שתף קטע נבחר

תיעוד מהמסגד: המרדף של כוחות הביטחון אחרי רוצח אורי אנסבכר

כוחות הימ"מ תועדו במצלמות האבטחה של המסגד באל-בירה סורקים אחר ערפאת ארפאעיה, שרצח את אורי אנסבכר בת ה-19. מוקדם יותר הוארך מעצר המחבל ב-10 ימים. ארגון "לך ירושלים": הפלסטינים פרסמו את הסרטון כדי לטעון שישראל פוגעת במקומות קדושים, סדר העדיפויות שלהם מעוות

  

 

בתיעוד ממצלמות האבטחה של המסגד באל-בירה שליד רמאללה, נראים כוחות הביטחון מגיעים למקום כדי לעצור את המחבל ערפאת ארפאעיה, שרצח בשבוע שעבר את אורי אנסבכר בת ה-19 ביער ליד עין יעל בירושלים. מוקדם יותר היום (שני) האריך בית משפט השלום בירושלים את מעצרו של המחבל בעשרה ימים.

 

מרצח אורי ועד המעצר בעזרת כלב: דקה אחר דקה

"בראי לך עולם של שלום": השיר האחרון של אורי

 

הסרטון פורסם בפייסבוק של משרד הווקף של הרשות הפלסטינית. המצלמה מוצבת בתוך מסגד גמאל עבד אל-נאסר, והרוצח נתפס במבנה נטוש סמוך לשם. במסגד עצמו נעצר אדם נוסף. יחד עם הכוחות נראה בסרטון גם הכלב "זילי", שהיה זה שהגיע ראשון לארפאעיה.

כוחות ימ
מתוך התיעוד(צילום: מתוך מצלמות האבטחה של המסגד)
 

 

 

הרוצח, בן 29 מחברון, נעצר במסגרת מבצע כירורגי שערכו כוחות הביטחון, לאחר שזוהה בעקבות ממצא ה-DNA בזירת הרצח. החוקרים הבינו שהוא מסתתר במסגד בלב רמאללה, כ-15 ק"מ צפונית לירושלים, וכוח ימ"מ נשלח אליו ביום שישי בלילה. הכוח נקלע להפרות סדר קשות שכללו הפעלת מטעני צינור, הבערת צמיגים, יידוי אבנים והשלכת בקבוקי תבערה לעבר רכבי הביטחון.

 

הלוחמים סרקו במסגד, אבל החשוד לא אותר והכוח יצא מהעיר להתארגנות מחדש. חוקרי השב"כ בדקו את צילומי האבטחה בשכונה שבה נמצא המסגד ובעקבות זאת, כוח ימ"מ נשלח למבנה נטוש סמוך - ושם כאמור מצאו את המחבל. הלוחמים שלחו לעברו את הכלב זילי שלמעשה לכד אותו, ללא התנגדות. החשוד נתפס ללא נשק, וגם ללא הסכין שעימה רצח את אורי.

המחבל אשר חשוד ברצח של אורי אנסבכר בהארכת מעצר בבית המשפט ירושלים (צילום: יואב דודקביץ )
הרוצח ערפאת ארפאעיה(צילום: יואב דודקביץ )

אורי אנסבכר (צילום: באדיבות המשפחה)
אורי אנסבכר ז"ל(צילום: באדיבות המשפחה)

מאור צמח יו"ר ארגון "לך ירושלים", שמגדיר עצמו כמי שפועל לאחדות ולריבונות ירושלים, תקף את הרשות הפלסטינית שהפיצה את הסרטון, לדבריו "תוך ביקורת על ישראל כמי שפוגעת במקומות הקדושים". הוא אמר כי זה "מסביר בצורה הברורה ביותר את סדר העדיפויות המעוות של הרשות הפלסטינית - רצח אכזרי נגד יהודים כן! מלחמה בטרור לא!".

 

אמש הודיע שב"כ כי מחקירת ארפאעיה עלה כי מדובר בפיגוע טרור ושהרצח בוצע ממניע לאומני. המחבל אף שחזר את הרצח, ובשב"כ הדגישו כי הוא קשר את עצמו באופן מובהק למיוחס לו.

 

המיקום בו נרצחה אורי אסנבכר ז

בנימין נתניהו בניחום אבלים אצל משפחתה של אורי אנסבכר ז
בני הזוג נתניהו בניחום אבלים בבית משפחת אנסבכר בתקוע

המחבל מוכר למערכת הביטחון והיה בעבר כלוא בישראל על עבירות טרור ברף הנמוך, ובכללן הפצת דברי הסתה.

 

ארפאעיה נעצר לפני כשנתיים בכניסה להר הבית כשבכיסו סכין מטבח גדולה. בחקירתו אז השיב ארפאעיה בחיוב כשנשאל אם הוא אוהד חמאס. החשוד ברצח הסביר אז כי חמאס "מגן על העם הפלסטיני בנשק". לשאלת חוקר מדוע לא דקר את השוטרים שבהם פגש בסכין שהחזיק בידו, השיב לאחר שתיקה כי "לא חשבתי לדקור את השוטר ולא לפגוע בו".

 

ארפאעיה אף אמר בחקירתו לפני כשנתיים כי הוא רוצה להיות שהיד: " אני אעשה את זה שוב. אקנה עוד פעם סכין ואבוא לכאן שוב כדי להיכנס לכלא ולהיות שהיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך מצלמות האבטחה של המסגד
מתוך התיעוד
צילום: מתוך מצלמות האבטחה של המסגד
מומלצים