שתף קטע נבחר

קרדיט: בן שפייר

הסופר-קלאסיקו של חידון התנ"ך: אלוף האלופים - חתן התנ"ך לשנת התשע"ג

אליאור בביאן, חתן התנ"ך העולמי לנוער יהודי בשנת התשע"ג, הוכרז כ"אלוף האלופים" של החידון, באירוע ראשון מסוגו שנערך בירושלים. כמתמודד הצעיר ביותר - רק בן 21 - הוא גבר על 15 חתנים וכלות, בוגרי חידוני הנוער והמבוגרים לדורותיהם, וניצח בתחרות

אליאור בביאן וצורית מולה - חתן וסגניתו (צילום: רונן חורף)
אליאור בביאן וצורית מולה - חתן וסגניתו(צילום: רונן חורף)
 

 

האול-סטאר של חתני התנ"ך: אליאור בביאן, חתן התנ"ך העולמי לנוער יהודי בשנת התשע"ג (2013), הוכרז אמש (יום ה') כ"אלוף האלופים" של החידון, באירוע ראשון מסוגו שנערך בירושלים. חמש שנים בלבד אחרי הזכייה ההיא כבש בביאן יעד נוסף, וכמתמודד הצעיר ביותר - רק בן 21 - גבר על 15 חתנים וכלות, בוגרי חידוני הנוער והמבוגרים לדורותיהם, וניצח בתחרות. סגניתו, עליה גבר בשלב הדו-קרב המכריע, היא צורית מולה, שזכתה לפני עשור, בשנת התשס"ח (2008) - אז כנערת האולפנה צורית ברנסון.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

 

בחידון שנערך בבנייני האומה בירושלים, בסימן 70 שנה למדינת ישראל ו-60 שנה למפעל כולו, השתתפו, כאמור, 16 מתמודדים ומתמודדות מישראל ומרחבי העולם, כולם זוכי התחרויות השנתיות הרגילות מן העבר – כחתנים וכלות או כסגנים. בשלב המקדים הם נדרשו לעבור מבחן עם כ-100 שאלות מאתגרות, ובהתבסס על תוצאותיו העפילו לגמר – שם גבר בביאן.

 

עוד חנוכה בערוץ היהדות :

 

שר החינוך, נפתלי בנט, אמר: "חידון התנ"ך הוא אחד האירועים המשמעותיים ביותר שמקיימת מערכת החינוך, אשר מעלה על נס את שורש קיומנו כאן בארץ ישראל. החיבור לתנ"ך הוא חלק מהזהות שלנו ומהחיבור שלנו לארץ ישראל. ברכותיי לאליאור, אלוף האלופים, ולצורית, אלופה לא פחות, על הידע, הבקיאות ורוח הספורט. הארתם את כולנו בגאווה לכבוד החנוכה".

 

"לעם ישראל אין קיום בלי התנ"ך"

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, הוסיף: "חידון אלוף האלופים הוא אבן דרך בתהליך ערכי לחיבור יהדות התפוצות לספר התנ"ך, החשוב שבנכסי צאן הברזל של העם היהודי. אנו מקדמים את החיבור לתנ"ך באמצעות כלי למידה חדשניים, מותאמים למאה ה-21, עבור תלמידים וגם עבור מבוגרים. ברכות לזוכים. השקדנות והחריצות שלכם היא השראה עבור כולנו".

 

אליאור בביאן, חתן התנ
אליאור בביאן, חתן התנ"ך העולמי לנוער יהודי בשנת תשע"ג (צילום: קובי גדעון לע"מ)

 

הרב הראשי לישראל ו"הראשון לציון", הרב יצחק יוסף, שהיה יו"ר חבר השופטים, סיפר למשתתפים כי בזמן שאביו, הרב עובדיה יוסף, כיהן כרב הראשי של מצרים - הוא נהג לבקר את המלך, וזה היה שואל אותו שאלות על ספר הספרים. "לעם ישראל אין קיום בלי התנ"ך", אמר הרב. "זו הגאווה שלנו, זה הטאבו שלנו על ארץ ישראל, אם ישאלו אותנו אומות העולם מה אתם עושים כאן בארץ ישראל, יש לנו את ההבטחה שכתובה בתנ"ך שהקדוש ברוך-הוא הבטיח לנו את הארץ שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן חורף
אליאור בביאן עם הרב הראשי
צילום: רונן חורף
מומלצים