שתף קטע נבחר

עיריית תל אביב תקדם גביית ארנונה גבוהה יותר מדירות Airbnb

מועצת העירייה החליטה להעביר לדיון בוועדות ההנהלה והכספים הצעה לפיה מי שישכיר דירות Airbnb לתקופה של מעל לשלושה חודשים בשנה יחוייב בתעריף ארנונה מיוחד וגבוה יותר. הייקור ייכנס לתוקף רק החל מהמחצית השנייה של 2019 - על מנת שלא לפגוע באירוח האירוויזיון

מועצת עיריית תל אביב-יפו החליטה בישיבתה הערב (ב') להעביר לדיון בוועדות ההנהלה והכספים של העירייה הצעה לסדר, לפיה מי שישכיר דירות Airbnb לתקופה של מעל לשלושה חודשים בשנה יחוייב בתעריף ארנונה מיוחד וגבוה יותר.

 

המאבק על חוב הארנונה: איך יגבו הרשויות חובות מתושבים?

מחאה ישראלית נגד Airbnb: "מייקר את השכירות בת"א"

חוות דעת: "Airbnb גרמה לעליית מחירי השכירות בתל-אביב"

 

מעיריית תל אביב נמסר כי "ההצעה התקבלה נוכח העלייה החדה במספר דירות ה-Airbnb המושכרות באופן מסחרי לתקופות ארוכות, והפגיעה הנגרמת עקב כך לאורח החיים של התושבים בפרט ולמחירי הדיור בשוק השכירות בכלל". עוד נאמר, כי ממצאים אודות התייקרות שוק השכירות עלו גם מעבודת מטה שביצע התאגיד העירוני, עיר עולם ותיירות, יחד עם המרכז למחקר כלכלי חברתי של העירייה.

עיריית תל אביב (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
עיריית תל אביב(צילום: דנה קופל)
 

עם זאת, לדברי גורם עירוני ששוחח עם "כלכליסט" בנושא, בכוונת העירייה להחיל את ייקור הארנונה על דירות Airbnb רק החל מהמחצית השנייה של 2019, וזאת על מנת שלא לפגוע באירוח האירוויזיון, שעבורו מלאי דירות ה-Airbnb דווקא נדרש.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
רון חולדאי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים