שתף קטע נבחר

ח"כים נוספים עוזבים את הפריימריז בעבודה: "המצב הנוכחי מדאיג"

אחרי ח"כ נחמיאס ורבין, גם חברי הכנסת איתן ברושי וחיליק בר הודיעו על פרישה מהפריימריז של מפלגת העבודה. ברושי: "יש חשש שהמפלגה לא תוכל לחזור להנהגת המדינה". בר: "אתגייס למען הצלחת המפלגה בבחירות". גבאי: "שמח על התחדשות המפלגה"

אחרי שחברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין הודיעה הבוקר (ד') שלא תתמודד בפריימריז הקרובים של מפלגת העבודה, חברי הכנסת איתן ברושי וחיליק בר הודיעו שגם הם לא יתמודדו בפריימריז. יו"ר המפלגה אבי גבאי: "מאחל להם בהצלחה ושמח על התחדשות המפלגה".

 

 

הבוקר נימקה נחמיאס ורבין את פרישתה בכך שהיא מרגישה שהמפלגה שהייתה לה לבית שינתה את פניה. כמה שעות אחריה הודיע גם ברושי, שהיה נציג הקיבוצים והתמודד על משבצת משוריינת, כי לא יתמודד הפעם.

 

"מצבה הנוכחי של מפלגת העבודה מדאיג אותי מאוד ויש חשש שהיא לא תוכל לחזור להנהגת המדינה", כתב ברושי. "קיים ספק אם מפלגת העבודה במתכונתה הנוכחית תוכל עוד להיות הבית של ההתיישבות והחקלאות, ויש לכך ביטוי במקומות המיועדים לנציגי המושבים והקיבוצים ברשימה לכנסת הבאה".

חילק בר איתן ברושי חצי חצי (צילום: אביב חופי, יואב דודקביץ)
איתן ברושי וחיליק בר(צילום: אביב חופי, יואב דודקביץ)

ברושי תקף את גבאי בעקבות הדברים שאמר עליו אחרי שהתברר שטפח על ישבנה של ח"כ נחמיאס ורבין באירוע של המפלגה וכן בעקבות אירוע נוסף שהגיעה לגביו תלונה. "אינני יכול להתעלם מהתבטאויותיו הקשות והבלתי אחראיות של יו"ר המפלגה כלפי, התבטאויות שבגינן מתח עליו השופט ביקורת קשה בדיון שנערך בתביעת הדיבה שהגשתי נגדו". הוא פירט שעבר בחודשים האחרונים סדרת טיפולים והחליט בשל כך לדאוג לבריאותו.

 

גם חבר הכנסת חיליק בר הודיע על פרישה מהפריימריז. לאחרונה עורר בר סערה בעקבות טיסתו לביקור מדיני בסין שנמשך שבוע ובעקבותיו פספס הצבעות במליאת הכנסת, בימים שהאופוזיציה הייתה זקוקה לקולו.

 

"לאחר התלבטות לא קלה החלטתי שלא אתמודד בפריימריז הקרובים לרשימת מפלגת העבודה לכנסת", כתב. "אינני עוזב את המפלגה או את החיים הציבוריים, להיפך. אני נשאר במפלגה וכמו מילדותי ועד היום אתגייס למען הצלחת המפלגה בכל הכוח בבחירות הקרובות".

 

יו"ר המפלגה, אבי גבאי, הגיב לפרישות האחרונות: "4,600 מצטרפים חדשים למפלגה בחודש האחרון, כ-40 מתמודדים חדשים ירוצו לפריימריז ברשימה שלנו. מאחל בהצלחה לאיילת, חיליק ואיתן ושמח מאוד על התחדשות המפלגה באנשי ביצוע ומעשה. ביחד נשנה את המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביב חופי, יואב דודקביץ
הפורשים
צילום: אביב חופי, יואב דודקביץ
מומלצים