שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אפריקה ישראל לזוכי מחיר למשתכן בגליל ים: "תביאו קונים, קבלו נופש"

  ההצעה של אפריקה ישראל תוך שימוש בפרטי הרוכשים הפתיעה את משרד השיכון. אפריקה ישראל: "קוני מחיר למשתכן הם לקוחות החברה לכל דבר". משרד השיכון מסר בתגובה: "רואים בחומרה שימוש בפרטי הזוכים שלא לצורך שבגינו נמסרו"

  אפריקה ישראל הציעה למאות הרוכשים שלה בגליל ים, במסגרת תוכנית מחיר למשתכן, להביא חברים שיקנו את הדירות שמחוץ לתוכנית - ולקבל נופש. במשרד הבינוי והשיכון הופתעו לשמוע על המבצע וטוענים כי שימוש כזה בפרטי הזוכים אסור.

   

  מחיר למשתכן בגליל ים: 175 זוכים קנו דירות בשלושה ימים

  "שיכוני גליל ים": זוכי מחיר למשתכן בהרצליה זועמים

  יותר מ-800 משתתפים ביטלו זכייתם במחיר למשתכן בהרצליה גליל ים

   

  בהודעה שנשלחה לרוכשים נכתב: "אפריקה ישראל מגורים מזמינה אתכם לצרף חבר לפרויקט סביוני גליל ים הרצליה, וליהנות מסוף שבוע זוגי מפנק במלון כרמים היוקרתי". מספר טלפון צורף לקבלת פרטים נוספים.

  גליל ים מחיר למשתכן (הדמיה: viewpoint)
  מחיר למשתכן בגליל ים(הדמיה: viewpoint)

  גליל ים מחיר למשתכן (הדמיה: viewpoint)
  מחיר למשתכן בגליל ים(הדמיה: viewpoint)

  האם מותר לחברה לעשות שימוש בפרטי הרוכשים דרך התוכנית הממשלתית לדיור מוזל לצורך מכירת דירות? במשרד הבינוי והשיכון הגיבו בחריפות: "פרטי הזוכים הם מידע אישי, והמשרד רואה בחומרה ניסיון לעשות בהם שימוש שלא לצורך בגינו נמסרו. הם משמשים רק לצורך יצירת קשר בנוגע לפרויקט בו זכו. לא ידוע לנו על תלונות כאלו. נודה על קבלת התלונות הפרטניות כדי לטפל בנושא במלוא החומרה".

   

  עם זאת, נראה כי הפנייה לרוכשים מתאפשרת - אם החברה השתמשה ברישום משל עצמה של הרוכשים בפועל, שמימשו את זכאותם לקניית דירה בפרויקט.

   ()
   

  הנחת מחיר למשתכן בפרויקט יכולה להגיע למיליון שקל

  מאפריקה ישראל מגורים נמסר בתגובה: "אנו רואים ברוכשי מחיר למשתכן לקוחות החברה לכל דבר. דיירים מעדיפים לגור בשכנות למשפחה המורחבת. זיהינו זאת גם בפרויקט סביוני גליל ים, ויצאנו במבצע 'חבר מביא חבר' לרוכשי דירות במאגר המידע הרשום של החברה. כחלק מכך, גם רוכשי מחיר למשתכן בסביוני גליל ים היו חלק מהדיוור".

   

  אפריקה ישראל מקימה בגליל ים כ-660 יחידות דיור - כ-530 לזוכי התוכנית, והיתר לשוק החופשי. המחיר למ"ר, לפני הצמדה למדד תשומות הבנייה, הוא 17.4 אלף שקל. עד חודש ספטמבר נמכרו בפרויקט 521 דירות במסגרת תוכנית מחיר למשתכן.

   

   

  הפרויקט גרר כותרות, בין היתר, משום שהוא ממוקם בלב אזור הביקוש. הנחת מחיר למשתכן בפרויקט יכולה להגיע למיליון שקל. עם זאת, במועד המכר ויתרו מאות זוכים על הרכישה מאחר שמדובר במחיר גבוה הדורש הון עצמי רב. בסך הכל ייבנו בגליל ים, במסגרת תוכנית מחיר למשתכן, כ-1,400 דירות בחמישה פרויקטים למגורים. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדמיה: viewpoint
  פרויקט מחיר למשתכן בגליל ים
  הדמיה: viewpoint
  מומלצים