שתף קטע נבחר

משרד הבריאות פשט על סניף החולדות של דומינו'ס פיצה: "ממצאים חמורים"

מפקחי משרד הבריאות ועיריית חיפה הגיעו לסניף במרכז הכרמל בו צולמו חולדות טועמות מקמח שמיועד לפיצה. "המבנה במצב ירוד, הבעלים זומנו לשימוע"

 

 

בעקבות תיעוד החולדות שטועמות מקמח שמיועד לפיצה בסניף דומינו'ס פיצה במרכז הכרמל: מפקחת לבריאות הסביבה של לשכת הבריאות המחוזית חיפה ומפקח של עיריית חיפה ערכו הבוקר (א') ביקורת בסניף.

 

משרד הבריאות פשט על סניף החולדות של דומינו'ס פיצה: "ממצאים חמורים"

משרד הבריאות ערך בדיקת פתע במפעל היצרן של ילנה מלישבה: "מייצר בתנאים תקינים"

חברת דיאטת ילנה מלישבה עצרה את אספקת המזון ללקוחות

 

ממשרד הבריאות נמסר כי: "בביקורת שנערכה נמצאו ממצאים חמורים, והמבנה נמצא במצב ירוד. הבעלים זומנו לשימוע שיתקיים מחר על מנת להוציא צו סגירה. כמו כן כרגע המקום סגור".

 

>>לסיפורים הכי חמים במדור כלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

בתמונות ששלח המשרד נראה לכאורה מכסה ביוב עם שבר, מכסה ביוב שנפער בו חור, כן צולמו גללים ועובש.

 

במשרד הבריאות סירבו לספק ל-ynet הסברים לגבי התמונות שצילמו בסניף ומשמעות הממצאים. 

 

גם בעיריית חיפה סירבו לתת התייחסות ל-ynet למראות שהפקח מטעמם ראה בסניף.

   ()
הפקחים ביקרו וצילמו. מכסה ביוב

   ()
מכסה נוסף במצב לא תקין

   ()
האם מכאן נכנסו החולדות?

  

הצלם: "באמת יש עבודות בכרמלית אבל זה לא מצדיק"

הסרטון בו נראות חולדות משוטטות במגש קמח שמיועד לפיצה הופץ בפייסבוק ביום שישי האחרון ופורסם ב-ynet. בדומינו'ס פיצה אישרו ל-ynet את אמיתות הסרטון. לטענת הרשת, התיעוד צולם מחוץ לסניף, מבעד לחלון, בשעות בהן הסניף היה סגור. בעקבות מכת חולדות, הסניף נסגר באופן זמני.

 

>>לסיפורים הכי חמים במדור כלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

גיל יהודה, שצילם את הסרטון, סיפר ל-ynet: "צילמתי את זה אתמול ב-1:50 לפנות בוקר. חזרנו מבילוי, עברנו שם ומישהו צעק: 'תראו יש פה עכברושים', התקרבנו לחלון הסניף וראינו אותם ולא האמנו. זה מגעיל זה מטורף.

  

"העליתי את זה בסטורי באינסטגרם ועל הבוקר אני מקבל המון הודעות וצלצולים מחברים שלי. חבר שלי גולן רצה להעלות את זה לפייסבוק. אמרתי לו, 'תעלה, לא אכפת לי'. לא האמנתי ולא התוונתי שזה יהיה כזה ויראלי. אני מקווה שיתקנו את הליקויים שם, כי אני אוכל שם כי אני גר בסביבה. זו גם סכנה לבריאות".

  

בדומינו'ס אומרים שזה באשמת חפירות בתחנת הכרמלית.

"באמת יש עבודות בכרמלית, זה נכון וזה הגיוני (בעיריית חיפה מסרו שהעבודות בכרמלית הסתיימו מ.ק), אבל זה לא מצדיק את זה שבסניף יהיו עכברושים".

 

   ()
עובש שצולם במתחם הסניף

   ()

   ()

דומינו'ס: "אנו מזועזעים, בשל חומרת המצב הגברנו את ההדברה"

מדומינו'ס פיצה נמסר בתגובה: "דומינו'ס פיצה, הינה חלק מרשת בינלאומית, ככזו אנחנו מחויבים לסטנדרט בלתי מתפשר בכל הקשור לנושאי תברואה. אנו מזועזעים מהנראה בסרטון הנ"ל. כל סניפי הרשת עוברים בקרה תברואתית אחת לשבוע כולל הסניף בכרמל.

  

"חשוב לציין שאזור הסניף במרכז הכרמל, שבצדו שוכנת תחנת הכרמלית, עובר בתקופה האחרונה עבודות פיתוח רבות ומאסיביות. עבודות אלו גורמות למתקפה חסרת תקדים של מזיקים. פנינו לעיריית חיפה מספר פעמים לפעול באופן מיידי לטיפול בנושא.

 

"בשל חומרת המצב, בימים האחרונים אף הגברנו את הבקרה של גורמי ההדברה. לא נפסיק עד שנצליח לטפל בנושא באופן חד משמעי. במקביל פנינו לעיריית חיפה בדרישה לפעול מיידית על מנת לסייע לטפל בבעיה החמורה שפוגעת בנו ובעסקים רבים באזור ובשמם הטוב. הסניף נסגר עד להודעה חדשה וזאת עד שנקבל אישור מהגורמים השונים שהנושא נפתר".

 

אחרי בדיקת הפקחים, דומינו'ס פיצה מסרה בתגובה: "ההחלטה על סגירת אחד הסניפים הצפוניים של הרשת בו צולם הסרטון התקבלה על ידי הנהלת הרשת עוד קודם לצילום הסרטון וזאת מתוך אחריות כלפי לקוחות הרשת.

 

"ההחלטה על סגירת הסניף התקבלה לאחר שעבודות פיתוח שביצעה עיריית חיפה באיזור הביאו לעליית מזיקים רבים מתחת לפני השטח. רשת דומינוס רואה באיכות וניקיון סניפיה חשיבות עצומה, והסניפים כולם עוברים ביקורות תברואה שבועיות בנוסף על ביקורות תברואה של חברות בקרה חיצוניות. התמונות שנראות בסרטון אינן נעימות לצפייה, גם לא לנו, אך אנו שבים ומדגישים כי התמונות צולמו לאחר שקיבלנו החלטה עצמאית על סגירת הסניף. אנו מכבדים את עבודת משרד הבריאות ונעבוד עמם בשיתוף פעולה.

 

|אנו מוצאים לנכון לציין כי מערכת הביוב אשר תמונותיה הופצו היום לא נמצאת בתוך הסניף ואינה חלק מהסניף. הסניף המדובר סגור ובשלב זה אין כוונה לפתוח אותו מחדש. רשת דומינוס רואה בלקוחותיה את הנכס הגדול ביותר שלה, ואף שהסניף המדובר לא היה פעיל ולא סיפק הזמנות ללקוחות בעת צילום התמונות - בכוונתנו לבצע הפקת לקחים משמעותית כתוצאה מהאירוע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
חולדות בדומינוס פיצה מרכז הכרמל
מומלצים