שתף קטע נבחר

משרד הבריאות ערך בדיקת פתע במפעל היצרן של ילנה מלישבה: "מייצר בתנאים תקינים"

המשרד הודיע כי ספק המזון של החברה, מפעל חברת מבושלת, "מייצר בתנאים תברואתיים תקינים ובנהלי עבודה מוקפדים"; וכן שנתקבלו שתי תלונות בלבד בחברה על גוף זר במנות. אילון זרמון, הבעלים של דיאטת ילנה מלישבה, טען כי לקוחות התלוננו שקיבלו מנות עם ברגים, סיגריות וג'וקים. במבושלת טענו שמדובר בטענות כוזבות עקב חוב של 3 מיליון שקל לחברה

בדיקת פתע של פקחי משרד הבריאות נערכה היום (ה') במפעל חברת מבושלת (סי.אי.פי מבוא חורון), שסיפקה את המנות לחברת דיאטת ילנה מלישבה בישראל. התוצאה: לא נמצא כל פגם בקו הייצור במפעל. משרד הבריאות מסר כי מהבדיקה שנערכה עולה כי "המפעל מייצר בתנאים תברואיים תקינים ובנהלי עבודה מוקפדים בהתאם למערכות ולתקנים אליהם מוסמך. במהלך 2018 לא התקבלה אף תלונה למשרד הבריאות בנושא דיאטה מלישבה".

 

הצרכן הישראלי ברשת: מבצע יותר השוואות מחיר ומשאיר ביקורות

BE של שופרסל תפסיק לכבד תווי שי של ישראכרט

סיוט בדואר: לאן נעלמות החבילות שלכם?

 

>>יש לכם תלונה? כיתבו לנו >>

 

הפשיטה נערכה בעקבות הטענות של אילון זרמון, הבעלים של דיאטת ילנה מלישבה בישראל, לפיהן לקוחות התלוננו שעם ברגים, סיגריות וג'וקים. מבושלת טענה שמדובר בטענות כוזבות עקב סכסוך כספי שכן החברה בישראל חייבת לה שלושה מיליון שקל.

ליהי גרינר בקמפיין של ילנה מלישבה ()
ליהי גרינר בקמפיין של ילנה מלישבה
 

 

>>לסיפורים הכי חמים במדור כלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

מפעל מבושלת קיים כ-30 שנה ומייצר 30 אלף מנות ליום. המפעל הוא בעל תקן GMP ומערכת אבטחת איכות מבוססת על ניתוח סיכונים מותעדת ומוסמכת HACCP ו-ISO. כמו כן הוא מספק מנות למותג הפרטי של שופרסל וכן לשטראוס ולצה"ל.

 

במשרד הבריאות מסרו עוד כי: "במהלך 2018 ייצרו במפעל מבושלת כ-608 אלף מנות עבור דיאטה מלישבה ושיעור כלל התלונות שהתקבלו במפעל נמצא נמוך ביחס להיקף הייצור. מספר הפניות שהתקבלו בשנה זו הינו 214 ומתוכן : 2 על גופים זרים ו-1 על מוצר מקולקל. 23 מהפניות הינן על אריזה לא תקינה, 35 על אורגנולפטיקה (טעם וריח לא לשביעות רצון הלקוח), שאר הפניות על אי התאמה בין המוזמן לסופק ושאר הפניות הינן לגבי מוצרים שלא יוצרו במפעל מבושלת אלא מסופקים כנלווים בערכה".

 

החברה הרוסית: התלונות לא היו על איכות המזון

הדבר מתיישב עם מכתב ששלח מנכ"ל החברה הרוסית (שמחזיקה במותג אך לא בבעלות החברה שפועלת בישראל) שמופנה ישירות לזרמון. במכתב כתב המנכ"ל כי "בשלושת הימים האחרונים קיבלנו תלונות מצרכנים ישראלים על השירות שלך. התלונות הללו לא היו על איכות המזון, אלא על תנאי המשלוח. לקוחות התלוננו על ביטול משלוחים והפסקת הייצור לתקופה בלתי מוגבלת. עבורנו זה מוזר כי לקחת את התשלומים מהלקוחות ויש לך כסף לשלם על הפקת המנות בזמן".

 

עוד כתב במכתב כי "מאז יוני 2018 הפרת בשיטתיות את תנאי התשלום ולא סיפקת לנו דוחות מכירות חודשיים... כפי שסוכם בחוזה... מר אילון אנחנו מנהלים את אותו העסק ברוסיה מאז 2012 ותמיד יש לנו מספיק כסף כדי לשלם את הוצאות הייצור , כך שהמצב הזה בישראל הוא מעבר להבנתנו".

 

ל-ynet אמר אתמול גורם שעבד עם מבושלת שהמפעל מצוחצח והוא לא מאמין שיתכן בכלל מצב שעובדים פגעו במנות. "החברה הסתנוורה מזרמון ועשתה טעות שהמשיכה לעבוד איתו. אני לא מאמין שהטענות שהוא משמיע על המנות נכונות", אמר. בנוסף, בעמוד הפייסבוק של דיאטת ילנה מלישבה אין ריבוי של תלונות על תקלות במנות, גם אם מתבוננים על תגובות לפוסטים מלפני מספר חודשים.

אילון זרמון (צילום: יחצ)
אילון זרמון, הבעלים של ילנה מלישבה ישראל(צילום: יחצ)
 

הלקוחות ממתינים שכספם יוחזר להם

בגלל החוב שצברה החברה בישראל ליצרנית המנות שלה, החל מיום שני האחרון 28 בינואר, מבושלת לא סיפקה ארוחות לחברה בגלל החוב הכספי. החברה מספקת ערכות ל-800 עד 900 לקוחות בישראל מדי חודש. לקוחות החברה בישראל משלמים כ-1,600 שקל עד 1,900 שקל בחודש על שירות של מנות עד הבית, ומקווים כעת לראות את כספם. זרמון הצהיר שיחזיר להם את כספם.

 

לקוחות כתבו בעמוד הפייסבוק של החברה שהם ממתינים למנות שלא הגיעו ובשירות הלקוחות אמרו להם שההזמנות "יתעכבו". יש גם לקוחות שמתלוננים שגבו מהם דמי ביטול על ביטול העסקה למרות שהחברה היא זו שהפסיקה להם את אספקת המנות וכן כעסו על שנאמר להם שכספם יוחזר להם רק כעבור 28 ימי עסקים.

 

דיאטת ילנה מלישבה היא חברה רוסית שנקראית על שם גורו התזונה מרוסיה. החברה הרוסית החלה לפעול בישראל ב-2015. היא מחזיקה בזכויות למותג גם בארץ, אך זרמון הוא הבעלים של החברה בישראל מיוני 2018. ב-2017 קנה 50% מהחברה והשלים את הרכישה ב-2018. במוסקבה היא פועלת כתקנה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים