שתף קטע נבחר

דירות שלא נמכרו במחיר למשתכן יועברו לדיור הציבורי

המדינה תוכל לפנות ליזמים במטרה לרכוש דירות עבור מלאי הדיור הציבורי. טרם הרכישה, תהיה גם אפשרות לביצוע התאמות לנכים רתוקים זכאי הדיור הציבורי

קבלנים שנותרו עם דירות לא מכורות בפרויקטים של מחיר למשתכן, יוכלו למכור אותן למדינה לטובת הגדלת מלאי הדירות של הדיור הציבורי. כך קובעת החלטה שאושרה בשבוע שעבר בוועדה לתכנון ופיתוח (ות"פ) ושנכנסה היום (ב') לתוקף.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

בעיה לזוכים במחיר למשתכן: אינם זכאים להתנגד לתכנון הפרויקטים

למרות עמדת היועמ"ש: בראשל"צ דנו בהתנגדויות של זוכי מחיר למשתכן

מחיר למשתכן: כשליש מהזוכים רכשו דירה ליד הבית

 

במשרד הבינוי והשיכון, שיזם את השינוי, צופים כי ההחלטה תביא לתוספת של עשרות של דירות. יישום ההחלטה צפוי להתחיל בכרמיאל וקריית ביאליק.

 

פרויקט מחיר למשתכן בירוחם ()
פרויקט מחיר למשתכן בירוחם

 

מדובר בהחלטה שאושרה לפני כחודשיים במועצת מקרקעי ישראל, לפיה המדינה תוכל לפנות ליזמים במטרה לרכוש דירות עבור מלאי הדיור הציבורי, בפרויקטים של תוכנית הוזלת הדירות הממשלתית, שנמצאים בשלב המכירה ושעברו כבר את כל שלבי ההגרלות, מבלי שנמצאו להם קונים. הרכישה תתבצע במחיר שייקבע בין המדינה ליזם, ולא יותר מהמחיר למ"ר שנקבע במכרז.

 

 

יזמים יוכלו לעבור לשלב המכירה ללא הגרלה

עוד נקבע, כי אנשי המשרד יבחנו קודם לרכישה את התאמת מאפייני הדירה לרשימת הצרכים ברכש דירות, וכי תהיה אפשרות לביצוע התאמות לנכים רתוקים זכאי הדיור הציבורי, לפי סיכום מראש מול היזם. במקומות עם מספר דירות העונות למאפיינים, שמוצעות על ידי שני יזמים או יותר, המשרד יבצע הליך תחרותי סגור ביניהם, במסגרתו ייבחנו בין השאר מועד המסירה הצפוי של הדירות והמחיר המוצע.

 

בדיון שנערך בוות"פ אושרה הצעה נוספת של המשרד, שנועדה להקל על יזמים שנותרו עם דירות לא מכורות בפרויקטים של מחיר למשתכן. לפי ההחלטה, במקרים שבהם עברה שנה מיום ביצוע ההגרלה הראשונה יוכלו יזמים שנותרו עם פחות מ-15% מהדירות או שמונה מהדירות, לבקש לדלג על הגרלות ההמשך. כלומר, היזמים הללו יוכלו לעבור לשלב המכירה ללא הגרלה, כך שיוכל למכור את הדירות שנותרו להם באופן עצמאי לזכאי התוכנית.

 

שרת הבינוי והשיכון ד"ר יפעת שאשא ביטון, מסרה כי "ההחלטות שמוביל משרד הבינוי והשיכון מהוות תמהיל נדיר של סיוע לאוכלסייה המוחלשת של דיירי הדיור הציבורי, יחד עם קידום נוסף לתכנית הדגל מחיר למשתכן לזוגות צעירים חסרי דירה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס פוטייבסקי
פרויקט מחיר למשתכן באופקים
צילום: אלכס פוטייבסקי
מומלצים