שתף קטע נבחר

גבאי: "כל החיים שלי ניצחתי סקרים ואת מה שאמרו עליי"

בעקבות הקדמת הבחירות ל-9 באפריל אמר יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי לאולפן ynet כי בשלב זה אין כוונה לצרף בכירים נוספים למפלגה וכי הוא מאמין שהבחירות הן בינו לבין נתניהו: "רק פעם אחת בהיסטוריה הממשלה לא הורכבה על ידי העבודה או הליכוד"

 

 

"אחרי שהתפטרתי מהממשלה הכנתי תוכנית איך אני מנצח במפלגת העבודה, איך אני מנצח בבחירות הכלליות ומה אני עושה אחר כך". כך אמר הבוקר (יום ג') יו"ר מפלגת המחנה הציוני אבי גבאי, בעקבות ההחלטה מאתמול על בחירות הכלליות לכנסת, שנקבעו ל-9 באפריל. בראיון לאולפן ynet הוסיף גבאי: "הדרך שלי ברורה, הייתי בממשלת נתניהו, ישבתי שם שנה, ראיתי מה קורה, נלחמתי במתווה הגז לבד, ואז קמתי והתפטרתי".

 

עוד אמר גבאי כי הוא "אני לא במחנה המיואשים. אני במחנה של אנשים שמאמינים שאפשר לשנות. אני יודע, כראש ממשלה, באחריות, להוריד את יוקר המחיה - בתוך שנתיים. זה לא יהיה תוך חודש או חודשיים, אני יודע בתוך שנתיים להוריד את יוקר המחיה בישראל".

אבי גבאי (צילום: ירון ברנר )
אבי גבאי באולפן ynet(צילום: ירון ברנר )

מוקדם יותר אמר ראש סיעת יש עתיד יאיר לפיד לאולפן ynet כי רק הוא "יכול לנצח את הבחירות". על האפשרות של חבירה ללפיד אמר גבאי כי "קודם כל אני חושב ששנינו מבינים שהולכות להיות בחירות מאוד חשובות לעתיד מדינת ישראל, אחרי עשר שנים הציבור רוצה שינוי ואנחנו מאמינים בשינוי. אפשר להסתכל מכל מיני זויות גם על הדרך וגם מי יוביל את הדרך".

  

גבאי התייחס גם לאפשרות שיצרף בכירים נוספים כמו הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ לרשימת המחנה הציוני, ולעובדה שנכון לעכשיו לא נראה כי למחנה הציוני יש סיכוי ממש לניצחון בבחירות. "אנחנו עובדים לפי התוכנית, ויש לנו בדרך הרבה מאוד דברים שנעשה שבסופו של דבר גם ישפרו את המצב שלנו גם בסקרים וגם בתפיסה. זה לא שאני לא בעד שיצטרפו אנשים נוספים אבל זה לא הסיפור האמיתי".

 

אבל לא תוותר על המקום הראשון? הציבור מתחיל לחשוב על ההצבעה שלו

"הציבור יודע דבר בסיסי בסופו של דבר, אנחנו הבסיס של המחנה הזה, ואני היו"ר הנבחר כמי שאמור להוביל את המחנה הזה, עם כל הכבוד הנושא הזה בכלל לא על הפרק".

בני גנץ מנחם הורביץ אימי הגנרלית (צילום: ענת מוסברג)
בני גנץ. יצטרף לגבאי?(צילום: ענת מוסברג)

על האופוזיציה נגדו בתוך המחנה הציוני אמר גבאי כי "תמיד בפוליטיקה יש את כל הדברים האלה, זה לא חדש. לא פעם ראשונה שיש אינטריגות. אני נבחרתי על ידי ציבור, יש לנו בתוך המחנה הציוני אנשים מצויינים שאפשר לנצח איתם". 

 

יכול להיות שהבעיה שלכם זה שהרעיון של שמאל פשוט לא קיים?

 

"אני לא יכול יותר לא להסכים איתך ממה שאני לא מסכים איתך עכשיו. לימין אין שום רעיון. אין להם פתרון. לפני שנתיים אמרתי: אני רוצה ללכת ללמוד מה קורה בשומרון. נסעתי ליום שלם, אמרתי אני בא רק לשמוע, רק להקשיב לכם. הלכתי לבני קצובר באלון מורה. העצני, יוסי דגן. עברתי את כולם יום שלם. שאלתי אותם בסוף, אחרי כל היום, שאלתי אותם מה הפיתרון שלכם. אוקיי, הבנו, יש פה 2.5 מיליון פלסטינים ואנחנו, מה הפיתרון שלכם? מה אתם רוצים לעשות עם זה? התחילו לבלבל את המוח, נחזור לעידן החמולות. אין להם פיתרון".

 

גבאי התייחס גם לנושא עליות המחירים ומצב הכלכלה, וטען כי אם יהיה ראש ממשלה יצליח להוריד יוקר המחייה בתוך כשנתיים. "הנתונים מאוד ברורים. יש לי תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים, אני קצת מבין בזה, אבל אני מבין דבר אחד יותר מזה. כשאני בשנתיים שלוש האחרונות מסתכל סביבי בפרסומות ומקבל כל היום סמסים על הלוואות אני מבין שקרה משהו לא טוב במדינת ישראל כי היקף ההלוואות שהציבור צורך קפץ פי שניים, וזה אומר שאנשים חיים מעבר ליכולת שלהם".

 

נניח אתה נבחר, יש ממשלה סוציאל-דמוקרטית למחצה. באמת נהיה ברלין? המחירים יהיו נמוכים?

 

"אני לא במחנה המיואשים. אני במחנה של אנשים שמאמינים שאפשר לשנות. אני יודע, כראש ממשלה, באחריות, להוריד את יוקר המחיה, בתוך שנתיים. זה לא יהיה תוך חודש או חודשיים. אני יודע בתוך שנתיים להוריד את יוקר המחיה בישראל".

 

גבאי אמר אתמול בישיבת סיעת המחנה הציוני כי הבחירות הן בינו ובין נתניהו: "כל השחקנים הפוליטיים האחרים כבר הודיעו שיישבו בממשלה בראשות נתניהו ולכן אלה בחירות ביני לבין נתניהו. אני מודע לכובד האחריות של תפקיד ראש ממשלת ישראל וכראש ממשלה אוביל את מדינת ישראל לעתיד טוב יותר, עתיד של שינוי, עתיד של אחדות ולעתיד של תקווה ואמונה שאפשר לשנות. באפריל ננצח, באפריל נביא את השינוי לישראל".

 

הצהרה של יו
גבאי אתמול בישיבת המחנה הציוני(צילום: אלכס גמבורג)

יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, הוסיפה: "אכן אנחנו הולכים לנצח. נפל הפור סוף סוף ואיתו תיפול גם הממשלה. הבחירות ערב פסח, הזדמנות מצוינת לנקות את החמץ. יום הבחירות צריך להיות יום המהפך. זה צריך לקרות, זה יכול לקרות, זה חייב לקרות לטובת אזרחי ישראל".

  

לבני הוסיפה: "אין לי ספק שבדרכו החוצה נתניהו ינסה גם להרוס מה שנשאר מהדמוקרטיה בישראל. נמשיך לעמוד כחומה בצורה למנוע ממנו ניסיון כזה. ברור שהוא גם ינסה לגייס את הציבור לאינטרסים שלו. התפקיד שלנו לומר 'יש התנגשות'. האינטרסים של נתניהו הם לא של הציבור, הם מנוגדים לערכים של ישראל, ששמרו עלינו מאוחדים 70 שנה".

 

מוקדם יותר אתמול אמרו בסיעת המחנה הציוני כי הם קוראים לשאר מפלגות השמאל מרכז "לחבור אלינו בהקדם כדי להביא לישראל את התקווה שהיא כל כך מחכה לה".

 

 

שרי הממשלה אישרו הבוקר בסבב טלפוני את הצעת החוק לפיזור הכנסת, שימשיך מכאן למליאה וזאת תצביע מחר בקריאה ראשונה עד שלישית.

 

ההחלטה לפיזור הכנסת התקבלה ככל הנראה על רקע ההבנה שקואליציית ה-61 לא תצליח להעביר את חוק הגיוס שאמור היה לעבור עד 15 בינואר ולהסדיר את גיוסם לצה"ל - או אי גיוסם לצה"ל - של תלמידי ישיבות. מוקדם יותר הבהירו מפלגות יש עתיד וישראל ביתנו שבניגוד להצהרותיהן בעבר, הן לא מתכוונות לתמוך בחוק מהאופוזיציה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים