שתף קטע נבחר

רק ל-38% מהמבוטחים במגזר הערבי יש ביטוח בריאות משלים

לפי הסקר, בו נבחנו נתונים מ-2017, זאת לעומת 86% מהיהודים. 77% מבני ה-20 ומעלה מחזיקים בביטוח בריאות משלים של קופות החולים; למעלה ממחצית מהמבוטחים - בשירותי בריאות כללית

לרוב תושבי ישראל יש ביטוח בריאות משלים של קופת חולים, אבל השכיחות של ביטוחים אלה עולה ככל שההכנסה גדולה יותר. כך עולה מהסקר החברתי בנושא ביטוחי בריאות שמפרסמת היום (א') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

קופ"ח מאוחדת קיבלה אישור לרכישת השליטה ברשת נ.א.ר.א

פרטי או קבוצתי: איזה ביטוח בריאות עדיף?

השוואה בין קופות החולים: כמה זמן תמתינו לבדיקות?

 

הסקר החברתי הוא סקר שנתי שוטף, במסגרתו רואיינו כ-7,300 איש בני 20 ומעלה, שמייצגים כ-5.5 מיליון איש באוכלוסייה. הסקר הנוכחי התמקד בבריאות ובאורח חיים.

למרבית האוכלוסייה בני 20 ומעלה יש ביטוח בריאות משלים של קופות החולים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
למרבית האוכלוסייה בני 20 ומעלה יש ביטוח בריאות משלים של קופות החולים(צילום: shutterstock)
 

מהסקר עולה שלמרבית האוכלוסייה, 77%, בני 20 ומעלה יש ביטוח בריאות משלים של קופות החולים. בחלוקה לאוכלוסיות שונות, ל-86% מהיהודים יש ביטוח בריאות משלים של קופות החולים, אך בקרב הערבים יש רק למעט יותר משליש.

 

יותר ממחצית האוכלוסייה, 53% בגילאי 20 ומעלה, מבוטחים בשירותי בריאות כללית. 25% מבוטחים במכבי שירותי בריאות ואילו היתר בקופות החולים מאוחדת ולאומית.

 

   ()

בקופת חולים כללית, 52% מהמבוטחים בגילאי 20-44 ו-21% בגילאי 65 ומעלה. כך גם בשאר קופות החולים הנתח הגדול ביותר של הלקוחות, הוא בגילאי 20-44. במכבי שיעור בני ה-65 ומעלה הוא הנמוך ביותר - 14% ואחריה מאוחדת עם 14.4%.

 

   ()

עלייה  בבעלות על ביטוחים פרטיים

שירותי בריאות כללית היא הקופה השכיחה ביותר בקרב היהודים ובקרב הערבים, אבל שיעור הערבים שמבוטחים בה גדול לאין ערוך ועומד על 71%, ושיעור היהודים עומד על 50%. 29% מהיהודים ושמונה אחוז מהערבים מבוטחים במכבי שירותי בריאות.

 

 

ל-35%, יותר משליש מהאוכלוסייה, יש ביטוח רפואי פרטי שלא במסגרת קופת חולים, אבל בקרב היהודים זה שכיח יותר - 40% מהיהודים לעומת רק 12% מהערבים. מאז הסקר החברתי הקודם שנערך ב-2010 בנושא ביטוחי בריאות, חלה עלייה ניכרת בבעלות על ביטוחים פרטיים בקרב היהודים מ-27%.

 

ל-32%, פחות משליש מהאוכלוסייה, מחזיקים הן ביטוח משלים של קופות החולים והן ביטוח רפואי פרטי, אבל זה נפוץ יותר בקרב היהודים- השיעור עומד על 38%, לעומת הערבים בשיעור של 8% בלבד. מאז 2010 חלה עלייה במספר הישראלים שמחזיקים הן ביטוח משלים של קופות החולים והן ביטוח רפואי פרטי, אז הנתון עמד על 26%. בקרב היהודים החזיקו בשני ביטוחים אלה 30% ואילו בקרב הערבים 4% בלבד.

 

ככל שההכנסה גבוהה יותר, כך עולה הסבירות להחזיק בביטוח בריאות משלים ובביטוח רפואי פרטי. ל-90% מבעלי ההכנסה הגדולה מ-4,000 שקל לנפש במשק בית יש ביטוח משלים, אבל רק ל-50% בקרב בעלי הכנסה של עד 2,000 שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים