שתף קטע נבחר

השרים אישרו טלפונית את פיזור הכנסת

בתום סבב שיחות אישרו חברי ועדת השרים לענייני חקיקה באופן רשמי את הצעת החוק, שתאושר מחר במליאה בקריאה ראשונה עד שלישית

 

 

מערכת הבחירות שתסתיים ב-9 באפריל מתחילה באופן רשמי: חברי ועדת השרים לענייני חקיקה אישרו הבוקר (יום ג') בסבב טלפוני את הצעת החוק לפיזור הכנסת, שתמשיך מכאן למליאה - וזו תצביע מחר בקריאה ראשונה עד שלישית.

בחירות בנימין נתניהו נפתלי בנט אבי גבאי יעקב ליצמן יאיר לפיד אריה דרעי משה כחלון ()
.

ראשי הקואליציה הסכימו אתמול על בחירות בתחילת אפריל. באופן רשמי ההחלטה התקבלה על רקע ההבנה שקואליציית ה-61 לא תצליח להעביר את חוק הגיוס ולהסדיר את גיוסם לצה"ל - או אי גיוסם לצה"ל - של תלמידי ישיבות. לפני כן הבהירו מפלגות יש עתיד וישראל ביתנו שבניגוד להצהרותיהן בעבר, הן לא מתכוונות לתמוך בחוק מהאופוזיציה.

 

מעבר לסוגיית הגיוס, שזה חודשים ברור שתשפיע על עתיד הקואליציה, ההחלטה על הקדמת הבחירות מתקבלת כשהפרשות הפליליות של ראש הממשלה בנימין נתניהו מתקרבות לישורת האחרונה. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כינס ממש היום לראשונה את הצוות המורחב העוסק בתיקי נתניהו לקראת ההחלטות בפרשות השונות.

 

גורמים משפטיים בכירים העריכו כי הדיונים על תיקי ראש הממשלה יימשכו כסדרם. אולם היועץ המשפטי לממשלה לא יפרסם את החלטתו ככל שהיא תתקבל סמוך למועד הבחירות. זאת כדי למנוע מראית עין של השפעת המערכת המשפטית על ההליך הדמוקרטי.

 

בהודעת ראשי מפלגות הקואליציה נמסר: "מתוך אחריות תקציבית ולאומית החליטו ראשי מפלגות הקואליציה, בהסכמה ופה אחד, לפזר את הכנסת וללכת לבחירות חדשות בתחילת אפריל לאחר קדנציה של ארבע שנים מלאות. השותפות בכנסת ובממשלה תימשך גם בתקופת הבחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
בנימין נתניהו
צילום: עמית שאבי
מומלצים