שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  65 שנה בתפקיד: נפטר הרב של הרצליה, "זקן רבני הערים"
  רב העיר הרצליה, יצחק יחיאל יעקובוביץ', הלך לעולמו והוא בן 88 - היה המבוגר והוותיק בין הרבנים, וכיהן בתפקיד לא פחות מ-65 שנה ברציפות. הלווייתו תצא מבית הכנסת הגדול בעיר
  ברוך דיין האמת: רב העיר הרצליה, יצחק יחיאל יעקובוביץ', הלך לעולמו והוא בן 88. הבוקר (ד') עוד הספיק להשתתף בתפילת שחרית בציבור, ולאחר שחזר לביתו נפטר שם בפתאומיות. הלווייתו תצא בשעה 11:00 מבית הכנסת הגדול בהרצליה, ותימשך ב-15:00 בבית ההלוויות שמגר בירושלים, עד שייטמן בבית העלמין הר המנוחות בבירה.

   

  << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

   

  הרב יעקובוביץ', בן הדור הראשון של רבני הערים בישראל, שמונו לכל החיים, היה המבוגר והוותיק בין הרבנים, וכיהן בתפקיד לא פחות מ-65 שנה ברציפות.

   

  הרב יצחק יחיאל יעקובוביץ ז
  הרב יצחק יחיאל יעקובוביץ ז"ל(צילום: שלמה פייג)

   

  הרב, יליד גרמניה, עלה לישראל בגיל 5 עם משפחתו שהתיישבה בירושלים, וכשהגיע לפרקו נשא לאישה את בת הרב הקודם של הרצליה, בנימין מובשוביץ. שנים ספורות לאחר מכן נפטר החותן, ויעקובוביץ' הצעיר מונה תחתיו לתפקיד כשהוא בן 23 בלבד.

   

  הרב יצחק יעקובוביץ' הנהיג, כאמור, את חיי הדת בעירו 65 שנה ולימד תורה בישיבות, אך לא בלט בציבוריות הישראלית. עם זאת, שמו נקשר בשנים האחרונות פעמיים בפרשיות מפורסמות – האחת כאשר היה בין חותמי מכתב הרבנים נגד השכרה ומכירה של דירות לערבים, והשנייה כשסירב להעניק בשנת השמיטה תעודות כשרות מטעם הרבנות הממלכתית לעסקים בהרצליה, המסתמכים על היתר המכירה.

   

  "הכרתי את הגאון המנוח עשרות שנים", ספד לו הרב הראשי לישראל, הראשון לציון יצחק יוסף. "בפגישותינו נהגנו לשוחח בדברי תורה, והרב זצ״ל היה בקי מלא וגדוש בכל נושא תורני. לצד גדולתו התורנית הוא הצטיין גם בהנהגת הרבנות בעירו ביד רמה עד יומו האחרון". הוא הוסיף: "זכתה העיר הרצליה שהוא היה לה למורה דרך משך 65 שנים. תנחומיי למשפחתו, לתושבי העיר הרצליה ולשומעי לקחו הרבים".

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שלמה פייג
  הרב יצחק יחיאל יעקובוביץ' ז"ל
  צילום: שלמה פייג
  מומלצים