שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרב קנייבסקי: מי שראה את ספרי התורה המחוללים - חייב לצום יום שלם
  עצרת מחאה ושלל גינויים סביב אירוע הוונדליזם בבית הכנסת בקריית יובל הלילה: "אני רוצה לקוות שזה לא יד יהודי", אמר הרב הראשי דוד לאו. "לב יהודי לא יכול לעמוד שווה נפש אל מול פגיעה וחורבן של בית כנסת". נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס אמר: "״באו גויים בנחלתך, טמאו את היכל קודשך". הרב חיים קנייבסקי: הפורעים יתנו את הדין

   

  "אלו מאורעות ותמונות שחשבנו ששייכים לעבר הקשה והרחוק בגולה, לא בארצנו", אומר היום הרב הראשי לישראל, דוד לאו – וקולו מצטרף לזעם של רבים בעקבות אירוע הוונדליזם בבית הכנסת בקריית יובל שבירושלים, הלילה (אור ליום ג').

   

  <<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

   

  ראשי קהילות מקריית יובל עלו להתייעצות עם הרב חיים קנייבסקי, מבכירי הרבנים הליטאים בבני ברק, בשאלות ההלכתיות שעולות מהאירוע הקשר. הרב קנייבסקי – מי שנחשב למוביל בזרם הליטאי המרכזי - אמר כי "הפורעים יתנו את הדין" על מעשיהם.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות : 

   

  הוא הורה לקיים כינוס חיזוק מרכזי לכלל תושבי ירושלים שבו ייאמרו דברי התעוררות "על חיזוק כבוד התורה", ולהתחזק בלימוד התורה. כמו כן הורה לכל מי שראה את ספרי התורה המחוללים – לצום יום שלם".

   

  "אני רוצה לקוות שזה לא יד יהודי"

  בשיעור שמסר בישיבה בקריית שמונה, אמר הרב הראשי ונשיא בית הדין הגדול, כי המעשה מחייב את כלל ישראל בערבות הדדית, וביקש להביע עם כלל הנוכחים "כאב וצער על מה שאירע לפנות בוקר באחת מהקריות בירושלים, כשבית כנסת חולל וספרי התורה הושלכו והסידורים בוזו".

   

  הרב הראשי דוד לאו - על השחתת בית הכנסת

  הרב הראשי דוד לאו - על השחתת בית הכנסת

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "אני רוצה לקוות שזה לא יד יהודי", אמר הרב, והוסיף כי "זו רק תקווה, כיוון שברור דבר אחד: לב יהודי לא יכול לעמוד שווה נפש אל מול פגיעה וחורבן של בית כנסת. לב יהודי לא יכול לעמוד שווה נפש ולקבל בכלל מציאות כזאת, בוודאי לא כאן, על אדמת הקודש."

   

  "מכאן, מבית המדרש בקריית שמונה, אנו מבקשים לעמוד, להתפלל ולבקש שהקב"ה יסייע לנו שלא תתגלגל בימינו המציאות לראות את הדבר הקשה והכואב הזה, ולהיפך, נדע להגביר גבולות קדושה וגם להגביר בלבבות שירצו גם הם להתקרב אל הקדושה".  

   

  "עלבונה של תורה"

  נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, חכם שלום כהן, קרא בבכי את מזמור ע״ט בתהילים: ״באו גויים בנחלתך, טמאו את היכל קודשך, שמו את ירושלים לעיים״. לאחר מכן התבטא כלפי הפורעים: ״אוי להם לבריות מעלבונה של תורה". הוא הוסיף ואמר כי ״הקב״ה רומז לנו ועלינו להתחזק בקדושת בית הכנסת וקדושת ספר תורה".

   

  הנזק בבית הכנסת לאחר הפריצה (צילום: דוברות המשטרה)
  הנזק בבית הכנסת לאחר הפריצה(צילום: דוברות המשטרה)

   

  ראש לשכת חקירות בתחנת מוריה, רפ"ק ליאור בן שלום, סיפר כי עם התקבל הקריאה בשעה שבע בבוקר, יצאו כוחות משטרה למקום ביחד עם מז"פ. "נכנסנו למקום ולעינינו נגלה מחזה של ונדליזם", אמר הקצין הבכיר האחראי על החקירה. "הפורעים הוציאו את ספרי התורה מארון הקודש, השליכו אותם על הרצפה ושפכו עליהם חומר ניקיון", תיאר. "אנו עושים את כל המאמצים הטכנולוגיים והמשטרתיים שבידינו על מנת להגיע למבצעים", הוסיף.

   

  בבית הכנסת שחולל צפויה להתקיים הערב עצרת מחאה ותפילה תחת הכותרת "נותנים כבוד לתורה", של "יהודים שבאים לכאוב יחד ולצעוק שאכפת להם", לשון ההודעה. "נחבק את התורה ואת הקהילה הפצועה, נתפלל יחד, ונוסיף מעט אור ואהבת חינם שידחו הרבה מן הרוע והכיעור".

   

  הנזק בבית הכנסת לאחר הפריצה ()
  הנזק בבית הכנסת לאחר הפריצה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים