שתף קטע נבחר

אשדוד: בית המשפט הסתייג - השכונה החדשה הושקה בכל זאת

שר האוצר, ראש עיריית אשדוד ובכירים נוספים השתתפו בטקס להנחת אבן פינה לשכונת "פארק לכיש", למרות שבית המשפט פסק שיש להחזיר את התוכנית לדיון מחודש

שר האוצר משה כחלון, ראש מטה הדיור, זאב בילסקי, וראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, השתתפו ביום רביעי בטקס להנחת אבן הפינה לשכונת הענק "פארק לכיש" בעיר. זאת למרות שחודש לפני כן פסק בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע שיש להחזיר את התוכנית לוועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל) לדיון מחודש, עקב היעדר בדיקות מספיקות בדבר קרבתה של השכונה לחומרים מסוכנים.

 

 

חוף אכזיב חוזר לידי הציבור: "נוצרה הזדמנות חד פעמית"

תוכנית שדה דב: גובה המגדלים הקרובים לים יוגבל ל-25 קומות

ינואר מדמם בענף הבנייה - 3 הרוגים ו-12 פצועים

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

השכונה אושרה בהליך מזורז, והיא תכלול כ-3,100 יחידות דיור, מסחר, תעסוקה וקריית ספורט, בין עורף הנמל הדרומי המתוכנן ממערב לאזור תעשייה קלה ממזרח. נגד התוכנית הוגשו שלוש עתירות, שאוחדו לאחת, על ידי התאחדות התעשיינים וחברות נמלי ישראל ונמל אשדוד.

הדמיה של שכונת
שכונת המריבה. הדמיה של שכונת "פארק לכיש"(הדמיה: לארי כהן, אדריכלות ובינוי ערים)
 

בית המשפט קיבל את העתירה חלקית ב-31 בדצמבר, וציין כי "ההחלטה לאשר את התוכנית ולדחות את התנגדויות העותרים, בהיעדר תשתית עובדתית מלאה באשר לסיכונים העלולים לנבוע מפעילות הנמל, ואף ללא התייחסות להרחבה הצפויה של פעילות הנמל ואזור התעשייה בעתיד – מהווה חריגה ממתחם הסבירות. יש לבטל את החלטת הוותמ"ל, ולהחזיר אליה את הסוגיה לדיון מחדש".

 

יתר טענות העותרים, בהן על ריח, איכות אוויר ורעש, נדחו. במכתב ששלח נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, לשר האוצר, ושהגיע לידי "ממון", הוא מציין: "נבקש לקבל מכם הבהרה חד משמעית כי לא ייעשו כל פעולות בנייה ו/או שיווק מגרשים בשכונת פארק לכיש, על מנת למנוע את הצורך לנקוט בהליכי אכיפה של פסק הדין".

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "המדינה מכבדת את החלטת בית המשפט. המדינה לומדת את ההחלטה ובוחנת את האפשרויות".

 

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: "ההחלטה על הטקס התקבלה קודם להחלטת בית המשפט. מרבית הטיעונים נדחו, פרט לטענה אחת שהועברה לדיון חוזר בוותמ"ל. שר התחבורה, שר האוצר, ראש העירייה, מנכ"ל רמ"י ויו"ר נמלי ישראל נמצאים לקראת פתרון מקצועי המוסכם על כלל הצדדים".

 

מרשות מקרקעי ישראל נמסר בתגובה: "התוכנית אושרה על ידי רשויות התכנון והוחזרה לוותמ"ל לטיפול בענייני איכות סביבה. ההכנות למכרז בשלבים מתקדמים, ולאחר שהוותמ"ל ישוב ויאשרר את התוכנית נצא לדרך".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זאב בילסקי, יו"ר מטה הדיור באוצר. השתתף בטקס הנחת אבן הפינה
מומלצים