שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הותר לפרסום: נעצר פלסטיני החשוד ברצח הצעירה בירושלים

  כוחות הביטחון עצרו ברמאללה פלסטיני, תושב חברון, החשוד ברצח אורי אנסבכר בת ה-19 באזור עין יעל. צו איסור פרסום עדיין חל על כל פרטי החקירה, שמתמקדת במישור הלאומני

   

  התפרעויות ברמאללה לאחר יציאת הכוחות

  התפרעויות ברמאללה לאחר יציאת הכוחות

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  כוחות הביטחון עצרו באזור רמאללה פלסטיני החשוד ברצח אורי אנסבכר בת ה-19 בירושלים. כך הותר הלילה (שבת) לפרסום. הפלסטיני, תושב חברון, הועבר לחקירת שב"כ.

   

  חיפוש אחר הרוצח של אורי אנסבכר ז
  חיפוש אחר הרוצח של אורי אנסבכר ז"ל באזור אל-בירה רמאללה

  המידע הותר לפרסום רק לאחר שהמשטרה הגיעה לבית המשפחה ביישוב תקוע ובישרה על מעצר החשוד. את המעצר הובילו שב"כ, ימ"מ, היחידה המרכזית של משטרת ירושלים וצה"ל במסגרת החקירה שמתמקדת במישור הלאומני. עם זאת, צו איסור פרסום עדיין חל על כל פרטיה.

   

  אמש דיווחו הפלסטינים כי כוחות הביטחון פעלו באזור העיירה אל-בירה הצמודה לרמאללה, כ-15 קילומטרים צפונית לירושלים. על פי הדיווחים, הכוחות ערכו חיפושים בבתים והחרימו מצלמות אבטחה. עוד דווח כי החשוד נעצר סמוך למסגד.

  חיפוש אחר הרוצח של אורי אנסבכר ז
  מחרימים מצלמות אבטחה. פעילות כוחות הביטחון בעיירה אל-בירה
  חיפוש אחר הרוצח של אורי אנסבכר ז

  אילוסטרציה: פעילות לוחמי ימ
  אילוסטרציה: פעילות לוחמי ימ"מ(צילום: דוברות המשטרה)

  מוקדם יותר, הבהירה המשטרה בהודעה חריגה כי "תיאורי הזוועה שמתפרסמים ברשתות החברתיות" בנוגע לרצח הצעירה - חסרי שחר ופוגעים בכבוד הקורבן והמשפחה. עוד נמסר כי הציבור מתבקש שלא להפיץ שמועות כזב מגורמים לא מוסמכים, והמשטרה פועלת להגיע אל החשודים בהפצת השמועות.

   

  לפי הודעת המשטרה, מאז מקרה הרצח שלשום החלו פרסומים ודיווחים שונים, בפרט ברשתות החברתיות, אודות נסיבות מקרה הרצח - לרבות תיאורי זוועה חסרי אחריות. "אנו מבהירים כי מדובר בפרסומים חסרי כל שחר, הפוגעים הן בכבוד הקורבן והן בכבוד המשפחה תוך הטעיית הציבור", נמסר.

   

  אחד ממפיצי השמועות היה יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בפוסט בפייסבוק טען נתניהו הבן מה לכאורה אירע לאנסבכר, והאשים את התקשורת כי היא "שותקת ומפהקת". כעבור ארבע שעות ערך נתניהו את הפוסט והוריד את הטענות, אך השאיר את ההאשמות נגד התקשורת. בהמשך האשים גם את המשטרה והוסיף לפוסט את המשפט: "כמובן שהמשטרה החולה שלנו הוציאה צו איסור פרסום". הפוסט זכה ליותר מ-200 שיתופים וליותר מ-1,000 לייקים.

   

  האחות תמה נפרדת: "לימדת אותי לצמוח"    (צילום: משה מזרחי)

  האחות תמה נפרדת: "לימדת אותי לצמוח"    (צילום: משה מזרחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אתמול בצהריים, בהספדים ספוגי דמעות, נפרדו לנצח בני משפחה וחברים מאורי אנסבכר בת ה-19 שנרצחה באזור עין יעל בירושלים. "בשבת שעברה אמרת שאת לא מאמינה שבסוף השנה תהיי בת 20, ועכשיו את הלכת", ספדה האחות תמה בבית העלמין בתקוע. האח דוד: "רגע לפני שאת עוברת בגן עדן בפעם האחרונה, אני רוצה להגיד לך שאת תמיד תהיי איתי". נאעה, אמה של אורי, אמרה: "את ילדה של מילים, ולי לא נשארו מילים. אוריל'ה שלי, אני אומרת לך שלום ואני כל כך מתגעגעת". איתן יוגב, מנהל מרכז "יעלים" לטיפול בנוער שבו שירתה בשירות לאומי סיפר בהספד על השעות שלפני הרצח: "היית מפורקת ואמרת שאת צריכה זמן לבד".

   

  הקרובים והחברים שרטטו בהספדים, שלא הותירו אף עין יבשה, את דמותה של צעירה שאפתנית, שביקשה לסייע לזולת, להפיץ אור ולתקן עולם. מאות נכחו בהלוויה. גופתה של אורי נמצאה שלשום סמוך למרכז לבני נוער שבו עשתה את השירות הלאומי שלה. אורי הותירה הורים וארבעה אחים ואחיות.

   

  האמא נפרדת: "ילדה של מילים, לי לא נשארו מילים"    (צילום: משה מזרחי)

  האמא נפרדת: "ילדה של מילים, לי לא נשארו מילים"    (צילום: משה מזרחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  תמה, אחותה של אורי, ספדה: "לימדת אותי לצמוח מתוך הקושי ולעזור לאחרים. תכננו לעשות הרבה דברים ביחד ולטייל בפסח - וזה כבר לא יקרה". היא אמרה עוד: "שבת שעברה ישנו ואמרת שאת לא מאמינה שבסוף השנה תהיי בת 20, ועכשיו את הלכת. לימדתי ממך המון, לשיר ולרקוד את כולך אור וניגון. כל הזמן ניסית לתקן ולצמוח. אני כל כך אוהבת אותך סליחה שלא תמיד אמרתי לך את זה. להתראות אורי".

   

  נעאה אנסבר, אמה של אורי, ספדה: "את ילדה של מילים, ולי לא נשארו מילים. רק תודה, תודה על החיבוקים החמים, תודה על אינסוף רגעים של שיחות על כוס קפה שיתוף והקשבה. תודה לך על הערב האחרון שנתת לי. אורוש, היית ילדה של אור. היית ילדה של טבע ואדמה. יוצאת עם מחברת לסביבה ומתפעלת מהטבע".

  הלווית אורי אנסבכר בתקוע (צילום: אלכס קולומויסקי)
  משפחת הנרצחת בהלווייה. "את הולכת לגן עדן, אבל תמשיכי להיות איתי"(צילום: אלכס קולומויסקי)

  תמה אסנבכר (צילום: אלכס קולומויסקי)
  האחות תמה(צילום: אלכס קולומויסקי)

  דוד אסנבכר (צילום: אלכס קולומויסקי)
  האח דוד(צילום: אלכס קולומויסקי)

  הלווית אורי אנסבכר בתקוע (צילום: אלכס קולומויסקי)
  האבא גדי(צילום: אלכס קולומויסקי)

  הלווית אורי אנסבכר בתקוע (צילום: אלכס קולומויסקי)
  מאות בהלוויית אורי אנסבכר בתקוע(צילום: אלכס קולומויסקי)

  "לא תספיקי לטייל, להתחתן וללדת, לא תספיקי להגשים חלומות שנפתחו בפנייך בזמן האחרון. כל כך הרבה אור יכולת לתת בעולם. מחזירים אותך לאדמה שכה אהבת. תודה על 19 שנים של טוב ואור. אני מבקשת שכשאת עולה למעלה לעולם שכולו טוב תיתני לנו כוח לחיות ולשמוח. אוריל'ה שלי, אני אומרת לך שלום ואני כל כך מתגעגעת".

   

  אביה, הרב גדי אנסבכר, ספד בדמעות: "יש לי כל כך הרבה דברים להגיד על אורי, בזכות השנה וחצי האחרונות. אני לא מאמין, אני לא יודע מה להגיד. חשבתי עלייך עכשיו, איך ראית חד, ראית צלול, ראית הכול. בשנה האחרונה עשית את זה, ניצחת אורי. חיית חיים שלמים".

   

  דוד, אחיה של אורי, ספד: "מכל מריבה עשית שלום עם חיוך על הפנים. התאהבת בעין יעל בשנייה הראשונה. רגע לפני שאת עוברת בגן עדן בפעם האחרונה, אני רוצה להגיד לך שאת תמיד תהיי איתי. הפצת כל כל הרבה אור בעולם".

   

  ההלווייה נפתחה בשירת "התנערי, מעפר קומי, לבשי בגדי תפארתך עמי, על יד בן ישי בית הלחמי, קרבה אל נפשי גאלה", מתוך הפיוט "לכה דודי" הנקרא כל ערב שבת.

   

  איתן יוגב, מנהל "יעלים" - מרכז לטיפול בנוער בעין יעל שבו שירתה בשירות לאומי, ספד: "שלשום כשהרגשתי שאני עומד מולך בשיחה ואת מפורקת אחרי עוד יומיים במדבר עם נערים, אני כל כך אוהב אותך ואת מפורקת ואומרת שאת צריכה זמן לבד. אורי, את לא לבד, עכשיו את יותר איתנו. כל נוכחותך הייתה שם וחיפשנו נשמה בלי לדעת מה אנחנו מחפשים ועכשיו אנחנו מוצאים. את הולכת לעולמך בערב שבת ושולחת אותנו לנוח. תודה על מה שהבאת לנו ועל מה שזימנת לנו".

   

  לפי עדויות שונות, אורי יצאה ממקום עבודתה נסערת. חברתה סיפרה שאמרה לה לפני שנעלמה שהיא הולכת להתבודד בטבע. באזור השעה 11:00 שלשום דיווחו קרובי משפחתה על היעדרותה, ולאחר כשמונה שעות נמצאה גופתה. נעאה וגדי אנסבכר, הוריה של אורי, אמרו כי "אורי שירתה במרכז לטיפול בנוער ביער בעין יעל שבירושלים. נשמה קדושה מבקשת משמעות בעלת נפש רגישה לכל אדם ויצור, ורצון אינסופי לתיקון העולם בטוב".


  פורסם לראשונה 08/02/2019 23:18

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים