שתף קטע נבחר

בגלל החולדות: צו הפסקה מנהלי לדומינו'ס פיצה במרכז הכרמל בחיפה

בעקבות ממצאי הביקורת שערכה לשכת הבריאות המחוזית חיפה בסניף, בה נמצאו מצב תברואתי ותפעולי ירוד וליקויים חמורים המסכנים את בריאות הציבור, החליט משרד הבריאות לוודא שבית העסק לא ייפתח עד שיתוקנו הליקויים. דומינו'ס: "דומינו'ס פיצה החליטה ביוזמתה על סגירת סניף מרכז הכרמל"

צו הפסקה מנהלי לסניף דומינו'ס פיצה בשדרות הנשיא 119 בחיפה בעקבות תיעוד החולדות שהתרוצצו בסניף וטעמו מקמח שיועד להכנת פיצה. סגנית רופא המחוז, ד"ר סוניה חביב, הודיעה לאורי גודל, מנהל הסניף כי עליו להפסיק באופן מיידי את הפעלת הפיצרייה, "על סמך ממצאי ביקורת שערכה במקום מפקחת של לשכת הבריאות המחוזית, בעקבות תלונת אזרחים על הימצאות עכברים בסמוך לחומרי הגלם בפיצריה".

 

מנכ"ל דומינו'ס פיצה: "גם אני הזדעזעתי מהסרטון"

צפו: חולדות בדומינו'ס פיצה מרכז הכרמל

משרד הבריאות ערך בדיקת פתע במפעל היצרן של ילנה מלישבה: "מייצר בתנאים תקינים"

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

לטענתה, "בביקורת זו נמצאו מצב תברואתי ותפעולי ירוד וליקויים חמורים המסכנים את בריאות הציבור". היא פירטה כי מדובר "במצב תברואתי ירוד במבנה ובציוד וטיפול לקוי במזון ובאחסנתו". מנהל הסניף הוזמן לשימוע במשרד הבריאות עקב כך. בשימוע דיווח כי העסק נסגר על-ידי הרשת באופן יזום כדי לתקן את הליקויים. 

 

 

ד"ר חביב מסבירה כי "יחד עם זאת, בשל ההתנהלות הלקויה עד כה, חרף ההתראות והמצב התברואתי הירוד וההתעלמות ממנו, כמו גם העובדה כי מטיעוניכם במהלך השימוע עולה כי המצב בעסק עדיין מסכן את בריאות הציבור ואחריותנו לוודא שהעסק לא ייפתח מבלי שמשרדנו יאשר זאת, החלטתי להוציא את צו ההפסקה". תוקף הצו: 30 יום והוא ניתן להארכה. מנהל הסניף יכול לבקש ביטול צו זה מבית המשפט.

   ()
צילומי משרד הבריאות בסביבת הסניף

המנכ"ל התנצל בפני הלקוחות

אתמול התנצל מנכ"ל רשת דומינו'ס פיצה, יוסי אלבז, באופן אישי על הימצאות מכרסמים בסניף במרכז הכרמל. הוא עשה זאת בעקבות תיעוד החולדות בסניף. המנכ"ל פנה ללקוחות הרשת בסרטון שהעלה לפייסבוק. הוא עושה זאת ימים אחרי הפרסום ואחרי שמשרד הבריאות פשט על הסניף ומצא בו ממצאים חמורים.

 

בסרטון אמר: "כמוכם גם אני הזדעזעתי מהסרטון שעלה לרשת בו נראו מזיקים בסניף מרכז הכרמל בחיפה. אני מבקש להתנצל על כך מעומק הלב. בעסק המוכר מזון ללקוחות – אין מקום לתקלות מסוג זה. סגרתי את הסניף, ואני מתחייב שלא נפתח אותו עד שנוודא שתקלה כזאת לא תקרה שוב.


   ()

   ()
 

 

"רשת דומינו'ס פיצה מעניקה שירות באחריות, במסירות ותוך הקפדה על תנאי התברואה והניקיון המחמירים ביותר למאות אלפי לקוחות מזה שנים רבות. אנחנו מאמינים בשקיפות מלאה אל מול לקוחותינו, המטבחים שלנו פתוחים תמיד לעיני כל. אין במקרה הקשה הזה כדי להעיד על הרצינות הרבה והסטנדרטים שמאפיינים את עבודתנו.

  

"אני מתחייב לפרט בפניכם בהמשך את שורת הפעולות בהן נקטנו וננקוט כדי למנוע ממקרה כזה לחזור. האמון שלכם הוא הדבר החשוב לי מכל. אעשה הכל על מנת להשיבו ולשמור עליו".

 

  

הצלם: "זה מגעיל, זה מטורף"

הסרטון בו נראות חולדות משוטטות במגש קמח שמיועד לפיצה הופץ בפייסבוק ביום שישי האחרון ופורסם ב-ynet. בדומינו'ס פיצה אישרו ל-ynet את אמיתות הסרטון. לטענת הרשת, התיעוד צולם מחוץ לסניף, מבעד לחלון, בשעות בהן הסניף היה סגור. בעקבות מכת חולדות, הסניף נסגר באופן זמני.

  

גיל יהודה, שצילם את הסרטון, סיפר ל-ynet: "צילמתי את זה אתמול ב-1:50 לפנות בוקר. חזרנו מבילוי, עברנו שם ומישהו צעק: 'תראו יש פה עכברושים', התקרבנו לחלון הסניף וראינו אותם ולא האמנו. זה מגעיל, זה מטורף.

  

"העליתי את זה בסטורי באינסטגרם ועל הבוקר אני מקבל המון הודעות וצלצולים מחברים שלי. חבר שלי גולן רצה להעלות את זה לפייסבוק. אמרתי לו, 'תעלה, לא אכפת לי'. לא האמנתי ולא התכוונתי שזה יהיה כזה ויראלי. אני מקווה שיתקנו את הליקויים שם, כי אני אוכל שם. זו גם סכנה לבריאות".

 

דומינו'ס מסרה בתגובה: "עוד בטרם החלטת משרד הבריאות, דומינו'ס פיצה החליטה ביוזמתה על סגירת סניף מרכז הכרמל. הסניף יישאר סגור עד שכל הליקויים יתוקנו ללא יוצא מן הכלל, והוא יפתח בתיאום ולאחר אישור משרד הבריאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
החולדות בסניף דומינוס פיצה במרכז הכרמל
מומלצים