיע ברשימה, אנחנו מתנצלים על הטעות", אמרו בטוויטר

  בסוף השבוע האחרון, עבור צייצני טוויטר שנמצאים בניו יורק, אחד מהנושאים החמים ברשת החברתית היה "להרוג את כל היהודים": טוויטר נוהגת לסמן תיוגים וציוצים פופולריים, ולאגד אותם ברשימה נושאית מתעדכנת. דיווח של באזפיד מגלה כי אל הרשימה הזו השתחל גם ביטוי אנטישמי, עם למעלה מ-6,000 ציוצים שעסקו בו.

   

  טוויטר (צילום מסך)
  רשימת הנושאים החמים בטוויטר(צילום מסך)

   

  התקרית הזאת היא תוצאה של סיקור תקשורתי נרחב: מוקדם יותר באותו שבוע דיווחה התקשורת האמריקנית על מעשה ונדליזם בבית כנסת בשכונת ברוקלין.

  המקום רוסס בכתובת Kill All Jews ("להרוג את כל היהודים"), זמן קצר לפני אירוע פוליטי של כוכבת הסדרה "ברוד סיטי", אילנה גלייזר. העיסוק התקשורתי הרחב במעשה הוונדליזם ובביטול האירוע שבא בעקבותיו,, לצד דיונים ברשת החברתית, הובילו לכך שהפלפטפורמה זיהתה את הביטוי כ"כנושא חם" (Trending). הדיונים בטוויטר קיבלו תנופה גם בעקבות הטבח בבית הכנסת "עץ חיים" שבפיטסבורג בשבוע שעבר, במהלכו נרצחו 11 בני אדם.

   

  "הנושא הזה לא היה אמור להופיע ברשימת הנושאים החמים", אמר דובר מטעם טוויטר, "אנחנו מתנצלים על הטעות. הביטוי הגיע לרשימה כתוצאה מכיסוי תקשורתי נרחב וזעזוע עמוק מהמעשים, ובכל אופן - הוא לא היה אמור להופיע ברשימה".

   

  טוויטר נמצאת תחת ביקורת ציבורית נרחבת בארצות הברית, ששיאה בשימוע שנערך למנכ"ל ומייסד הרשת החברתית, ג'ק דורסי, בסנאט האמריקני לפני חודשיים. מאז דווח כי בטוויטר פועלים למען שיפור איכות הדיונים, בין היתר באמצעות יוזמה להסרת כפתור ה"לייק", הסרה שיטתית של תכנים קיצוניים וכן של פרופילים מזוייפים ובוטים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים