שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרקליט המדינה על תיקי נתניהו: לא נפחד מפני איש
  שי ניצן התייחס לחקירות רה"מ בוועידת "כלכליסט" ואמר: "אנו מחויבים לסיום הדיונים בהקדם האפשרי, ועם סיום התהליך נפרסם הודעה ברורה. לאחרונה אנו עדים להשתלחויות נגד שלטון החוק. אבטיח לכם - לא נירא"

  "לא נירא ולא נירתע מפני איש": כך אמר פרקליט המדינה שי ניצן בוועידת "תחזיות 2019" של "כלכליסט", בהתייחס לחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו. בנוגע להחלטה של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בנוגע לנתניהו, אמר ניצן: "היועמ"ש, אנוכי וכל שאר העוסקים במלאכה מחויבים לפעול לסיום הדיונים בהקדם האפשרי". צפו בשידור החי מהוועידה.

   

   

  שי ניצן בועידת התחזיות 2019 של כלכליסט (צילום: יאיר שגיא )
  פרקליט המדינה שי ניצן היום(צילום: יאיר שגיא )

  "אנו בעיצומו של התהליך ועם סיומו נפרסם הודעה רשמית וברורה", הוסיף ניצן. "לצערנו, לאחרונה אנו עדים להשתלחויות נגד שלטון החוק. מזהירים אותנו, מתרים בנו, וכיוצא בזה. אבטיח לכם, לא נירא ולא נירתע מפני איש".

   

   

  ניצן סיפר על דברים שאמר לו הסופר עמוס עוז ז"ל לפני כמה שנים: "עמוס אמר לי שכשמרימים את מכסה הביוב, יוצאת צחנה עזה וכולם מתרחקים מיד. האנשים חשים שהסירחון בלתי נסבל. אלא שבחלוף זמן מה דווקא הרמת המכסה ויציאת אדי הרעל מהביוב היא זאת שמאפשרת איוורור וריענון. הוא אמר לי שאנחנו צריכים להמשיך לפתוח מכסי ביוב".

   

   

  אביחי מנדלבליט בועדה לענייני ביקורת המדינה (צילוםצילום: עמית שאבי)
  אביחי מנדלבליט בועדה לענייני ביקורת המדינה(צילוםצילום: עמית שאבי)

  דבריו של ניצן נאמרו ברקע השחתת קבר אביו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לפני כשבועיים. ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן וביקש ממנו לבדוק מיד מי חילל את הקבר: "מעשה מזעזע שיש לגנותו בכל לשון", מסר נתניהו.

   

  היועמ"ש הודיע לאחרונה כי הוא לא יפרסם את החלטתו בעניין החקירות סמוך לבחירות, אך בתחילת שבוע שעבר החלה סדרת פגישות של מנדבליט עם בכירי הפרקליטות לגיבוש חוות הדעת הסופית.

   

  אתמול דחה משרד היועץ המשפטי לממשלה את טענותיו של עו"ד יוסי כהן, בא כוחם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, שדרש לעכב את ההליכים נגד בני הזוג נתניהו בגלל טענות שהעלה ניצב בדימוס רוני ריטמן במסגרת חקירתו במחלקה לחקירות שוטרים. המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר קבעה כי "אין לקבל את הטענה כי החקירות וההחלטות שהתקבלו במסגרת ההליכים נגד בני הזוג נתניהו הוטו או כי נפל בהם פגם כתוצאה ממעורבותו של ניצב ריטמן".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים