שתף קטע נבחר

פתרון למצוקה בת"א? פרויקט חדש מציע חניה חופשית ב-10 חניונים פרטיים

פרסום ראשון: חברות הנדל"ן בולווארד טרה ובנייני העיר הלבנה יבצעו 10 מיזמי תמ"א 38 במרכז ובצפון הישן של העיר - שינוהלו כפרויקט אחד. דיירי הבניינים יקבלו שירותי ניהול ותשתיות משותפים כמו שימוש משותף בחניות עבור כלי הרכב בכל הבניינים על בסיס מקום פנוי

פרויקט התחדשות עירונית ייחודי בתל אביב: קבוצות הנדל"ן בולווארד טרה ובנייני העיר הלבנה משיקות מיזם, במסגרתו יקימו כעשרה פרויקטים במסגרת תמ"א 38 במרכז ובצפון הישן של העיר, שינוהלו כפרוייקט אחד המתפרש על מספר רחובות.

 

ההתחדשות העירונית מגיעה גם ליישובי המגזר הערבי

שיכון ובינוי וחברה בבעלות משה צור יבצעו ברמלה את פרויקט הפינוי בינוי הגדול בישראל

לראשונה בישראל: בניית שכונה בשיטת "תכנן ובנה" יצאה לדרך בחריש

 

המיזם, שנקרא "ערך עיר", כולל נכון לעכשיו כעשרה פרויקטים של הריסה ובנייה במסגרת תמ"א 38 ברובעים 3, 4 ו-5. בסך הכל ייהרסו כ-150 דירות ישנות בכל הפרויקטים, ויוקמו כ-380 יחידות דיור חדשות, בהיקף כולל של כמיליארד שקל. מועד הסיום המשוער לבניית כלל הפרויקטים לפי הערכת החברות, הוא בעוד ארבע שנים.

   (ויו פוינט)
הדמיה פרויקט פרופסור שור(ויו פוינט)
 

המשמעות של המיזם בפועל, היא שדיירי אותם הבניינים יקבלו עם סיום הבנייה שירותי ניהול משותפים, הדומים למעטפת השירות של דיירי מגדלים, אך בעלות מופחתת. בין השירותים הללו נמנים שירותי קונסיירג' אישי כמו הזמנת אוכל ממסעדות, ניקוי יבש וכביסה, שירותי אחזקה ותיקונים, תאים לקבלת משלוחים הנשלטים מרחוק, ואפילו פעילויות ספורט ותרבות משותפות.

 

בנוסף, יעמיד המיזם לרשות הדיירים תשתיות משותפות, שיאפשרו שימוש משותף במתקני אופניים, אך חשוב מכך - שימוש משותף בחניות לכלי הרכב בכל הבניינים במיזם, על בסיס מקום פנוי. במסגרת זו, לכל דירה בפרויקט תוקצה חניה אחת (למעט הפנטהאוזים) לפי התקן העירוני, אך אפליקציית החנייה השיתופית תאפשר לדיירים להגדיר שעות שבהן החניה פנויה וניתן להחנות בה, וכן לראות היכן יש חניות פנויות בכל אחד מהבניינים בפרוייקט. בעיר הסובלת ממצוקת חנייה גדולה – מדובר אולי בשירות החשוב ביותר שיקבלו אותם הדיירים.

 

דמי הניהול אותם ישלמו הדיירים צפויים לעמוד סביב 700 שקל לחודש בממוצע לדירה, כאשר התשלום על השירותים השונים (למעט החנייה) יהיה לפי כל הזמנה. סכומים אלו נמוכים משמעותית מדמי הניהול הנגבים במגדלי מגורים, אך יש לקחת בחשבון כי הם גם לא כוללים שירותים הניתנים לדיירי המגדלים כמו בריכה, חדר כושר, או מעליות יקרות לתחזוקה.

   ()
 

380 דירות חדשות

היזמיות מציגות את המיזם כ"קונספט ייחודי" של פרויקט אחד, המבוזר על פני עשרה רחובות שונים. במסגרת זו, כל המיזמים גם יעוצבו בקו אחיד, על ידי האדריכל גידי בר אוריין ואדריכלית הפנים דנה אוברזון. הדירות החדשות בפרויקטים ינועו בין 2 חדרים בשטח של כ-50 מ"ר, עד לפנטהאוזים בשטח של כ-200 מ"ר, והמחירים בין 50 ל-80 אלף שקל למ"ר.

 

החברה המשותפת כבר חתמה על הסכמים עם שורה של בעלי נכסים לביצוע עבודות הריסה ובנייה מחדש. הפרויקט הראשון שעתיד לצאת לדרך ממוקם ברחוב בארי 9, ושיווקו יחל בחודש הבא. במקום קיים כיום מבנה עם 16 דירות, שייהרסו, ובמקומו ייבנה מבנה חדש עם 27 דירות.

   (ויו פוינט)
הדמיה - פרויקט ברחוב בארי(ויו פוינט)
   

   (Google Map)
הבניין הנוכחי בבארי 9 (Google Map)

העבודות בפרויקט זה צפויות להתחיל בחודש מאי הקרוב והסיום המשוער לבנייה הוא בתוך כשנתיים וחצי. מחירים לדוגמה: דירת שני חדרים בשטח של כ-50 מ"ר בקומת קרקע - 3.5 מיליון שקל, דירת 3 חדרים בשטח של כ-70 מ"ר בקומה 5 - 4.5 מיליון שקל, ודירת פנטהאוז, 5 חדרים, בשטח של 150 מ"ר ו-50 מ"ר מרפסת - 10 מיליון שקל.

 

בנוסף לפרויקט זה, החברה כבר סיימה להחתים את הדיירים של חמישה פרוייקטים מתוכננים נוספים בעיר. אלו נמצאים ברחוב דובנוב 19, שם ייהרס בניין עם שמונה דירות וייבנה מבנה חדש במקומו עם 13 דירות, ברחוב פרופ' שור 27-29 (27 דירות ייהרסו וייבנו 55 דירות), ברחוב בילו 3-1 (12 דירות ייהרסו ובמקומן ייבנו 30 דירות) ובמזא"ה 61 (18 דירות ייהרסו וייבנו 29 דירות חדשות).

 

  איריס ראור ברץ, מנכ
איריס ראור ברץ, מנכ"לית "ערך עיר" (צילום: רמי זרנגר)
 

 

"הקונספט נועד לתת ערך מוסף"

פרויקט נוסף שבו סיימו להחתים את כל הדיירים ממוקם ברחוב באר טוביה 20-14. שאר הפרויקטים המתוכננים במסגרת המיזם נמצאים בשלבים מוקדמים יותר של החתמת הדיירים וממוקמים בכתובות נחמני 58-56, ד"ר בודנהיימר 37-39, אלכסנדר ינאי 15-17, משה שרת 26 וקליי 3.

 

איריס ראור ברץ, מנכ"לית "ערך עיר", מסרה כי " יותר ויותר זוגות מבוגרים, בעיקר לאחר שלב גידול הילדים כשהבית מתחיל להתרוקן, מעוניינים לעבור מהשכונות היוקרה ביישובים המבוססים אל מרכז תל אביב, אבל המעבר מבתים פרטיים ומסביבה אינטימית אל מגדלי היוקרה המנוכרים מרתיעה אותם.

 

"מצד שני, בבניינים קטנים יותר הם לא יכולים ליהנות מהשירותים הניתנים באותם מגדלי יוקרה", היא מוסיפה. "הקונספט נועד לתת ערך מוסף ומענה לאלו המעוניינים ליהנות מהיתרונות לגודל ומהשירותים הייחודיים הניתנים במגדלים היוקרתיים, הכוללים עשרות ומאות יחידות דיור והמופרדים מסביבתם, אולם לא רוצים לוותר על האינטימיות וההשתלבות בסביבה של בניינים נמוכים וקטנים יותר, המשתלבים באזור ואינם מנוכרים לסביבתם".

 

גבי קלמן, מנכ"ל בנייני העיר הלבנה, הוסיף כי "המיזם יהווה למעשה תו תקן לאיכות ברמה הגבוהה ביותר, עיצוב עדכני וחסר פשרות, אותנטיות עירונית ויחס אישי וקהילתי. כחברה שמקדמת עשרות פרויקטים מורכבים בתל אביב עם פרספקטיבה רחבה על העיר והבניינים שבה, אנחנו בהחלט גאים להוביל בשותפות את המיזם המיוחד הזה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ויו פוינט
הדמית פרויקט פרופסור שור
ויו פוינט
מומלצים