שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  צנרת התכנון: בתי קולנוע באשדוד, מאות דירות בשדרות
  בשדרות מדובר בפרויקט ראשון שאושר במסגרת בניית שכונת שדרות בפארק, שתכלול כ-1,500 דירות. בקדימה-צורן יצא לדרך פרויקט התחדשות עירונית הראשון ביישוב. בכפ"ס יורחב מתחם ההייטק ומה קורה באשדוד?

  שכונה חדשה, התחדשות עירונית ופיתוח של אזור תעשייה: ל-ynet נודע כי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בשדרות אישרה בשבוע שעבר הקמה של שכונה חדשה בעיר הדרומית. מדובר בתוכנית לבניית פרויקט המגורים הראשון בשכונת שדרות בפארק, הכולל 12 בניינים בני 9 קומות עם 606 יחידות דיור.

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  בעיה לזוכים במחיר למשתכן: אינם זכאים להתנגד לתכנון הפרויקטים

  למרות עמדת היועמ"ש: בראשל"צ דנו בהתנגדויות של זוכי מחיר למשתכן

  מחיר למשתכן: כשליש מהזוכים רכשו דירה ליד הבית

   

  הפרויקט עתיד להוות למעלה משליש מיחידות הדיור המתוכננות בשכונה, והוא מקודם על ידי חברת ג.מ.נ שיווק לבנייה מקבוצת גלעד מאי, שרכשה את הקרקע בספטמבר 2017. בחברה ציינו כי יקדמו את שיווק הפרויקט, שיכלול דירות 3-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. מחירי דירות שלושה חדרים יחלו ב-880 אלף שקל ודירות ארבעה חדרים ב-980 אלף שקל.

    (My-olin)
  פרויקט שדרות בפארק(My-olin)
   

  השכונה החדשה כולה עתידה לכלול 1,550 יחידות דיור. היא מתוכננת על שטח של כ-1,260 דונם בצפון העיר, כולל שטחי פארק נחל שדמה, כאשר 600 דונם ממנה מיועדים לפיתוח מגורים, מסחר ומבני ציבור. השכונה מוגדרת כ"ירוקה", כאשר התב"ע (תוכנית בניין עיר) קובעת כי 50% משטחיה יישארו ירוקים.

   

  לפי התוכניות, יוקמו מבני מסחר וציבור בצירים הראשיים של השכונה, מערך מסלולי אופניים ומרכז לתעשייה נקייה. השכונה ממוקמת בין מרכז העיר הוותיקה מדרום וכביש 333 החדש מצפון, ובין כביש 34 ממערב לכביש עירוני חדש ממזרח. נכון להיום, שטחה המוניציפלי נמצא בתחום שיפוטה של המועצה האזורית שער הנגב, אך הוא צפוי לעבור בקרוב לשדרות בעקבות החלטת ועדת גבולות.

   

  גלעד יפרח, מנכ"ל קבוצת גלעד מאי, ציין כי בתכנון השכונה נלקחו בחשבון משתנים שיאפשרו להוזיל את עלויות האחזקה: "היות שמדובר בפרויקט גדול ומשמעותי, הקפדנו לבצע תכנון אדריכלי, שנועד מצד אחד לאפשר ניצול יעיל של השטחים ומאידך ליצור מקסימום פרטיות לרוכשי הדירות". 

   

    (My-olin)
  פרויקט שדרות בפארק(My-olin)

   

  התחדשות עירונית בקדימה-צורן 

  לאחר שנים של עיכובים, גם קדימה-צורן הצטרפה למפת ההתחדשות העירונית. ל-ynet נודע כי ביום חמישי האחרון החלה הריסה של מבנים ישנים במועצה המקומית ששברון, במסגרת פרויקט פינוי בינוי רחב היקף במתחם יוספטל שבמרכז היישוב. הפרויקט, המשתרע על 10.5 דונם, כולל הריסת שלושה בנייני רכבת ישנים בגובה שתי קומות עם 24 דירות בכל בניין ובסך הכל - 72 דירות. במקומן יוקמו 224 דירות חדשות ב-10 בניינים חדשים בגובה 9-4 קומות.

    (יח
  פרויקט טופ השדות בקדימה- צורן(יח"צ)
   

  הפרויקט מקודם על ידי חברת TOP במרחבי השרון מקבוצת גדי מכלוף, שם מעריכים כי האכלוס צפוי בתוך שלוש שנים מהיום. בעלי הדירות, שמחזיקים בדירות ששטחן 39 ו-49 מ"ר נטו, יקבלו דירות בשטח 95 מ"ר ו-104 מ"ר בהתאמה, עם 12 מ"ר מרפסת.

   

  שלב א' בפרויקט כולל 152 יחידות דיור, מתוכן 100 יחידות דיור ישווקו לשוק החופשי; ושלב ב' כולל 72 יחידות דיור, מתוכן 52 ישווקו לשוק החופשי. תמהיל הדירות יכלול דירות 4-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. מחירים לדוגמא: דירות חמישה חדרים יעלו החל מ-1.8 מיליון שקל ופנטהאוזים החל מ-3.5 מיליון שקל. בחברה מציינים כי מאז החל שיווק הפרויקט לפני כשלושה חודשים, מכרה החברה 23 דירות. סך היקף המכירות בפרויקט מוערך בכ- 450 מיליון שקל.

   

  הפרויקט תוכנן על ידי משרד האדריכלים יחיאל קורין ומתבצע על פי תב"ע בסמכות ועדה מחוזית. מדובר במתחם שהוכרז כבר לפני כ-20 שנה כמיועד לפינוי בינוי על ידי משרד הבינוי והשיכון, אך תוקפו פג לאורך השנים, לאחר שיזמים לא הביעו עניין בקידומו בשל חוסר כדאיות.

   

  שרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא ביטון, שנכחה בטקס הריסת המבנים, ציינה כי "מדובר בפרויקט שמתעכב כבר הרבה מאוד שנים ושלא הצליח לצאת לפועל בגלל חסמים שונים ומגוונים. לשמחתנו, נמצא פתרון לכל האתגרים שהוצבו בדרך. התחדשות עירונית, ובכלל זאת פרויקטים של פינוי בינוי, הם הבשורה הבאה".

   

  גדי מכלוף, בעלי החברה היזמית, ציין כי "בשנים האחרונות הפך היישוב קדימה-צורן לאחד היישובים המבוקשים באזור, הן בשל אופיו הכפרי והן בשל הסמיכות לרעננה, כפר סבא, הרצליה ונתניה. מעבר לכך, היישוב מאופיין באוכלסייה בחתך סוציו-אקונומי גבוה ומערכת חינוך מצוינת. הביקושים הרבים להתגורר ביישוב הם בעיקר בקרב משפחות צעירות מכל רחבי הארץ, מה שמביא בהתאם לעליית מחירי הדיור באזור".

   

   

  מתחם ההייטק בכפר סבא מתרחב

  גם בהייטק ישנה התחדשות. ראש העיר של כפר סבא, רפי סער, חתם לאחרונה על היתר בנייה לבניין שני במספר במתחם O-tech של חברת אושירה. בניית המבנה, בשטח 15,500 מ"ר, תתחיל באופן מיידי וצפויה להסתיים באפריל 2020.

   

  מדובר במתחם שיתפרש על כ-100 אלף מ"ר במזרח העיר ויכלול שלושה מבני משרדים. הוא מתוכנן לכלול גגות ירוקים בשטח של כ-5,500 מ"ר, שישרתו את עובדי החברות שיועסקו במקום. בנייתו של הבניין הראשון בקומפלקס צפויה להסתיים כבר ביולי השנה, כאשר עם החברות שמתעתדות לשכור בו משרדים נמנות סודה סטרים, נקסט אינשורנס וסגמנט טכנולוגיות.

   

  המתחם מתעתד להציע לעסקים את כלל השירותים במקום אחד, בהם אולמות כנסים, הסעדה, קניות ועוד. הוא נבנה כחלק מקמפוס הכולל את קניון אושילנד, בסמוך לכבישים 6, 4, 40 ו-531. בעירייה ציינו כי מדובר בקומפלקס שמטרתו להפוך למתחם הייטק וטכנולוגיה מוביל בישראל, וככזה פונה לחברות מובילות בארץ ובעולם.

   

    (צבי וילדר (יח
  (צבי וילדר (יח"צ – אושירה))

  עוד הוסיפו כי מדובר בחלק ממדיניות ראש העיר, להרחיב את אזורי התעסוקה במטרה לייצר מקומות תעסוקה לתושבי העיר, וכן למצב אותה כעיר מרכזית המושכת חברות מהארץ ומהעולם. ראש העיר, רפי סער, מסר: "כפר סבא נמצאת בתנופת פיתוח משמעותית בזירה העסקית, וחברות רבות בוחרות להעתיק את משרדיהן לעירנו. אני שמח שחברות הייטק וחברות בינלאומיות גדולות מעבירות את מרכז הפעילות שלהן לקומפלקסים העסקיים בעיר".

   

  אביב גולן כהן, מנכ"ל אושירה, ציין כי "הפרויקט ממוקם כשער הכניסה המזרחית של העיר כפר סבא ובכניסה של רחוב עתיר ידע. ככזה, הוא מחייב להיות איכותי ביותר ומציע סביבת עבודה מצוינת שמציעה מספר שירותים לעסקים והכל במתחם אחד".

   

  אשדוד: קולנוע ומסוף תחבורה בביג פאשן

  אתמולר אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה דרום במינהל התכנון למתן תוקף את תוכנית שער רכבת אשדוד. התוכנית מרחיבה את מתחם ביג אשדוד, כך שיכלול מתחם בתי קולנוע ראשון מסוגו בעיר של הסינמה סיטי ומסוף תחבורה ציבורית חדש, בסמוך לתחנת הרכבת בעיר.

   

  כיום משתרע המתחם על שטח של 58 דונם במזרח העיר, וכולל מתחם בילוי של מפלס אחד ב-25 אלף מ"ר בנוי. התוכנית מוסיפה כ-15 אלף מ"ר בינוי, שיאפשר פיתוח בקומה שניה על גבי הבינוי הקיים ובנייה בשטח החנייה העילית הדרומית. התוכנית מקודמת על ידי חברת שער רכבת אשדוד ונערכה על ידי איתי זהבי אדריכלים.

   (הדמיה: איתי זהבי אדריכלים בע
  הדמיית המתחם המורחב באשדוד(הדמיה: איתי זהבי אדריכלים בע"מ)

  יו"ר הוועדה המחוזית דרום, דוד לפלר, ציין כי "ישנה חשיבות גדולה בהקמת מתחם בתי קולנוע בעיר אשדוד, מתחם ראשון מסוג זה בעיר. אין ספק כי עיר בסדר גודל של אשדוד ראויה למתחם בתי קולנוע. בנוסף, הקמת מסוף תחבורה ציבורית בצמידות לתחנת הרכבת, ה-BRT, ובקרבה לבית החולים תתרום לעידוד השימוש בתחבורה ציבורית בעיר".


  פורסם לראשונה 12/02/2019 08:42

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים