שתף קטע נבחר

"רפורמית, רשעה ארורה": עדינה בר-שלום תובעת פיצויים

בעקבות הפרסום ב-ynet: ראש מפלגת "אחי ישראלי" ובתו הבכורה של הרב עובדיה יוסף תובעת מהרב דוד בניזרי פיצויים בסך 300 אלף שקלים, על בסיס תיעוד ובו נראה הנתבע תוקף אותה בחריפות, שלא בנוכחותה. "הוא השחיר את פניה והציג אותה באור שלילי"

ההתנצלות לא התקבלה: עדינה בר-שלום הגישה לבית משפט השלום בירושלים תביעת לשון הרע נגד הרב דוד בניזרי, לאחר שכינה אותה "רפורמית" ו"רשעה ארורה", בעקבות מעורבותה בבחירות לראשות העיר בית שמש ותמיכתה בעליזה בלוך - נגד המועמד החרדי משה אבוטבול.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

בר-שלום, כלת פרס ישראל, ראש מפלגת "אחי ישראלי" ובתו הבכורה של הרב עובדיה יוסף, תובעת מבניזרי, אחיו של בכיר ש"ס לשעבר שלמה בניזרי, פיצויים בסך 300 אלף שקלים, על בסיס תיעוד שנחשף ב-ynet שבו נראה הנתבע תוקף אותה בחריפות, שלא בנוכחותה, בכינוס שבו השתתף.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

בכתב התביעה מתארים באי כוחה של עדינה בר-שלום, עורכי הדין אילן בומבך וארנסט גרוניס, את השתלשלות האירועים, ובפתח הדברים מזכירים את הסרטון שפורסם ב-ynet, שבו בניזרי "מטיח דברי בלע חמורים ביותר כנגד התובעת בנוכחות מספר רב של אנשים – ביניהם ראש העיר היוצא של בית-שמש, משה אבוטבול, וח"כ מנחם מוזס ממפלגת "יהדות התורה".

 

השתייכות לזרם הרפורמי - נאמר בזדון

הרב בניזרי מצוטט בתביעה אומר על הרב עובדיה יוסף "אני מרחם על הבת הרפורמית שלו, הרשעה הארורה הזו... אוי לה מיום הדין, אוי לה מיום התוכחה", ועורכי הדין מציינים כי "כל זאת בשל העובדה שהתובעת הביעה את תמיכתה בד"ר עליזה בלוך לראשות עיריית בית שמש" ועל רקע "אי שביעות רצון הנתבע" מכך.  

 

 

"התובעת נמנית עם היהדות החרדית וגאה בהשתייכות זו", נכתב. "לתובעת אין דבר נגד הזרם הרפורמי, אולם הנתבע ידע שהתובעת נמנית עם הזרם החרדי (שכן הנתבע עצמו משויך לאותו זרם) ובחר בזדון ובכוונה תחילה, לייחס לתובעת שייכות לזרם רפורמי, וכן לכנותה בכינויי גנאי חמורים במטרה לפגוע בה. הנתבע בדבריו רמס את כבודה של התובעת, פגע בתדמיתה, בפועלה החברתי ובאמונתה והשתייכותה הדתית".

 

בכתב התביעה נטען כי בר-שלום פנתה אל בניזרי בדרישה לפרסם התנצלות ולהביע צער על דברי הדיבה שהשמיע ולבוא עימה בדברים בגין גובה הפיצוי שישלם לה, אך הוא לא טרח להגיב לכך (אם כי התנצל בפניה באמצעות אתר חדשות מקומי בבית שמש).

 

"לפגוע ולהשפיל"

"דברי הדיבה המכפישים מהווים פרסום לשון הרע נגד התובעת", נכתב, "הנתבע במעשיו השחיר את פניה של התובעת והציג אותה באור שלילי בפני הציבור בכלל ובפני הציבור החרדי בפרט. האמור לעיל מקבל משנה תוקף, לאור העובדה כי הנתבע הינו אישיות רבנית בכירה בבית שמש. דברי לשון הרע החמורים נאמרו על ידי הנתבע במזיד ובכוונת תחילה על מנת לפגוע ולהשפיל את התובעת בעיני ציבור שלם. בנסיבות דנן, חזקה על הנתבע שפעל בחוסר תום לב".

 

הרב דוד בניזרי, הרבנית עדינה בר שלום (צילום: אלכס קולומויסקי)
הרב דוד בניזרי, הרבנית עדינה בר שלום(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

"בנסיבות דנן, דברי לשון הרע החמורים נאמרו על ידי הנתבע במזיד ובכוונה תחילה על מנת לפגוע בתובעת, ועל כן התובעת מעמידה את התביעה בסך שמרני של 300 אלף ש"ח. לחלופין ולמען הזהירות בלבד, מתבקש בית המשפט הנכבד לפסוק פיצויים בשל הכוונה לפגוע בתובעת... בצירוף מנגנון ההצמדה... העומד כיום על כ-140 אלף ש"ח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
לא קיבלה את ההתנצלות. עדינה בר שלום והרב דוד בניזרי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים