שתף קטע נבחר

צילום: הרצל יוסף

האם חמאס רומז לתגובת צלף על הגדר? "עין ההתנגדות לא ישנה"

בעקבות פעולת צה"ל ברצועה מפרסם הארגון בערוצים רשמיים ובלתי רשמיים תמונות של צלפים, ומסמן שהתגובה לא תהיה רקטית. ייתכן שזו הסיבה להגבלת התנועה והרכבות ליד הגבול עם עזה

 

 חמאס מציף משעות הלילה תמונות ברשתות החברתיות המרמזות על תגובת התנגדות בעקבות התקיפה אמש ()
תמונות שמפרסם חמאס

התקרית הקטלנית ברצועת עזה: מאז שעות הלילה (בין ראשון לשני) מפיץ חמאס בערוצים רשמיים ובלתי רשמיים תמונות של צלפים שלו עם הכיתוב: "עין ההתנגדות לא ישנה". ייתכן שמדובר באיתות של הארגון שהתגובה לפעולת צה"ל שהתבצעה בשטח הרצועה תהיה בדמות צליפה או ירי מהגבול - על ידי צלף או טיל נ"ט - ולא בירי רקטות. אפשר שזו הסיבה שבגללה הגבילו בצה"ל את הנוכחות על הגבול ואת תנועת הרכבות באזור.

 

בחמאס ובג'יהאד האיסלאמי שומרים על דריכות בעקבות אירועי אמש והלילה. הבוקר הודיע הג'יהאד האיסלאמי כי "ההתנגדות ובראשה גדודי אל-קסאם ופלוגות אל-קודס (הזרועות הצבאיות של חמאס והג'יהאד האיסלאמי) עדיין נמצאת במצב כוננות גבוהה. השליטה בשטח מראה על מוכנות ההתנגדות וערנותה הקבועה".

 

פרטי פעילות הכוח המיוחד של צה"ל בעזה ונסיבות ההסתבכות שהובילה למותו של סא"ל מ' ושל שישה אנשי חמאס מהצד השני - יישארו חסויים ברובם. דובר צה"ל רונן מנליס אמר כי הכוח המיוחד "היה בפעילות ממושכת ונתקל במציאות מורכבת. הלוחמים פעלו באופן הירואי וניהלו קרב הירואי להסרת איום ולחילוץ מורכב מאוד למדינת ישראל שבמהלכו פגע הכוח במי שאיים עליו".

 חמאס מציף משעות הלילה תמונות ברשתות החברתיות המרמזות על תגובת התנגדות בעקבות התקיפה אמש ()
.

 חמאס מציף משעות הלילה תמונות ברשתות החברתיות המרמזות על תגובת התנגדות בעקבות התקיפה אמש ()
.

שרידי הרכב שבו בוצעה הפעילות והופצץ בידי כלי טייס אחרי יציאת הכוח ממנו ()
שרידי הרכב שבו בוצעה הפעילות של צה"ל

הרס בעזה בעקבות הפצצות חיל האוויר ()
הרס בעזה בעקבות הפצצות חיל האוויר
 

מיקום התקרית ברצועת עזה בה נהרג קצין צה

עוד נמסר כי "פרטיו של סא"ל מ' לא יובאו לפרסום אבל הוא ראוי להצדעת כולנו על פעולתו זו ופעולות אחרות שביצע. מצב הלוחם השני התייצב בסורוקה".

 

הפלסטינים בעזה פרסמו תיעוד של הרכב שממנו פעל הכוח המיוחד של צה"ל. לפי הפרסום, הרכב הושמד בידי כלי טיס לאחר חילוץ הכוח. תושב היישוב שבו מתגוררת משפחתו של סא"ל מ' ספד לו הבוקר: "הוא אדם צנוע מאוד שלא אהב להתרברב, ממקימי פרויקט 'אחריי' (עמותה חינוכית חברתית) ביישוב שעשה הרבה למען החברה. הוא בן למשפחה טובה ואיכותית, מטובי הבנים ביישוב. כל היישוב בהלם. ידענו שהוא קצין, אבל אף אחד לא ידע איפה שירת, או שהיה סגן אלוף".

 

במהלך הלילה נשמעו 11 אזעקות ברחבי יישובי העוטף, וצה"ל אישר כי זוהו 17 שיגורי רקטות מרצועת עזה לכיוון ישראל. לוחמי כיפת ברזל יירטו שלוש מהן. פיקוד העורף הודיע הבוקר על סגירת הקו המערבי של רכבת ישראל, המחבר בין אשקלון לשדרות, והלימודים בכל יישובי העוטף בוטלו.

 

הזרוע הצבאית של חמאס הודיעה כי "יחידה מיוחדת של הצבא הישראלי חדרה לשטח הרצועה, בעומק של כ-3 ק"מ, באמצעות רכב אזרחי באזור מסגד השאהיד איסמאעיל אבו שנב, מזרחית לחאן יונס. הכוח חיסל את המפקד בזרוע הצבאית של חמאס, נור ברכה. אחרי שהכוח נחשף ולוחמינו הסיגו אותו, נכנסו מטוסי חיל האוויר למרחב והחלו להפציץ כדי לחפות על נסיגת הכוח - דבר שהביא להרוגים בקרב בני עמנו. האירוע נמשך וכוחותינו פועלים מול התוקפנות הציונית המסוכנת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמ ונה שמפרסם חמאס מאז הלילה
מומלצים