שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "לא התנהגה כמי שרוצה להתאבד": בעלה של מנהלת החשבונות מדבר
  קובי הדדי מסרב לקבל את הטענות שאשתו מזל בחרה ליטול את חייה בקפיצה מאחד המגדלים בבורסה ברמת גן. "מאז שהחקירה התחילה היא לא רצתה לחזור לעבודה. מי שרוצה להתאבד לא מזמין חברים לשבת", הוא מתעקש. "לקחו לי חלק מהגוף, נותרנו בלי האור של הבית"

    

  פרשת "יהלום שחור", העוסקת בחשד למנגנון הברחת יהלומים בחברתו של לב לבייב, הייתה מורגשת בביתה של מזל הדדי בעשרת הימים שקדמו למותה הטרגי. אך עם זאת, בעלה קובי מתעקש כי ערב לפני היא עוד ישבה עם חבריה בסלון ביתה - וזאת הייתה רק עוד הוכחה לכך שהיא לא התאבדה, לדבריו.

   

  "פתאום באחד הערוצים הופיע גשר ברוקלין, ורק לפני שלושה חודשים חזרנו מטיול בארצות הברית", הוא שחזר הערב (ה') בשיחה עם ynet. "שאלתי אותה זוכרת איזה טיול עשינו? והיא ענתה שאין לי מה לדאוג, והבטיחה שיהיו לנו עוד כאלה".

  מזל הדדי וקובי בעלה ()
  קובי ומזל הדדי. "אהבה שיש רק באגדות"

  פניו של קובי מעידות היטב על מצבו הנפשי. הוא נתמך מצד חבריו הקרובים שמגיעים ללא הרף לבית המשפחה ומנסים להבין את הרקע האמיתי למותה של מזל. האלמן הטרי לבאי הלוויה על הלחץ שהפעילו, לדבריו, חוקרי היחידה המיוחדת במשטרה על מזל. "מצב הרוח שלה נפל, היא אמנם תפקדה - אבל ראו שעובר עליה משהו והיא כבר לא רצתה לחזור לעבודה", הוא אומר.

   

  "באותו הבוקר היא התקשרה אליי כשעמדה מחוץ לעבודה ואמרה שלא בא לה לעלות", אמר קובי וטען כי זאת לא הייתה הפעם הראשונה שאשתו הביעה רצון לעזוב את מקום עבודתה מזה 11 שנים בשבועות האחרונים. "מאז החקירה בלהב 433 היא לא הייתה מרוצה שם. היא רצתה לעזוב למרות שאהבה מאוד את המקום, מאז החקירה כבר לא היה לה טוב", אמר.

   

  שני סיפורים נשמעו ללא הרף בבית המשפחה. האחד טוען כי מזל לא הייתה בוחרת ליטול את חייה, והשני מתאר עד כמה קובי וילדיהם היו כל עולמה. גם קובי הצטרף לאותו הנרטיב. "היא הייתה אשת חיל וגידלה שלושה ילדים לתפארת. אין דבר שהילדים ביקשו והיא לא הגשימה להם. גם לא תשמע מאיש מילה רעה עליה, רק כמה היא הייתה מאושרת".

   

  "נותרנו בלי האור של הבית"

  בני הזוג הכירו בתור ילדים, דרך אחותו של קובי שהייתה חברה טובה של מזל. לפני כמעט עשרים שנה הם נישאו, ולדברי קובי "לא היה צעד שעשינו בנפרד. זאת הייתה אהבה שקיימת רק באגדות. עכשיו היא הלכה ונותרנו בלי עמוד השדרה שלנו. בלי האור של הבית", סיפר בבכי.

  הלוויה של מנהלת חשבונות בחברה של לב לבייב פרשת יהלומים (צילום: עמית הובר )
  (צילום: עמית הובר )

  "אני מרגיש כאילו לקחו לי חלק מהגוף ואני לא יכול לתפקד יותר. יש מזל וקובי, וקובי ומזל. אין אותנו בנפרד. היא הייתה מלאך בחייה, ואני זכיתי להיות בעלה במשך עשרים שנה".

   

  "אני רק רוצה שהילדים שלי יהיו רגועים ובטוחים שאמא שלהם לא עשתה דבר כזה, למרות שהם כבר בטוחים בזה גם ככה. אני יודע שאחרי השבעה כולם יחזרו לחיים שלהם, ואני והילדים ניאלץ להתמודד עם האובדן. איך? אני לא יודע. יש לי משפחה תומכת ועכשיו אקדיש את חיי לילדים, בשביל שהם יגשימו את כל החלומות שהיו לאמא שלהם לגביהם".

   

  "אני יודע מה באמת קרה, והייתי רוצה שכולם ידעו את זה. היה פה חוקר, אבל אני דורש צח"מ (צוות חקירה מיוחד - ר"ר). מי שהתנהג איתה כפי שהתנהג אלה אנשים בלי לב. אני עדיין מאמין במשטרה, אבל זה סיפור גדול. מזל היא לא אישה שתעשה משהו כזה לעצמה".

   

  המשטרה לא פרסמה את נסיבות הנפילה מהמגדל - אך קובי דוחה את ההשערות כי אשתו התאבדה. הראשונים שנטעו בקובי את התחושה שמותה של מזל אינו התאבדות היו שלושת ילדיו, בני 13, 15 וחצי ו-18.

   

  "התגובה הראשונה שלהם הייתה שלא יכול להיות שאמא התאבדה, הם אמרו שאין סיכוי שהיא הייתה משאירה אותם לבד", אמר קובי. "היא הייתה פחדנית. אין שום צ'אנס שהיא הייתה עושה את זה. בן אדם שרוצה לעשות משהו כזה לא מחכה לסוף יום העבודה, לא קובע עם אמא שלו באותו היום ולא מזמין חברים לארוחת שבת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים