שתף קטע נבחר

חולים נגד תיקון עולם: "זיהום במריחואנה שאתם משווקים"

חולים הגישו בקשה לתביעה ייצוגית נגד חברת הגידול ושיווק הקנאביס הרפואי תיקון עולם. בשבוע שעבר הוציא משרד הבריאות צו סגירה זמני לחוות החברה בשל ליקויים ייצור בתנאים לא ראויים וזיהום. תיקון עולם: "מייצרים ומספקים קנאביס באיכות גבוהה"

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה לאחרונה בקשה להכרה בתביעה כתביעה ייצוגית נגד חברת תיקון עולם המגדלת ומשווקת קנאביס רפואי.

 

ביום שני שעבר הוציא משרד הבריאות צו סגירה זמני לחוות הגידול של החברה בעקבות ביקורת שערכו אנשי המשרד בחווה בביריה. בדו"ח משרד הבריאות נכתב כי "התגלו ליקויים חמורים בחווה, זוהמה, נעשה גידול לא ראוי תחת כיפת השמיים ולא בבתי צימוח".

 

בהמשך הדו"ח מצוין כי "הקנאביס שנגזם הונח על הקרקע, נעשה שימוש בחומרי הדברה אסורים, התפרחות יובשו במקום מזוהם והייצור נעשה בתנאים לא ראויים".

 

"הטעתה לקוחות לגבי איכות מוצרי הקנאביס" ()
"הטעתה לקוחות לגבי איכות מוצרי הקנאביס"

 

עוד בנושא:

למרות היעילות: משרד הבריאות לא ידון בהכנסת קנאביס רפואי לסל

קנאביס רפואי לכאב? בבתי החולים מסרבים לתת

המפעלים שמייצרים קנאביס רפואי בישראל. הצצה נדירה

 

בתביעה הייצוגית, שהוגשה באמצעות עו"ד יהל בקר וישראל וולנרמן, נטען כי אי הקפדה על כללי התברואה חמורים במיוחד נוכח העובדה כי רבים ממטופלי הקנאביס הרפואי סובלים ממערכת חיסון לקויה.

 

"בחמשת החודשים האחרונים חשה התובעת כי מוצרי הקנאביס הרפואי אינם באיכות טובה. עקב כך התועלת של הטיפול מן המוצרים נמוכה יותר, נגרמו לתובעת תחושות של צריבה בגרון, שיעולים וכאבי ראש", נטען בתביעה.

 

בהמשך מתארת התובעת כי אילו הייתה יודעת שהקנאביס יוצר בתנאים לא נאותים היא לא הייתה צורכת אותו. "לאורך שנים ארוכות הוטעה ציבור החולים הרוכש את הקנאביס הרפואי מהחברה באורח יסודי. עניינה של תביעה זו במיצוי הדין עם תיקון עולם ובמתן פיצוי ראוי לכל אחד מן החולים", מתואר בתביעה.

 

בעקבות צו הסגירה שהוציא משרד הבריאות נסגרו למספר ימים גם נקודות אספקת הקנאביס של החברה וחולים חוו שיבושים קשים בקבלת הקנאביס הרפואי.

 

"נעשה שימוש בחומרי הדברה אסורים" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"נעשה שימוש בחומרי הדברה אסורים"(צילום: AFP)

 

בכתב התביעה נטען בנוסף כי בניגוד לפרסומים של תיקון עולם, החברה מעולם לא החזיקה בתקן GAP להבטחת תנאי גידול נאותים. לפיכך, "תיקון עולם הטעתה את לקוחותיה החולים באורח יסודי וקשה", מטיחה התובעת.

 

"תיקון עולם הפרה את חוק הגנת הצרכן בכך שהטעתה את התובעת, וכן כל תובע הכלול בקבוצה, בטיב ובמהות של מוצרי הקנאביס הרפואי, דרך ייצורם, איכותם, מרכיביהם ובסיכונים הכרוכים בשימוש בהם", מסכמת התובעת את טענותיה.

 

את סכום התביעה העריכה התובעת בכ-113 מיליוני שקלים.

 

מחברת תיקון עולם נמסר בתגובה: "תיקון עולם פועלת מאז ומעולם לגידול, ייצור ואספקה של קנאביס ברמת איכות גבוהה לקהל לקוחותיה. כך היה וכך יהיה גם בעתיד. אנו משקיעים מאמצים גדולים וכספים רבים בעניין זה. מדובר בתביעה משוללת כל בסיס. את המענה לתביעה נגיש לבית המשפט, כמקובל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דימה חבר, תיקון עולם
תנאי גידול לא נאותים, חוות תיקון עולם
צילום: דימה חבר, תיקון עולם
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים