שתף קטע נבחר

נביעות עוקפת לראשונה את נתח השוק של מי עדן

הסיבה: האטת השאיבה בעינות סלוקיה עקב בהלת זיהום העכברת - מה שהשבית את שאיבת המים של מי עדן בחודש הכי חם בשנה. המשבר הקטין את נתח השוק, מה שמלמד שאמון הציבור לא חזר במלואו. בערכים כספיים מי עדן עדיין בראש - בזכות הבקבוקים הקטנים

לראשונה, נביעות מקבוצת קוקה קולה עוברת בנתח השוק את מי עדן: מנתוני סטורנקסט לחודשים ינואר-נובמבר 2018 עולה כי נתח השוק של נביעות הגיע ל-27%, מעט מעל מי עדן - שסיימה את התקופה עם 26.9%. הסיבה היא האטת השאיבה בעינות סלוקיה בעקבות הבהלה מזיהום העכברת - שהתגלה בחודש אוגוסט האחרון. עינות סלוקיה מהווה את מקור המים של מי עדן, והמהלך אילץ את החברה להשבית את שאיבת המים. לפני המשבר הגיע נתח השוק הכמותי של מי עדן ל-28.5%, מה שמלמד שאמון הציבור לא חזר במלואו.

 

מהביטקוין ועד הקקאו: זה מה שעשו ההשקעות שלכם ב-2018

שכחו שני מיליון שוכרים: בכמה עלו מחירי השכירות בערים המרכזיות?

הזיכוי שדהה והתביעה הייצוגית: זארה החלה לשלוח חשבונית בסמס

 

בערכים כספיים מי עדן ממשיכה להוביל עם 35.3% נתח שוק לעומת 32% לנביעות. ההסבר הוא שמי עדן שולטת על יותר מ-60% בתחום הבקבוקים הקטנים שנמכרים במסעדות, קיוסקים וכו', שהמחיר הנגבה עליהם גבוה יותר בהשוואה למחיר בקבוקים של 1.5 ליטר.

בקבוקי מי עדן ()
 

נביעות (צילום: נביעות)
(צילום: נביעות)

 

קטגוריית המים המינרליים מגלגלת 480 מיליון שקל בשנה

קטגוריית המים המינרליים כולה מגלגלת בשנה 480 מיליון שקל, ולמרות העכברת המשיכה השנה לצמוח בקצב של 7.5% - הגבוה ביותר בשוק המשקאות. זאת בעיקר הודות למעבר ממשקאות קלים ממותקים למים.

  ()
  

מי עדן, שמובילה שנים את שוק המים המינרליים, הייתה בבעלות קרן השקעות אירופית ונרכשה לפני שנה על ידי יצרנית המשקאות האמריקאית COTT, שמחזור מכירותיה כשלושה מיליארד דולר. COTT התמחתה בייצור משקאות קלים ומכרה את עסקי המשקאות הקלים לטובת מים מינרליים. לצורך כך, רכשה חברה בארצות הברית, המתמקדת בכדי מים מינרליים, ואת פעילות מי עדן באירופה המתמקדת גם היא בכדים, וכללה את הפעילות בישראל - שבניגוד לאירופה כוללת גם מים בבקבוקים.

 

ממי עדן נמסר שהיא מאמינה כי ב-2019 תחזור להיקפי מכירות מלאים, וחשפה שהיא מתכוונת להסתער מחדש על שוק הכדים, שדעך בישראל לטובת ברי מים דוגמת תמי 4. מי עדן תנסה לשכנע את הציבור בטענה כי בברי המים זורמים מי ברז, שהם (במיוחד המותפלים) חסרי מינרלים חשובים, ובחלק מהבתים עם צנרת ותיקה נוספים למים גם מתכות מזיקות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים