שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בזכות הכלבה שהריחה את הסרטן - חיי בעליה ניצלו

  כלבת האסקי סיבירי הריחה פעם אחר פעם את בטנה של הבעלים שלה, סטפאני הארפל. הבדיקות הראו כי מדובר בסרטן. לאחר שהחלימה היא אמרה: "הכלבה הצילה את חיי"

  עוד הוכחה שהכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם: כלבת האסקי הריחה את בטנה של הבעלים פעם אחר פעם. בדיקות הוכיחו שהכלבה צדקה בחשד שמשהו אינו כשורה: זה היה סרטן.

   

  הסיפור המדהים החל בשנת 2014: סיירה, כלבת האסקי סיבירי, הריחה את בטנה של הבעלים שלה, סטפאני הארפל: "היא הניחה את אפה מעל הטבור שלי והריחה בעוצמה רבה כך שתחילה חשבתי ששפכתי משהו על בגדיי", סיפרה הארפל לעיתון המקומי במילווקי, "היא עשתה זאת בפעם השנייה ובפעם השלישית".

   

  הארפל החליטה לקבוע פגישה אצל הגינקולוג שקבע כי מדובר בציסטה בשחלה. היא נשלחה לביתה עם מרשם לתרופות לשיכוך כאבים.

   

  סיירה ( )
  לא טעתה אף פעם. הכלבה הריחה את הבעלים

   

  עם שובה הביתה, הכלבה שוב התנהגה באופן מוזר, והחלה להתגלגל לכדור בתוך ארון. הארפל החליטה לגשת לקבל חוות דעת שנייה. לאחר מספר שבועות, אישר הגינקולוג כי היא סובלת מסרטן שחלות בשלב מתקדם. הארפל עברה כריתת רחם וכימותרפיה, אבל זה לא היה סוף הסיפור.

   

  לאחר האבחון הראשון בשנת 2014, סיירה שוב החלה להתנהג באופן מוזר, בשנת 2015 ובשנה שאחר כך. בכל פעם, ניגשה הארפל לבדיקות רפואיות ששוב אישרו כי הסרטן חזר לתקוף, תחילה בכבד ואז באגן. "אני חייבת את חיי לכלבה הזו", הארפל סיפרה, "היא אף פעם לא טעתה".

   

  יכולת אבחון מחלות

  סיירה אינה הכלבה הראשונה שנראית כבעלת יכולת לאבחן מחלות אצל בעליה. כלבים אחרים כבר הצליחו להריח סרטן. בשנת 2011 דיווחו חוקרים כי כלבים הצליחו לאבחן בדיוק רב שלבים מוקדמים של סרטן בדגימות נשימה וצואה של חולים בדיוק של עד 98%.

   

  החוקרים הסבירו כי קיימת אפשרות שריחות משתחררים מתאי סרטן הפזורים בגוף ונפלטים החוצה בנשיפה. בעבר הוכח כיכלבים הצליחו להריח סרטני ריאות, סרטן בשלפוחית השתן, סרטן עור, סרטן שד וסרטן השחלות.

   

  בבריטניה כבר הוקם מרכז לכלבי אבחון, המאמן כלבים להריח ריח ושתן של בני אדם, כדי לאבחן אם מדובר באדם בריא או הלוקה בסרטן, סוכרת, יתר לחץ דם ומחלות נוספות.

   

  אחת הכלבות הנודעות היא דייזי, שהצליחה להריח 6,500 דגימות ולאבחן נכונה 500 מקרי סרטן. בשנת 2014 היא "יצאה לגמלאות", לאחר שהריחה את סרטן השד בבעליה והצילה את חייה. דייזי זכתה במדליה מטעם הצלב הכחול הבריטי, המקבילה של בעלי החיים לארגון הצלב האדום.

   

  צפו בכלבה דייזי מצליחה להריח סרטן:

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סטפאני וסיירה. הצילה את חייה
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים