שתף קטע נבחר

מחסור בחמאה? לא רק במכולת שלכם

בעתירה לבג"ץ טענה טרה שבעקבות סירובו של שר האוצר לעדכן את מחיר החמאה המפוקח, שנחשב לאחד הזולים בעולם, הייצור הפך ללא כדאי

בתקופה האחרונה התקבלו תלונות מצד קמעונאים על מחסור בחמאה. מחירה של החמאה, שנמצא תחת פיקוח, נחשב מהזולים בעולם ולטענת המחלבות, בגלל סירובו של שר האוצר כחלון לעדכן את מחיר המפוקחים, ייצורם כעת אינו כדאי.

 

קרב החמאה: לאחר שאיבדה את לורפק - וילי פוד תייבא מוצרי חלב

לאחר שתנובה וטרה העלו את מחירי מוצרי החלב: בכמה ייקרו אותם הרשתות?

תנובה עתרה לבג"ץ: דורשת לייקר מוצרי חלב בפיקוח

 

בבג"ץ שחברת טרה, מקבוצת קוקה קולה ישראל, הגישה נגד המדינה בחודש יוני האחרון בגין אי עדכון מחירי המפוקחים היא הצהירה כי "אם מחיר המטרה יעלה עוד ללא התייחסות לכך במחירי המוצרים המפוקחים, ניאלץ לצמצם את יצור המוצרים המפוקחים שגורמים לה הפסדים הולכים ומעמיקים ויש בהם כדי סכן את יציבותה הכלכלית". מנכ"ל קבוצת קוקה קולה, יורם שגיא, אמר בראיון לעיתון כי הפיקוח גורם למחלבה הפסדים כבדים.

טרה חמאה ()
חמאת טרה

טרה נמצאת בבעלות מלאה של החברה המרכזית לייצור משקאות קלים (קוקה קולה ישראל). חמאה הוא אחד משורת מוצרי חלב הנמצאים בפיקוח מחירים של הממשלה כך שהמחיר לצרכן נקבע על ידי הממשלה ועומד נכון להיום על 3.8 שקל ל-100 גרם. מנתוני שוק החלב עולה כי ישנה עלייה של 9.3% בצריכת חמאה וזאת לצד עלייה גם בצריכת גבינות עם אחוזי שומן גבוהים יותר שאינם בפיקוח מחירים.

 

 

בתנובה טוענים שהחברה מספקת 30% יותר חמאה ושהמחסור לא אצלה, אך קמעונאים טוענים שעיקר הביקוש הוא לחמאת תנובה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים