שתף קטע נבחר

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש העיר חדרה

מהמשטרה נמסר כי נגד צביקה גנדלמן התבססה תשתית ראייתית לכאורה לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלכי חקירה. לפי החשד, גנדלמן קידם אינטרסים של קבלן מוכר בעיר - בתמורה לתמיכתו במועמדותו בבחירות המקומיות

ראש עיר צביקה גנדלמן קבלן סמי שמואל לוי (צילום: יריב כץ )
ראש העיר צביקה גנדלמן והקבלן סמי לוי(צילום: יריב כץ )

המשטרה מסרה אחר הצהריים (ג') כי ממצאי החקירה נגד ראש העיר חדרה צביקה גנדלמן והקבלן סמי לוי "ביססו תשתית ראייתית לכאורה לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, עבירות לפי חוק המחשבים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלכי חקירה".

 

החקירה כללה מספר פרשיות שבמהלכן נחקרו מספר רב של מעורבים, חלקם באזהרה, לרבות גנדלמן ולוי. ראשיתה של החקירה הגלויה לפני כחצי שנה, אז נעצר גנדלמן. לפי החשד, בהיותו מועמד לראשות העיר הוא פעל לקידום אינטרסים של לוי, דמות בעלת השפעה גדולה בחדרה - בתמורה לתמיכתו האלקטורלית במועמדותו של גנדלמן.

 

עו"ד ליאור אפשטיין, פרקליטו של גנדלמן, מסר: "משמצאה המשטרה שלא היה מקום כלל לחשוד בצביקה גנדלמן בעבירות של שוחד או של טוהר המידות, ברור לכולנו ששאלות של הפרת אמונים הן שאלות משפטיות וממצאי המשטרה - חשובים ככל שיהיו - אינן סוף פסוק".

הפקה ראשית, (10.06.18 13:17] (צילום: יאיר שגיא)
צביקה גנדלמן(צילום: יאיר שגיא)
 

במשטרה טוענים כי קרבה פסולה זו לא דווחה על ידי הצדדים לגורמים הרלוונטיים בעירייה וזאת חרף היותם של החשודים בניגוד עניינים כאמור. לטענת המשטרה, ממצאי החקירה ביססו כאמור תשתית ראייתית לכאורה נגד גנדלמן ולוי, כל אחד על פי חלקו, לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, עבירות לפי חוק המחשבים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלכי חקירה.

 

 

זמן קצר לאחר מעצרו פורסם ב-ynet כי גנדלמן צולם והוקלט על ידי חוקרי המשטרה, מה שהוביל לחשד כי ביצע עבירות פליליות. במהלך החקירה הסמויה הכניסו אנשי יחידת הטכנולוגיה של להב 433 מצלמה ואביזרי הקלטה שתיעדו במשך 24 שעות את המתרחש בלשכת ראש העיר. החוקרים רצו ללמוד על מערכת היחסים בין ראש העיר לבין הקבלן סמי לוי.

 

החקירה התנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433, בשיתוף יחידת יהלום ברשות המיסים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות, לצורך עיון והחלטה האם להגיש כתב אישום.

 

לאחר מעצרו, הושעה גנדלמן מחברותו ב"יש עתיד", ובהמשך הוא עזב את המפלגה. על אף החשדות נגדו, זכה גנדלמן בבחירות שנערכו בסוף אוקטובר עם 41% מקולות הבוחרים. 


פורסם לראשונה 18/12/2018 16:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
צביקה גנדלמן
צילום: יאיר שגיא
מומלצים