שתף קטע נבחר

"מכונת הפריסה נשברה": מחסור זמני בגבינה צהובה פרוסה

חלק שנשבר במכונה של תנובה גרם למחסור קל של גבינת העמק במדפים. מדובר בגבינה פרוסה באריזות ואקום עם מכסה שמחירן לא בפיקוח - המוצר הנמכר ביותר בקטגוריה. בעוד שמקרה זה הוא זמני, המחסור בחמאה נמשך

במכונת הפריסה של תנובה נשבר חלק - וכתוצאה מכך תנובה מייצרת פחות גבינה צהובה פרוסה באריזות ואקום שמחירה לא בפיקוח. המחסור הקל שנוצר הוא בעיקר בגבינת עמק פרוסה, המוצר הנמכר ביותר של תנובה בקטגוריות הגבינות הקשות והגבינה הצהובה הנמכרת ביותר בישראל.

 

רשות המיסים דורשת מתנובה יותר מ-100 מיליון שקל על מכירת השוק הסיטונאי בת"א

הצרכנים בישראל הגדילו את ההוצאה על מזון ומשקאות ב-1.44 מיליארד שקל ב-2018

טרה פנתה ליועמ"ש ולשרים: אשרו לייקר את מוצרי החלב המפוקחים

 

כזכור, תנובה מחזיקה בנתח שוק של 70% משוק הגבינות הצהובות. מתנובה נמסר כי המחסור קיים בגבינה צהובה עמק פרוסה עם מכסה פלסטיק, אך אין מחסור בעמק פרוסה בוואקום ללא מכסה, שמחירה זול יותר. עוד נמסר כי מתחילת החודש רשמה החברה ירידה של כ-9% בשיווק הגבינות הצהובות הפרוסות, וכי היא מצפה שתוך שבועיים תחזור לתפוקה מלאה.

  (צילום: צביקה טישלר)
המוצר שבמחסור - גבינה צהובה פרוסה באריזת ואקום עם מכסה של תנובה(צילום: צביקה טישלר)
 

יש לציין כי אין מחסור בגבינות צהובות עמק וגלבוע במשקל במעדנייה, שמחיריהם מפוקחים - בניגוד לגבינה הצהובה באריזות. בסה"כ כמות הגבינות שתנובה ייצרה וסיפקה לשוק מתחילת החודש עלתה ב-26% בהשוואה לתקופה מקבילה. המחסור הקל במוצר הוא כאמור זמני, בעוד שהמחסור בחמאה ממשיך.

 

טרה כמעט שחדלה לשווק חמאה שמחירה בפיקוח לשוק, וירדה בחצי השנה האחרונה מ-40 טון חמאה בחודש לחצי עד שני טון בחודש. למרות שטרה שחקנית קטנה בשוק החמאה, הכמות המצטברת שנגרעה מהשוק לצד עלייה בביקושים של הצרכנים שצורכים יותר חמאה, גורמת למחסור. במקרה של החמאה לא מדובר במכונות מקולקלות, אלא בהסטה של ייצור חמאה שמחירה בפיקוח למוצרים אחרים, רווחיים יותר.

 

בתנובה מזהירים כי המחסור בשומן ממנו מייצרים את החלב, האופייני לתקופת הקיץ, עלול להחריף את המחסור בחמאה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: צביקה טישלר
גבינה צהובה פרוסה באריזת ואקום עם מכסה של תנובה
צילום: צביקה טישלר
מומלצים